Kaamera teeb automaatselt fotosid valitud intervalliga hääletu intervallvideo loomiseks.

Time-lapse movie (Intervallvideo) valikul kuvatakse alltoodud suvandid.

  • Start (Alustada): Intervallsalvestuse alustamisaeg. Pildistamine algab u 3 sekundi järel ja jätkub valitud intervalliga valitud pildistamisaja jooksul.
  • Interval (Intervall): Valige võtetevaheline intervall minutites ja sekundites.
  • Shooting time (Pildistamisaeg): Valige, kui kaua kaamera jätkab piltide tegemist (tunnid ja minutid).
  • Exposure smoothing (Särituse silumine): On (Sees) valikul toimub särituse järskude muutuste silumine säriturežiimides peale M (pidage silmas, et särituse silumine toimub režiimis M ainult automaatse ISO-tundlikkuse juhtimise kasutamisel). Objekti ereduse suured muutused pildistamise ajal võivad põhjustada särituse nähtavaid erinevusi, mil juhul võib osutuda vajalikuks lühendada võtetevahelist intervalli.
  • Silent photography (Hääletu pildistamine): Valige On (Sees) katiku vaigistamiseks pildistamise ajal.
  • Choose image area (Pildi ala valik): Valige pildi ala (FX või DX).
  • Frame size/frame rate (Kaadri suurus/kaadrikiirus): Lõppvideo kaadri suuruse ja -kiiruse valimine.
  • Interval priority (Intervalli prioriteet): Valige On (Sees) valitud intervalli tagamiseks režiimides P ja A võetud kaadrite jaoks, Off (Väljas) fotode nõuetekohase särituse tagamiseks. On (Sees) valikul kontrollige, et foto võttemenüü suvandis ISO sensitivity settings (ISO-tundlikkuse sätted) > Auto ISO sensitivity control (Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine) valitud maksimaalne säriaeg on lühem antud intervallist ja et Release (Vabastus) on valitud kohandatud sättes a1(AF-C priority selection (Pideva automaatse teravustamise prioriteedi valik)) või kohandatud sättes a2 (AF-S priority selection (Üksiku automaatse teravustamise prioriteedi valik)) vastavalt jooksvalt valitud teravustamisrežiimile.

Intervallvideote salvestamine

Enne pildistamist

Enne intervallvideo pildistamist valige kaamera häälestusmenüüs Time zone and date (Ajavöönd ja kuupäev) ja veenduge, et kaamera kell on seatud õigele ajale ja kuupäevale ning tehke seejärel jooksval seadistusel proovivõte ja vaadake tulemusi. Intervallvideod tehakse videokärbet kasutades; vajutage kompositsiooni kontrolliks X nuppu Time-lapse movie (Intervallvideo) kuval (Time-lapse movie (Intervallvideo) kuvale naasmiseks vajutage W/Q nuppu). Ühtse värvispektri tagamiseks valige valge tasakaalu säte peale 4 (automaatne) või D (loomuliku valguse automaatseadistus).

Kindlustamaks, et pildistamist ei katkestata, veenduge, et kaamera aku on täielikult laetud. Kahtluse korral laadige aku enne kasutamist või kasutage vahelduvvooluadapterit ja toitepistmikku (saadaval eraldi).

  1. Valige Time-lapse movie (Intervallvideo).

    Tõstke foto võttemenüüs esile Time-lapse movie (Intervallvideo) ja vajutage 2.

    Kuvatakse intervallvideo suvandid.

  2. Reguleerige intervallvideo sätteid.

    Reguleerige järgmisi sätteid:

    • Interval (Intervall): Intervall (minutites ja sekundites) peab olema pikem kui kõige aeglasem oodatav säriaeg.

      Tõstke esile Interval (Intervall) ja vajutage 2.

      Valige intervall ja vajutage J.

    • Shooting time (Pildistamisaeg): Pildistamise koguaeg (tundides ja minutites) võib olla kuni 7 tundi ja 59 minutit.

      Tõstke esile Shooting time (Pildistamisaeg) ja vajutage 2.

      Valige pildistamisaeg ja vajutage J.

    • Exposure smoothing (Särituse silumine): Särituse silumise lubamine või keelamine.

      Tõstke esile Exposure smoothing (Särituse silumine) ja vajutage 2.

      Tõstke valik esile ja vajutage J.

    • Silent photography (Hääletu pildistamine): Hääletu pildistamise lubamine või keelamine.

      Tõstke esile Silent photography (Hääletu pildistamine) ja vajutage 2.

      Tõstke valik esile ja vajutage J.

    • Choose image area (Pildi ala valik): Valige pildi ala intervallsalvestuse jaoks.

      Tõstke esile Choose image area (Pildi ala valik) ja vajutage 2.

      Tõstke valik esile ja vajutage J.

    • Frame size/frame rate (Kaadri suurus/kaadrikiirus): Valige kaadri suurus ja -kiirus lõppvideo taasesituseks.

