Izmantojot ļoti kontrastainiem objektiem, augsta dinamiskā diapazona (High Dynamic Range — HDR) režīms ļauj saglabāt detaļas gaišajos un noēnotajos apgabalos, apvienojot divus ar atšķirīgām ekspozīcijām uzņemtus attēlus. HDR visefektīvākais ir tad, ja to izmanto kopā ar matricas mērīšanu (izmantojot kopā ar punkta vai centra svērto mērīšanas metodi, iestatījuma Auto (Automātiski) ekspozīciju starpība ir aptuveni 2 EV). To nevar kombinēt ar dažām kameras funkcijām, tostarp NEF (RAW) ierakstīšanu, fotogrāfiju uzņemšanu ar zibspuldzi, vairākkadru uzņemšanu, daudzkārtēju ekspozīciju, ar aizvara ātrumiem Bulb (Spuldzīte) un Time (Laiks), kā arī intervāla taimeri, fokusa nobīdi vai uzņemšanu ar laika intervāliem.
+
Pieejamas šādas opcijas:
- HDR mode (HDR režīms): izvēlieties iestatījumu On (series) (Ieslēgts (sērija)) (uzņem HDR fotogrāfiju sērijas, kas beidzas, kad tiek atlasīts iestatījums Off (Izslēgts)), iestatījumu On (single photo) (Ieslēgts (viena fotogrāfija)) (uzņem vienu HDR fotogrāfiju) vai Off (Izslēgts) (iziet, neveidojot papildu HDR fotogrāfijas).
- Exposure differential (Ekspozīciju starpība): Exposure differential (Ekspozīciju starpība): izvēlieties ekspozīcijas atšķirību starp diviem uzņēmumiem, kas tiek kombinēti, lai izveidotu HDR fotogrāfiju. Izvēlieties lielāku vērtību kontrastainiem objektiem, vai atlasiet opciju Auto (Automātiski), lai ļautu kamerai pielāgot ekspozīciju starpību atbilstoši sižetam.
- Smoothing (Izlīdzināšana): izvēlieties, cik lielā mērā tiks izlīdzinātas robežas starp attēliem, kas veido HDR fotogrāfiju.
- Save individual images (NEF) (Saglabāt atsevišķus attēlus (NEF)): izvēlieties opciju On (Ieslēgts), lai saglabātu katru atsevišķo uzņēmumu, kas tika izmantots HDR attēla izveidei. Fotogrāfijas tiek saglabātas kā liela izmēra NEF (RAW) faili neatkarīgi no attēla kvalitātei atlasītajām opcijām un fotogrāfiju uzņemšanas izvēlnē atlasītās attēla kvalitātes un izmēra.
HDR fotogrāfiju uzņemšana
Lai uzņemtu HDR fotogrāfiju, izpildiet tālāk norādītās darbības.
-
Atlasiet opciju HDR (high dynamic range) (HDR (augsts dinamiskais diapazons)).
Fotogrāfiju uzņemšanas izvēlnē iezīmējiet opciju HDR (high dynamic range) (HDR (augsts dinamiskais diapazons)) un nospiediet 2.
-
Atlasiet režīmu.
Iezīmējiet opciju HDR mode (HDR režīms) un nospiediet 2.
Iezīmējiet kādu no tālāk norādītajām opcijām un nospiediet J.
- Lai uzņemtu HDR fotogrāfiju sēriju, atlasiet opciju 0 On (series) (Ieslēgts (sērija)). HDR uzņemšana turpināsies, līdz opcijai HDR mode (HDR režīms) tiks atlasīts iestatījums Off (Izslēgts).
- Lai uzņemtu vienu HDR fotogrāfiju, atlasiet opciju On (single photo) (Ieslēgts (viena fotogrāfija)). Kad būsiet izveidojuši vienu HDR fotogrāfiju, automātiski tiks atjaunots normālas uzņemšanas režīms.
- Lai izietu, neizveidojot papildu HDR fotogrāfijas, atlasiet opciju Off (Izslēgts).
Ja ir atlasīta opcija On (series) (Ieslēgts (sērija)) vai On (single photo) (Ieslēgts (viena fotogrāfija)), displejā tiks parādīta ikona.
-
Izvēlieties ekspozīciju starpību.
Lai izvēlētos divu uzņēmumu ekspozīcijas starpību, iezīmējiet opciju Exposure differential (Ekspozīciju starpība) un nospiediet 2.
Iezīmējiet opciju un nospiediet J. Izvēlieties lielākas vērtības ļoti kontrastainiem objektiem, tomēr ņemiet vērā, ka vērtība, kas ir lielāka nekā nepieciešams, var nedot vēlamo rezultātu; ja ir atlasīts iestatījums Auto (Automātiski), kamera automātiski noregulēs ekspozīciju, lai pielāgotos sižetam.
-
Izvēlieties izlīdzināšanas apjomu.
Lai izvēlētos, cik lielā mērā tiks izlīdzinātas robežas starp diviem attēliem, iezīmējiet opciju Smoothing (Izlīdzināšana) un nospiediet 2.
Iezīmējiet opciju un nospiediet J. Lielākas vērtības rada vienmērīgāku apvienoto attēlu. Dažiem objektiem var būt nevienmērīgs ēnojums.
-
Izvēlieties, vai saglabāt atsevišķas ekspozīcijas.
Lai izvēlētos, vai saglabāt atsevišķus NEF (RAW) attēlus, kas veido daudzkārtējo HDR fotogrāfiju, iezīmējiet vienumu Save individual images (NEF) (Saglabāt atsevišķus attēlus (NEF)) un nospiediet 2, pēc tam nospiediet 1 vai 3, lai izvēlētos vēlamo opciju, un nospiediet J, lai to atlasītu.
-
Kadrējiet, fokusējiet un uzņemiet fotogrāfiju.
Nospiežot līdz galam aizvara atbrīvošanas pogu, kamera uzņem divas ekspozīcijas. Kamēr tiek kombinēti attēli, vadības panelī mirgos paziņojumi „Job” un „HDR”; fotogrāfijas nevarēs uzņemt, kamēr nav pabeigta ierakstīšana. Neatkarīgi no atbrīvošanas režīmam šobrīd atlasītās opcijas ikreiz, nospiežot aizvara atbrīvošanas pogu, tiks uzņemta tikai viena fotogrāfija.
Ja ir atlasīts iestatījums On (series) (Ieslēgts (sērija)), HDR izslēgsies tikai tad, ja HDR režīmam tiks atlasīts iestatījums Off (Izslēgts); ja ir atlasīts iestatījums On (single photo) (Ieslēgts (viena fotogrāfija)), HDR automātiski izslēgsies pēc fotogrāfijas uzņemšanas.
HDR fotogrāfiju kadrēšana
Attēla malas tiks apcirptas. Vēlamais rezultāts var arī netikt sasniegts, ja kamera vai objekts uzņemšanas laikā pārvietojas. Ieteicams izmantot trijkāji. Atkarībā no sižeta ap spilgtiem objektiem var parādīties ēna, bet ap tumšiem objektiem var parādīties oreols; šos efektus var samazināt, noregulējot izlīdzināšanas apjomu.