У цьому розділі описано зйомку в режимах i та j. i та j — режими простої автоматичної зйомки за принципом «навести і зняти», у яких фотокамера керує більшістю параметрів відповідно до умов зйомки. Єдина відмінність між цими двома режимами полягає в тому, що в режимі j спалах не спрацьовує.

  1. Увімкніть фотокамеру.

    Увімкнуться інформаційний екран і панель керування.

    Перемикач живлення

  2. Натиснувши кнопку розблокування диска перемикання режимів нагорі фотокамери, прокрутіть диск перемикання режимів у положення i або j.

    Диск перемикання режимів

    Кнопка розблокування диска перемикання режимів

    Знімки можна компонувати у видошукачі або на моніторі (live view). Щоб перейти до режиму live view, прокрутіть перемикач режимів live view у положення C і натисніть кнопку a.

    Перемикач режимів live view

    Кнопка a

    Компонування знімків у видошукачі

    Компонування знімків на моніторі (live view)

  3. Підготуйте фотокамеру.

    Фотозйомка з використанням видошукача. Під час компонування кадрів у видошукачі правою рукою тримайте ручку фотокамери, а лівою — підтримуйте корпус фотокамери або об’єктив. Упріться ліктями в корпус з боків.

    Live view. Під час компонування кадрів на моніторі правою рукою тримайте ручку фотокамери, а лівою — підтримуйте корпус фотокамери або об’єктив.

    Компонування знімків у вертикальній (портретній) орієнтації

    Під час компонування кадрів у вертикальній (портретній) орієнтації тримайте фотокамеру, як показано на рисунку нижче.

    Компонування знімків у видошукачі

    Компонування знімків на моніторі

  4. Скомпонуйте кадр.

    Фотозйомка з використанням видошукача. Скомпонуйте кадр у видошукачі таким чином, щоб основний об’єкт зйомки перебував у рамках зони АФ.

    Рамки зони АФ

    Live view. За параметрів за замовчуванням фотокамера автоматично визначає обличчя і вибирає точку фокусування. Якщо не визначено жодного обличчя, помістіть точку фокусування на основний об’єкт зйомки за допомогою мультиселектора.

    Точка фокусування

    Використання об’єктива зі змінною фокусною відстанню

    Використовуйте кільце масштабування, щоб збільшити об’єкт зйомки таким чином, щоб він займав більшу частину кадру, або зменшити масштаб і тим самим збільшити область, яка потрапить на остаточний знімок (щоб збільшити масштаб, вибирайте більші значення на шкалі фокусної відстані об’єктива; щоб зменшити його — менші значення).

    Збільшити Зменшити

    Кільце масштабування

  5. Натисніть кнопку спуску затвора наполовину.

    Фотозйомка з використанням видошукача. Натисніть кнопку спуску затвора наполовину, щоб сфокусуватися (якщо об’єкт погано освітлено, може засвітитися допоміжний промінь АФ). Після завершення операції фокусування у видошукачі буде відображено активну точку фокусування та індикатор фокусування (I).

    Точка фокусування

    Індикатор фокусування

    Індикатор фокусування Опис
    I Об’єкт у фокусі.
    F Точка фокусування знаходиться між фотокамерою та об’єктом.
    H Точка фокусування знаходиться за об’єктом.
    FH
    (блимає)
    Фотокамера не може сфокусуватися за допомогою автофокусування (0 Отримання якісних знімків у режимі автофокусування).

    Live view. Поки фотокамера фокусується, точка фокусування блимає зеленим. Якщо фотокамера може сфокусуватися, точку фокусування буде відображено зеленим кольором; у протилежному випадку точка фокусування буде блимати червоним кольором.

    Точка фокусування

  6. Знімайте.

    Плавно натисніть кнопку спуску затвора до кінця, щоб зробити знімок. Засвітиться індикатор доступу до карти пам’яті, і знімок буде відображено на моніторі протягом кількох секунд. Не виймайте карту пам’яті, не від’єднуйте та не виймайте джерело живлення, поки індикатор не згасне, а збереження знімка не буде завершено.

    Індикатор доступу до карти пам’яті

    Щоб вийти з режиму live view, натисніть кнопку a.