      Tõstke esile Frame size/frame rate (Kaadri suurus/kaadrikiirus) ja vajutage 2.

      Tõstke valik esile ja vajutage J.

    • Interval priority (Intervalli prioriteet): Valiku Interval priority (Intervalli prioriteet) lubamine või keelamine.

      Tõstke esile Interval priority (Intervalli prioriteet) ja vajutage 2.

      Tõstke valik esile ja vajutage J.

  3. Alustada pildistamist.

    Tõstke esile Start (Alusta) ja vajutage J. Kuva lülitub välja ja kaamera teeb fotosid valitud intervalliga valitud pildistamisaja jooksul.

Pildistamise ajal

Pildistamise ajal kuvatakse juhtpaneelil intervallsalvestuse näidik ja süttib mälukaardi juurdepääsu tuli. Sõltumata valikust kohandatud sättes c3 (Power off delay (Toite väljalülituse viivitus), 0 c3: Power Off Delay (Toite väljalülituse viivitus)) > Standby timer (Ooterežiimi taimer) ooterežiimi taimer pildistamise ajal ei aegu.

Sätete reguleerimine võtete vahel

Pildistamis- ja menüüsätteid on võtete vahel võimalik reguleerida. Pidage seejuures silmas, et umbes kaks sekundit enne järgmise võtte tegemist lülitub ekraan välja.

Pildistamise lõpetamine

Pildistamise lõpetamiseks enne kõikide fotode tegemist tõstke intervallvideo menüüs esile Off (Väljas) ja vajutage J (pidage silmas, et see ei pruugi pildistamist lõpetada väga lühikese valitud väärtuse Interval (Intervall) korral, mis juhul saab pildistamise lõpetada kaamerat välja lülitades). Luuakse video selleks hetkeks võetud kaadritest. Pidage silmas, et toiteallika eemaldamisel või lahutamisel või mälukaardi väljutamisel pildistamine lõpetatakse (kuid piiks ei kõla) ja videot ei salvestata.

Foto puudub

Kaamera teravustab enne iga võtet. Jooksvalt valitud teravustamisrežiimi AF-S ja Off (Väljas) valiku korral suvandis Interval priority (Intervalli prioriteet) jätab kaamera, kui see ei suuda teravustada, järgmise intervalli vahele.

Lõppvideo pikkuse arvutamine

Kaadrite koguarvu lõppvideos saab arvutada, jagades pildistamisaja intervalli pikkusega, ümardades tulemuse ülespoole ja lisades sellele 1. Lõppvideo pikkust on seejärel võimalik arvutada, jagades võtete arvu suvandis Frame size/frame rate (Kaadri suurus / kaadrikiirus) valitud kaadrikiirusega. Näiteks on valikuga 1920 × 1080; 24p salvestatud 48-kaadrine video umbes kahe sekundi pikkune. Intervallvideote maksimaalne pikkus on 20 minutit.

Kaadri suurus/kaadrikiirus

Mälukaardi näidik   Salvestatud pikkus/maksimaalne pikkus

Intervallvideod

Intervallpildistamine ei ole võimalik koos kaamera mõningate funktsioonidega, nagu videosalvestus, pikad säriajad (pirni või aja režiimis pildistamine), taimer, kahveldus, HDR (High Dynamic Range) (lai dünaamiline vahemik), mitmiksäritus, intervalltaimeriga pildistamine ja fookuse nihutamine. Aktiivne D-Lighting blokeeritakse automaatselt. Arvestage, et kuna säriaeg ja pildi mälukaardile salvestamiseks kuluv aeg võib võtete vahel erineda, võib erineda ka intervall hetkel salvestatava võtte ja järgmise võtte alguse vahel. Sätete muudatusi ei rakendata ja pildistamine ei alga, kui intervallvideo salvestamine jooksvatel sätetel ei ole võimalik (näiteks kui mälukaart on täis, intervalli või pildistamisaja väärtus on null või intervall on pikem kui pildistamisaeg).

Pildistamine võib lõppeda kaamera juhtnuppude kasutamisel, sätete muutmisel või HDMI-kaabli ühendamisel. Pildistamise lõpetamisel luuakse video selle käigus võetud kaadritest.

Pildi ülevaatus

K-nuppu ei saa pildistamise ajal piltide vaatamiseks kasutada, kuid On (Sees) või On (monitor only) (Sees (ainult ekraan)) valikul taasesitusmenüü suvandis Image review (Pildi ülevaatus) kuvatakse jooksev kaader pärast iga võtet mõneks sekundiks (väga lühikese intervalli korral võib kaader jääda kuvamata). Kaadri kuvamise ajal ei ole muud taasesitustoimingud võimalikud.

Hääletu pildistamine

On (Sees) valik suvandis Silent photography (Hääletu pildistamine) blokeerib kaamera mõningad funktsioonid, sh:

  • ISO-tundlikkused Hi 0,3 kuni Hi 2
  • Välklambiga pildistamine
  • Pika särituse müravähendus
  • Väreluse vähendamine