Диск перемикання режимів
Натисніть кнопку розблокування диска перемикання режимів і прокрутіть диск перемикання режимів, щоб вибрати один із таких режимів:
- b Авто. Режим простої автоматичної зйомки за принципом «навести і зняти», у якому фотокамера налаштовує експозицію та відтінок (0 Фотозйомка (режим b), Відеозйомка (режим b)).
- P Програмний автоматичний режим. Фотокамера налаштовує витримку й діафрагму для отримання оптимальної експозиції. Рекомендовано для миттєвих знімків та для інших ситуацій, коли замало часу для регулювання параметрів фотокамери.
- S Автоматичний режим із пріоритетом витримки. Користувач вибирає витримку; фотокамера вибирає відповідне значення діафрагми для отримання найкращого результату. Використовуйте для чіткого або розмитого відображення руху.
- A Автоматичний режим із пріоритетом діафрагми. Користувач вибирає діафрагму; фотокамера вибирає відповідне значення витримки для отримання найкращого результату. Використовуйте для розмиття фону або для одночасного захоплення у фокус фону й переднього плану.
- M Ручний режим. Користувач налаштовує як витримку, так і діафрагму. Установіть витримку «від руки» або «за часом» для тривалих експозицій.
- U1, U2, U3 Режими параметрів користувача. Призначте цим положенням часто вживані параметри для швидкого виклику.
- P. Програмний автоматичний режим
- S. Автоматичний режим із пріоритетом витримки
- A. Автоматичний режим із пріоритетом діафрагми
- M. Вручну
- Параметри користувача: режими U1, U2 та U3
- Тривалі експозиції (режим M)
P. Програмний автоматичний режим
У цьому режимі фотокамера автоматично налаштовує витримку та діафрагму відповідно до вбудованої програми для отримання оптимальної експозиції в більшості випадків. Різні комбінації витримки й діафрагми, які забезпечують однакову експозицію, можна підібрати прокручуванням головного диска керування («гнучка програма»). Коли задіяно гнучку програму, відображається індикатор режиму гнучкої програми (U). Щоб відновити значення витримки й діафрагми за замовчуванням, прокрутіть диск керування, поки не зникне індикатор, виберіть інший режим або вимкніть фотокамеру.
S. Автоматичний режим із пріоритетом витримки
В автоматичному режимі з пріоритетом витримки значення витримки вибирається вручну, у той час як фотокамера автоматично вибирає діафрагму для отримання оптимальної експозиції. Щоб вибрати витримку, прокрутіть головний диск керування. Для витримки можна встановити значення «×200» або в діапазоні від 1/8000 с до 30 с. Витримку можна зафіксувати на вибраному значенні (0 f4: Фіксація витр. й діафрагми).
A. Автоматичний режим із пріоритетом діафрагми
В автоматичному режимі з пріоритетом діафрагми значення діафрагми вибирається вручну, у той час як фотокамера автоматично вибирає витримку для отримання оптимальної експозиції. Прокрутіть допоміжний диск керування, щоб вибрати діафрагму в діапазоні від мінімального до максимального значення для встановленого об’єктива. Діафрагму можна зафіксувати на вибраному значенні (0 f4: Фіксація витр. й діафрагми).
Параметри експозиції режиму відео
Наведені нижче параметри експозиції можна налаштувати в режимі відео.
Діафрагма | Витримка | Чутливість ISO | |
---|---|---|---|
P, S 1 | ー | ー | ー 2, 3 |
A | ー | ー 2, 3 | |
M | 3, 4 |
Експозиція для режиму S еквівалентна значенню для режиму P.
Верхнє граничне значення чутливості ISO можна вибрати за допомогою пункту Параметри чутливості ISO > Максимальна чутливість у меню відеозйомки.
Незалежно від значення, вибраного для пункту Параметри чутливості ISO > Максимальна чутливість або Чутливість ISO (режим M), верхнє граничне значення становить 25600 (Z 7) або 51200 ISO (Z 6), якщо вибрано значення Увімкнути для параметра Електронний VR у меню відеозйомки.
Якщо вибрано значення Увімкнути для пункту Параметри чутливості ISO > Авт. керув. ISO (режим M) у меню відеозйомки, верхнє граничне значення чутливості ISO можна вибрати за допомогою параметра Максимальна чутливість.
M. Вручну
У ручному режимі експозиції користувач налаштовує і витримку, і діафрагму. Прокрутіть головний диск керування, щоб вибрати витримку, і допоміжний — щоб установити діафрагму. Для витримки можна встановити значення «×200» або в діапазоні від 1/8000 с до 30 с, також можна утримувати затвор відкритим протягом необмежено довгого часу, щоб отримати тривалу експозицію (0 Тривалі експозиції (режим M)). Діафрагму можна вибрати в діапазоні від мінімального до максимального значення для встановленого об’єктива. Використовуйте індикатори експозиції для перевірки експозиції.
Витримку й діафрагму можна зафіксувати на вибраних значеннях.
Індикатори експозиції
Індикатори експозиції показують, чи буде знімок недоекспонованим або переекспонованим за поточних параметрів. Залежно від значення, вибраного для користувацького параметра b1 (Кроки ЗЕ для регул.експоз.), ступінь недостатньої або надмірної експозиції буде показано з кроком 1/3 або 1/2 EV. Якщо перевищено межі вимірювальної здатності експонометра, то індикатори почнуть блимати.
