Przeczytaj to najpierw

Opisy w tej instrukcji
Informacje i środki ostrożności

Opisy w tej instrukcji

Informacje i środki ostrożności

Kształcenie ustawiczne

W ramach programu „Uczenie się przez całe życie” firmy Nikon w zakresie stałego wsparcia technicznego i edukacji, stale aktualizowane informacje są dostępne online w następujących witrynach internetowych:

Odwiedź te witryny, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami o produktach, wskazówkami, odpowiedziami na często zadawane pytania (FAQ) oraz ogólnymi poradami dotyczącymi cyfrowego obrazowania i fotografii. Dodatkowe informacje mogą być dostępne u przedstawiciela firmy Nikon w Twojej okolicy. Odwiedź poniższą witrynę internetową, aby uzyskać informacje kontaktowe.
https://imaging.nikon.com/

Przed zrobieniem ważnych zdjęć

Przed robieniem zdjęć przy ważnych okazjach (takich jak śluby lub przed zabraniem aparatu w podróż) zrób zdjęcie próbne, aby upewnić się, że aparat działa normalnie. Firma Nikon nie ponosi odpowiedzialności za szkody lub utracone korzyści, które mogą wynikać z nieprawidłowego działania produktu.

Używaj wyłącznie akcesoriów elektronicznych marki Nikon

Aparaty Nikon COOLPIX zostały zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami i zawierają złożone obwody elektroniczne. Wyłącznie akcesoria elektroniczne marki Nikon (w tym ładowarki, baterie, zasilacze sieciowe i kable USB ) certyfikowane przez firmę Nikon specjalnie do użytku z tym aparatem cyfrowym firmy Nikon zostały zaprojektowane i sprawdzone pod kątem działania zgodnie z wymaganiami dotyczącymi obsługi i bezpieczeństwa tego układu elektronicznego.
UŻYWANIE AKCESORIÓW ELEKTRONICZNYCH INNYCH NIŻ NIKON MOŻE USZKODZIĆ APARAT I UTRACIĆ GWARANCJĘ NIKON.
Holograficzna pieczęć oznaczająca akcesorium jako autentyczny produkt firmy Nikon jest przymocowana do dedykowanego akumulatora litowo-jonowego.

Używanie akumulatorów litowo-jonowych innych firm bez holograficznej pieczęci firmy Nikon może zakłócać normalne działanie aparatu lub spowodować przegrzanie, zapłon, pęknięcie lub wyciek z akumulatorów.
Aby uzyskać więcej informacji na temat akcesoriów marki Nikon , skontaktuj się z lokalnym autoryzowanym sprzedawcą firmy Nikon .

O instrukcjach

Przestrzegaj informacji o prawach autorskich

Zgodnie z prawem autorskim zdjęcia lub nagrania dzieł chronionych prawem autorskim wykonane za pomocą aparatu nie mogą być wykorzystywane bez zgody właściciela praw autorskich. Wyjątki dotyczą użytku osobistego, ale należy pamiętać, że nawet osobisty użytek może być ograniczony w przypadku zdjęć lub nagrań eksponatów lub występów na żywo.

Utylizacja urządzeń do przechowywania danych

Należy pamiętać, że usunięcie obrazów lub sformatowanie urządzeń do przechowywania danych, takich jak karty pamięci, nie powoduje całkowitego usunięcia oryginalnych danych obrazu. Usunięte pliki można czasami odzyskać z wyrzuconych urządzeń pamięci masowej za pomocą dostępnego na rynku oprogramowania, co może skutkować złośliwym wykorzystaniem osobistych danych obrazu. Za zapewnienie prywatności tych danych odpowiada użytkownik.

Przed wyrzuceniem urządzenia do przechowywania danych lub przeniesieniem własności na inną osobę należy zresetować wszystkie ustawienia aparatu w menu ustawień [ Resetuj wszystko ]. Po zresetowaniu usuń wszystkie dane z urządzenia za pomocą komercyjnego oprogramowania do usuwania lub sformatuj urządzenie w menu konfiguracji [ Sformatuj kartę ], a następnie całkowicie wypełnij ją obrazami, które nie zawierają żadnych prywatnych informacji (na przykład obrazami pustego nieba). Podczas fizycznego niszczenia kart pamięci należy zachować ostrożność, aby uniknąć obrażeń ciała lub uszkodzenia mienia.

Oznakowanie zgodności

Postępuj zgodnie z poniższą procedurą, aby wyświetlić oznaczenia zgodności, z którymi aparat jest zgodny.
wciśnij przycisk Wybierz (organizować coś) przycisk Oznakowanie zgodności przycisk