Iebūvētās zibspuldzes lietošana
Iebūvēto zibspuldzi var lietot ne tikai tad, ja ir nepietiekams dabīgais apgaismojums, bet arī, lai papildus apgaismotu ēnas un objektus pretgaismā, vai arī radītu atspulgus objekta acīs.
Skatīt arī
Informāciju par papildu zibspuldžu lietošanu skatiet sadaļā „Papildu zibspuldzes” (0 Papildu zibspuldzes).
Automātiskas pacelšanas režīmi
Režīmos i, k, p, n, o, s, w, f, d, e un ' iebūvētā zibspuldze automātiski pacelsies un pēc vajadzības uzplaiksnīs.
-
Izvēlieties zibspuldzes režīmu.
Turiet nospiestu M (Y) pogu un groziet galveno grozāmo komandu pārslēgu, līdz tiek parādīts vēlamais zibspuldzes režīms.
Tiešais skats
Tiešā skata režīmā atlasītā opcija tiek parādīta ekrānā.
-
Uzņemiet attēlus.
Kad aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz pusei, ja nepieciešams, pacelsies zibspuldze, un, uzņemot fotogrāfiju, uzplaiksnīs. Ja zibspuldze nepaceļas automātiski, nemēģiniet to pacelt ar roku. Neievērojot šo brīdinājumu, var sabojāt zibspuldzi.
Zibspuldzes režīmi
Ir pieejami šādi zibspuldzes režīmi:
Manuālas pacelšanas režīmi
P, S, A, M un 0 režīmos zibspuldze jāpaceļ manuāli. Zibspuldze neuzplaiksnīs, ja tā nav pacelta.
-
Paceliet zibspuldzi.
Lai paceltu zibspuldzi, nospiediet M (Y) pogu. Ņemiet vērā, ka tad, ja zibspuldze ir izslēgta vai ir pievienota papildu ārējā zibspuldze, iebūvētā zibspuldze nepacelsies; pārejiet uz 2. darbību.
-
Izvēlieties zibspuldzes režīmu (tikai P, S, A un M režīmi).
Turiet nospiestu M (Y) pogu un groziet galveno grozāmo komandu pārslēgu, līdz tiek parādīts vēlamais zibspuldzes režīms.
-
Uzņemiet attēlus.
Ja atlasītā opcija nav j, zibspuldze uzplaiksnīs ikreiz, kad tiks uzņemts attēls.
Zibspuldzes režīmi
Ir pieejami šādi zibspuldzes režīmi:
Iebūvētās zibspuldzes nolaišana
Lai taupītu enerģiju, kad zibspuldze netiek izmantota, viegli paspiediet to uz leju, līdz tā ar klikšķi nofiksējas savā vietā.
Iebūvētā zibspuldze
Noņemiet objektīva pārsegus, lai neveidotos ēnas. Zibspuldzes minimālais sniedzamības diapazons ir aptuveni 0,6 m, un to nevar izmantot makro uzņemšanas diapazonā ar tālummaiņas objektīviem ar makro funkciju. Izmantojiet objektīvus ar fokusa garumu no 16 mm līdz 300 mm; perifērijas apgaismojums var samazināties, ja zibspuldze tiek izmantota ar objektīviem, kuru fokusa garums ir mazāks par 16 mm. i-TTL zibspuldzes vadība ir pieejama ar ISO jutības vērtībām no 100 līdz 12800; pie vērtībām virs 12800, dažos apertūras atvēruma vērtību diapazonos vēlamais rezultāts var netikt panākts.
Ja zibspuldze uzplaiksna nepārtrauktas atbrīvošanas režīmos (0 Atbrīvošanas režīma izvēlēšanās), ikreiz, kad tiek nospiesta aizvara atbrīvošanas poga, tiks uzņemts tikai viens attēls.
Aizvara atbrīvošana uz īsu brīdi var tikt atspējota, lai aizsargātu zibspuldzi pēc tam, kad tā ir izmantota vairākiem secīgiem uzņēmumiem. Pēc īsas pauzes zibspuldzi var atkal izmantot.
Aizvara ātrumi, kas pieejami, uzņemot ar iebūvēto zibspuldzi
Uzņemot ar iebūvēto zibspuldzi, ir pieejami tālāk norādītie aizvara ātrumi.
Režīms | Aizvara ātrums |
---|---|
i, p, n, s, w, 0, f, d, e, ', P *, A * | 1/250–1/60 s |
k | 1/250–1/30 s |
o | 1/250–1 s |
S * | 1/250 – 30 s |
M * | 1/250–30 s, A, % |
Ātrums 1/8000 s ir pieejams ar papildu zibspuldzēm, kas atbalsta automātisko FP lielātruma sinhronizāciju, ja pielāgotajam iestatījumam e1 (Flash sync speed (Zibspuldzes sinhronizācijas ātrums), 0 Flash sync speed (Zibspuldzes sinhronizācijas ātrums)) ir atlasīts iestatījums 1/320 s (Auto FP) (1/320 s (automātiskais FP)) vai 1/250 s (Auto FP) (1/250 s (automātiskais FP)). Ja ir atlasīta opcija 1/320 s (Auto FP) (1/320 s (automātiskais FP)), iebūvētajai zibspuldzei ir pieejams aizvara ātrums 1/320 s.