Для користувацького параметра b1 встановлено «1/3 кроку» | |||
---|---|---|---|
Оптимальна експозиція | Недоекспоновано на 1/3 EV | Переекспоновано на більше ніж 3 EV | |
Монітор | |||
Видошукач |
Автоматичне керування чутливістю ISO (режим M)
Якщо задіяно автоматичне керування чутливістю ISO (0 Автоматичне керування чутливістю ISO), чутливість ISO буде регулюватись автоматично для досягнення оптимальної експозиції за вибраних значень витримки й діафрагми.
Параметри користувача: режими U1, U2 та U3
Призначте часто вживані параметри положенням U1, U2 та U3 на диску перемикання режимів.
Збереження параметрів користувача
Виконайте описані нижче кроки, щоб зберегти параметри.
-
Виберіть режим.
Прокрутіть диск перемикання режимів у положення, що відповідає потрібному режиму.
-
Налаштуйте параметри.
Внесіть потрібні зміни до параметрів фотокамери, зокрема таких:
- параметри меню фотозйомки,
- параметри меню відеозйомки,
- користувацькі параметри,
- режим зйомки, витримка (режими S і M), діафрагма (режими A і M), гнучка програма (режим P), корекція експозиції та корекція спалаху.
-
Виберіть Зберегти парам. користувача.
Виділіть пункт Зберегти парам. користувача в меню налаштування і натисніть 2.
-
Виберіть положення.
Виділіть пункт Зберегти в U1, Зберегти в U2 або Зберегти в U3 і натисніть 2.
-
Збережіть параметри користувача.
Виділіть пункт Зберегти параметри і натисніть кнопку J, щоб призначити параметри, вибрані на кроках 1 і 2, положенню диска перемикання режимів, вибраному на кроці 4.
Виклик параметрів користувача
Установлення диска перемикання режимів у положення U1, U2 або U3 викликає параметри, востаннє збережені для цього положення.
Скидання параметрів користувача
Щоб скинути параметри для режимів U1, U2 або U3 до значень за замовчуванням, виконайте описані нижче кроки.
-
Виберіть Скинути парам. користувача.
Виділіть пункт Скинути парам. користувача в меню налаштування і натисніть 2.
-
Виберіть положення.
Виділіть пункт Скинути U1, Скинути U2 або Скинути U3 і натисніть 2.
-
Скиньте параметри користувача.
Виділіть пункт Скинути й натисніть кнопку J, щоб відновити параметри за замовчуванням для вибраного положення. Фотокамера працюватиме в режимі P.
Параметри користувача U1, U2 та U3
Режим роботи затвора не зберігається. Крім того, не зберігаються наведені нижче параметри.
Меню фотозйомки:
- Папка для зберігання
- Вибрати обл. зображ.
- Керування Picture Control
- Багатократна експозиція
- Зйомка з інтервалами
- Сповільнена відеозйомка
- Зйомка зі зсувом фокуса
Меню відеозйомки:
- Вибрати обл. зображ.
- Керування Picture Control
Тривалі експозиції (режим M)
Використовуйте наведені нижче значення витримки для тривалих експозицій під час зйомки рухливих вогнів, зірок, нічних пейзажів або феєрверків.
- Витримка від руки. Затвор залишається відкритим, поки натиснуто кнопку спуску затвора.
- Витримка за часом. Експозиція розпочинається, коли натискають кнопку спуску затвора, і закінчується, коли цю кнопку натискають вдруге.
Щоб запобігти розмиттю зображення, установіть фотокамеру на штатив або використовуйте додатковий безпроводовий пристрій дистанційного керування, шнур дистанційного керування чи інший пристрій дистанційного спуску затвора. Також компанія Nikon рекомендує використовувати повністю заряджений елемент живлення або додатковий адаптер змінного струму та з’єднувач живлення, щоб запобігти втраті живлення в той час, коли відкрито затвор. Зауважте, що на знімках, зроблених під час тривалих експозицій, може з’являтися шум (світлі цятки, довільно розташовані світлі пікселі або пелена). Шум у вигляді світлих цяток і пелени можна зменшити, вибравши значення Увімкнути для параметра ЗШ під час тривал. експозиції в меню фотозйомки.
-
Підготуйте фотокамеру.
Установіть фотокамеру на штатив або покладіть її на стійку рівну поверхню.
-
Виберіть режим M.
Прокрутіть диск перемикання режимів у положення M.
-
Виберіть витримку.
Прокрутіть головний диск керування, щоб вибрати значення витримки Bulb (Витримка від руки) або Time (Витримка за часом).
-
Відкрийте затвор.
Витримка від руки. Після фокусування натисніть кнопку спуску затвора до кінця. Утримуйте кнопку спуску затвора натиснутою до завершення експозиції.
Витримка за часом. Натисніть кнопку спуску затвора до кінця.
-
Закрийте затвор.
Витримка від руки. Зніміть палець із кнопки спуску затвора.
Витримка за часом. Натисніть кнопку спуску затвора до кінця.