Osnovne operacije snemanja in predvajanja filma

  1. Prikažite zaslon za snemanje.
  2. Pritisnite ( gumb za snemanje filma).
    • Kamera začne snemati film. Kamera izostri sredino okvirja.
    • Pritisnite za začasno ustavitev snemanja in pritisnite ponovno pritisnite gumb za nadaljevanje snemanja (razen če je v [ Možnosti filma ] izbrana možnost filma HS). Snemanje se samodejno konča, če je začasno ustavljeno približno pet minut.
  3. Pritisnite ( ), da končate snemanje.
  4. Izberite film v načinu celozaslonskega predvajanja in pritisnite gumb za predvajanje.

Filmski okvir

  • Pritisnite gumb za prikaz okvirja filma. Pred snemanjem filma preverite obseg filma v kadru.
  • Območje, ki je posneto v filmu, se razlikuje glede na nastavitve [ Movie options ], [ Electronic VR ] itd. v meniju za film.

Osredotočanje

  • Izostritev lahko prilagodite med snemanjem filma na naslednji način v skladu z menijem za film Nastavitev [ Način samodejnega ostrenja ].
    • [ Single AF ] (privzeta nastavitev): Izostritev se zaklene, ko se začne snemanje filma. Za izvedbo funkcije samodejnega ostrenja med snemanjem filma pritisnite večnamenski izbirnik .
    • [ Celoten AF ]: Izostritev se ponavlja tudi med snemanjem filma. Gumb, ki zaklene fokus, je odvisen od nastavitve v nastavitvenem meniju [ Gumb za zaklepanje AE/AF ]. Ko je izbrana možnost [ AE/AF lock ] ali [ AF lock only ], pritisnite (AE-L/AF-L) med snemanjem filma, da zaklenete ostrenje. Za odklepanje pritisnite gumb znova. Ko je izbrano [ AE lock only ] ali [ AE lock (Hold) ], pritisnite večnamenski izbirnik med snemanjem filma, da zaklenete ostrenje. Za odklepanje pritisnite znova.
  • Ko je izbirnik načina ostrenja nastavljen na (ročno ostrenje), lahko ročno prilagodite ostrenje med snemanjem filmov z vrtenjem večnamenskega izbirnika ali krmilnega obroča.

Izpostavljenost

Gumb, ki zaklene osvetlitev, je odvisen od nastavitve v nastavitvenem meniju [ Gumb za zaklepanje AE/AF ]. Ko je izbrana možnost [ AE/AF lock ], [ AE lock only ] ali [ AE lock (Hold) ], pritisnite gumb med snemanjem filma, da zaklenete osvetlitev. Za odklepanje pritisnite gumb znova. Ko je izbran [ AF lock only ], pritisnite večnamenski izbirnik med snemanjem filma, da zaklenete osvetlitev. Za odklepanje pritisnite znova.

Najdaljši čas snemanja filma

Preostali čas snemanja za en film je prikazan na zaslonu za snemanje.

  • Posamezne filmske datoteke ne smejo biti daljše od 29 minut, tudi če je na pomnilniški kartici dovolj prostora za daljše snemanje. Največja velikost posamezne filmske datoteke je 4 GB. Če datoteka preseže 4 GB, tudi če snemate manj kot 29 minut, je razdeljena na več datotek in je ni mogoče neprekinjeno predvajati ( maks. čas snemanja na datoteko (pribl.) ).
  • Snemanje se lahko konča, preden je dosežena katera koli omejitev, če se temperatura kamere poviša.
  • Dejanski preostali čas snemanja se lahko razlikuje glede na vsebino filma, gibanje subjekta ali vrsto pomnilniške kartice.
  • Za snemanje filmov priporočamo pomnilniške kartice s hitrostnim razredom SD 6 (video hitrostni razred V6) ali hitrejše. Ko je [ Možnosti filma ] nastavljen na [ 2160/30p ] (4K UHD) ali [ 2160/25p ] (4K UHD), priporočamo pomnilniške kartice z oceno hitrosti UHS 3 (video hitrostni razred V30) ali hitrejše. Pri uporabi pomnilniške kartice z nižjo oceno hitrostnega razreda se lahko snemanje filma nepričakovano ustavi.

Opombe o temperaturi fotoaparata

  • Fotoaparat se lahko segreje, ko snemate filme dlje časa ali ko fotoaparat uporabljate v vročem okolju.
  • Če se notranjost fotoaparata med snemanjem filmov izjemno segreje, bo fotoaparat samodejno prenehal snemati. Količina preostalega časa, dokler kamera ne preneha snemati ( 10s) se prikaže.
    Ko kamera preneha snemati, se sama izklopi.
    Fotoaparat pustite izklopljen, dokler se notranjost fotoaparata ne ohladi.

Opombe o snemanju filma

Opombe o shranjevanju slik ali filmov

Indikator, ki prikazuje število preostalih posnetkov, ali indikator, ki prikazuje preostali čas snemanja, utripa ali [ Počakajte, da fotoaparat konča snemanje. ] se prikaže med shranjevanjem slik ali filmov. Ne odpirajte pokrova predalčka za baterijo/reže za pomnilniško kartico ali odstranite baterije ali pomnilniške kartice, medtem ko indikator utripa. Če to storite, lahko pride do izgube podatkov ali poškodbe fotoaparata ali pomnilniške kartice.

Opombe o posnetih filmih

  • Morda se posnamejo zvoki delovanja nadzornega obroča, delovanja nadzora zooma, zooma, premikanja pogona objektiva s samodejnim ostrenjem, zmanjšanja tresljajev in delovanja zaslonke, ko se spremeni svetlost.
  • Med snemanjem filmov lahko na zaslonu opazite naslednje pojave. Ti pojavi so shranjeni v posnetih filmih.
    • Na slikah pod fluorescenčno svetlobo, osvetlitvijo z živosrebrnimi ali natrijevimi hlapi se lahko pojavijo trakovi.
    • Predmeti, ki se hitro premikajo z ene strani okvirja na drugo, na primer premikajoči se vlak ali avto, so lahko videti poševni.
    • Celotna filmska slika je lahko poševna, ko kamero premikate.
    • Osvetlitev ali druga svetla področja lahko pustijo ostanke slik, ko premaknete fotoaparat.
  • Odvisno od razdalje do motiva ali količine uporabljenega zooma se lahko med snemanjem in predvajanjem videoposnetka pojavijo barvne črte na motivih s ponavljajočimi se vzorci (tkanine, rešetkasta okna itd.). To se zgodi, ko se vzorec v motivu in postavitev slikovnega tipala motita drug drugega; to ni okvara.

Opombe o samodejnem ostrenju za snemanje filmov

Za »Subjekte, ki niso primerni za samodejno ostrenje« ( Predmeti niso primerni za samodejno ostrenje ), samodejno ostrenje morda ne bo delovalo po pričakovanjih. Če se to zgodi, izostrite z ročnim ostrenjem ( Uporaba ročnega ostrenja ) ali poskusite naslednje:

1. Izberite filmski meni [ Način samodejnega ostrenja ] [ Single AF ] (privzeta nastavitev) pred začetkom snemanja filma.

2. Uokvirite drug motiv (na enaki razdalji od fotoaparata kot predvideni motiv) v sredino okvirja, pritisnite ( ), da začnete snemati in spremenite kompozicijo.