    Кнопка a

Таймер режиму очікування (фотозйомка з використанням видошукача)

Дисплей видошукача та деякі індикатори на панелі керування буде вимкнено для економії заряду елемента живлення, якщо протягом приблизно шести секунд не виконуватиметься жодних дій. Щоб знову ввімкнути екран, натисніть кнопку спуску затвора наполовину. Проміжок часу до автоматичного завершення відліку таймером режиму очікування можна вибрати за допомогою користувацького параметра c2 (Таймер режиму очікування, 0 Таймер режиму очікування).

Експонометр увімкнено

Експонометр вимкнено

Вбудований спалах

Якщо для належної експозиції потрібне додаткове освітлення в режимі i, вбудований спалах автоматично підніметься, коли кнопку спуску затвора буде натиснуто наполовину. Якщо спалах піднято, фотографувати можна, тільки коли відображається індикатор готовності спалаху (M). Якщо індикатор готовності спалаху не відображається, триває заряджання спалаху. Приберіть на короткий час палець з кнопки спуску затвора та повторіть спробу.

Видошукач

Live view

Коли спалах не використовується, опустіть його для збереження енергії. Легко натисніть на спалах та опустіть до фіксації із клацанням.

Поради щодо режиму live view

Перегляд і приховання індикаторів

Натискання кнопки R дає змогу в циклічному порядку змінювати відображення інформації на екрані.

Віртуальний горизонт   Відображення інформації ввімкнено

Розмітка кадрування   Відображення інформації вимкнено

Попередній перегляд зі збільшенням у режимі live view

Натисніть кнопку X (T), щоб збільшити зображення на моніторі максимум у приблизно 17 разів. У правому нижньому куті екрана з’явиться вікно навігації в сірій рамці. Використовуйте мультиселектор, щоб прокручувати зображення для переходу до ділянок кадру, які не видно на моніторі, або натисніть кнопку W (Z), щоб зменшити зображення.

Кнопка X (T)

Вікно навігації

Екран зворотного відліку

За 30 с до автоматичного виходу з режиму live view на екрані з’явиться індикація зворотного відліку (цифри таймера стануть червоними, якщо роботу в режимі live view найближчим часом буде завершено для захисту внутрішніх схем, або, якщо вибрано значення, відмінне від Без обмежень, для користувацького параметра c4 — Затримка вимкн. монітора > Live view; 0 Затримка вимкн. монітора — за 5 с до автоматичного вимкнення монітора). Залежно від умов зйомки, таймер може з’явитися одразу після вибору режиму live view.

Затримка вимкнення монітора (live view)

Монітор вимкнеться, якщо протягом приблизно десяти секунд не буде виконано жодних дій. Проміжок часу до автоматичного вимкнення монітора можна вибрати за допомогою користувацького параметра c4 (Затримка вимкн. монітора, 0 Затримка вимкн. монітора) > Live view.

Експозиція

Залежно від сюжету зйомки, експозиція може відрізнятися від тієї, яку було б отримано без використання live view.

Зйомка в режимі live view

Щоб запобігти проникненню світла крізь видошукач і його впливу на знімки та експозицію, можна перед зйомкою зняти гумовий наочник і закрити видошукач кришкою окуляра з комплекту (0 Закривайте видошукач).

Хоча це не буде відображено на остаточному знімку, на моніторі можуть з’являтися нерівні краї, кольорові облямівки, муар та світлі плями, також можуть з’явитися світлі ділянки або смужки в деяких частинах кадру, що містять вивіски, що блимають, чи інші джерела мерехтливого світла, або якщо об’єкт на короткий час освітлено стробоскопічним світлом чи іншим джерелом яскравого миттєвого освітлення. Крім того, може спостерігатися спотворення у випадку руху об’єктів, зокрема якщо панорамування виконується горизонтально або об’єкт горизонтально рухається на великій швидкості через кадр. На моніторі можуть спостерігатися мерехтіння та сегментація зображення у світлі люмінесцентних, ртутних або натрієвих ламп. Ці явища можна зменшити за допомогою параметра Зменшення мерехтіння у меню відеозйомки (0 Зменшення мерехтіння), хоча за певних значень витримки вони все ж можуть проявитися на остаточному знімку. Під час зйомки в режимі live view не спрямовуйте фотокамеру на сонце й інші потужні джерела світла. Недотримання цього застереження може призвести до пошкодження внутрішніх схем фотокамери.

Тривала робота в режимі live view може призвести до нагрівання ручки та ділянок фотокамери навколо монітора. Це не є ознакою несправності.

Ця ділянка найсильніше нагрівається.