Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google prevajalnik

TA STORITEV LAHKO VSEBUJE PREVODE, KI SO V PRISTOJNOSTI DRUŽBE GOOGLE. GOOGLE ZAVRAČA VSE GARANCIJE, POVEZANE S PREVAJANJI, IZRECNE ALI IMPLICITNE, VKLJUČNO S KAKRŠNIMI KOLI GARANCIJAMI TOČNOSTI, ZANESLJIVOSTI IN VSEMI IMPLICIRANIMI GARANCIJAMI PRODAJNOSTI, USTREZNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN IN NEKRŠITVE PRAVIC.

Referenčni vodiči družbe Nikon Corporation (v nadaljevanju »Nikon«) so bili prevedeni s pomočjo programske opreme za prevajanje, ki je v pristojnosti Google prevajalnika. Zelo smo si prizadevali zagotoviti natančen prevod, vendar nobeno avtomatizirano prevajanje ni popolno niti ni namenjeno nadomeščanju človeških prevajalcev. Prevodi so na voljo kot storitev uporabnikom Nikonovih referenčnih vodičev in so takšni, kot so. Izrecno ali implicitno ne jamčimo za točnost, zanesljivost ali pravilnost prevodov iz angleščine v kateri koli drug jezik. Nekatere vsebine (na primer slike, videoposnetki, Flash, itd.) morda ne bodo natančno prevedene zaradi omejitev programske opreme za prevajanje.

Uradno besedilo je angleška različica referenčnih vodičev. Vsa neskladja ali razlike, ustvarjene v prevodu, niso zavezujoče in nimajo pravnega učinka za skladnost ali izvrševanje. Če se pojavijo kakršna koli vprašanja v zvezi z natančnostjo informacij v prevedenih referenčnih vodičih, glejte angleško različico vodičev, ki je uradna različica.

Priročnik za objektiv NIKKOR Z 24–200 mm f/4–6.3 VR

Ta razdelek je vključen kot priročnik za uporabo objektivov za kupce kompleta objektivov NIKKOR Z 24–200 mm f/4–6,3 VR.

Upoštevajte, da kompleti leč morda niso na voljo v nekaterih državah ali regijah.

Uporaba objektiva

Deli leče: imena in funkcije

Spodaj so navedeni deli NIKKOR Z 24–200 mm f/4–6.3 VR.

1 Senčilo za objektiv Senčila blokirajo razpršeno svetlobo, ki bi sicer povzročila bleščanje ali podvojene svetlobe. Služijo tudi za zaščito leče.
2 Oznaka ključavnice senčila objektiva Uporabite pri pritrjevanju senčila za objektiv.
3 Oznaka za poravnavo senčila objektiva
4 Oznaka namestitve senčila objektiva
5 Obroč za povečavo Obrnite za povečavo ali pomanjšanje.
6 Lestvica goriščne razdalje Določite približno goriščno razdaljo, ko povečate ali pomanjšate objektiv.
7 Oznaka goriščne razdalje
8 Krmilni obroč
  • Izbran način samodejnega ostrenja : V načinu samodejnega ostrenja zavrtite obroč, da prilagodite nastavitev, kot je [ Focus (M/A) ] ali [ Aperture ], dodeljeno s fotoaparatom. Za več informacij si oglejte opis [ Dodelitev nadzora po meri ]/[ Kontrole po meri (fotografiranje) ] v priročniku za fotoaparat.
  • Izbran je način ročnega ostrenja : Za ostrenje zavrtite obroček.
9 Oznaka za namestitev objektiva Uporabite pri namestitvi objektiva na fotoaparat.
10 Gumijasto tesnilo za nastavek za objektiv
11 CPE kontakti Uporablja se za prenos podatkov v kamero in iz nje.
12 Stikalo za zaklepanje povečave Če želite zakleniti obroč za povečavo, pomanjšajte na položaj 24 mm in premaknite stikalo na ZAKLEP . To preprečuje, da bi se leča razširila pod lastno težo, medtem ko prenašate fotoaparat.
13 Pokrovček objektiva (sprednji pokrovček)
14 Pokrovček objektiva (zadnji pokrovček)

Pritrditev in odstranitev

Pritrditev objektiva

  1. Izklopite fotoaparat, odstranite pokrovček ohišja in zadnji pokrovček objektiva.

  2. Postavite objektiv na ohišje fotoaparata, pri čemer naj bo oznaka za namestitev na objektivu poravnana z oznako za namestitev na ohišju fotoaparata, nato pa zavrtite objektiv v nasprotni smeri urnega kazalca, dokler se ne zaskoči.

Odstranjevanje leče

  1. Izklopite fotoaparat.

  2. Pritisnite in držite gumb za sprostitev objektiva, medtem ko obračate objektiv v smeri urinega kazalca.

Pritrjevanje in odstranjevanje senčila objektiva

Oznako za namestitev senčila objektiva poravnajte z oznako za poravnavo senčila objektiva ( q ) in nato vrtite senčilo ( w ), dokler ni oznaka za namestitev poravnana z oznako zaklepa senčila objektiva ( e ).

Če želite odstraniti pokrov, ponovite zgornje korake v obratnem vrstnem redu.

Ko nameščate ali odstranjujete senčilo, ga držite blizu oznake za poravnavo senčila ( I ) in se izogibajte premočnemu prijemanju sprednjega dela senčila. Senčilo je mogoče obrniti in namestiti na objektiv, ko ni v uporabi.

Uporaba objektiva na fotoaparatih z vgrajeno bliskavico

Na fotografijah, kjer je svetloba vgrajene bliskavice zakrita z objektivom ali sončno zaslonko, bodo vidne sence. Pred fotografiranjem odstranite senčilo objektiva. Upoštevajte pa, da so lahko sence še vedno vidne pri nekaterih goriščnih razdaljah in razdaljah motiva, tudi če je pokrov odstranjen.

  • Objektiv lahko proizvaja sence na fotografijah, posnetih z vgrajeno bliskavico, ko je nameščen na naslednji fotoaparat. Goriščne razdalje in najmanjše razdalje subjekta, pri katerih se sence ne bodo pojavile, so naslednje:

    Kamera 1 Goriščne razdalje Najmanjša razdalja brez sence 2
    Z 50

    24 mm

    Sence se pojavijo na vseh razdaljah subjekta

    35 mm

    1,5 m (5 čevljev)

    50 mm

    1,0 m (3 ft 4 in.)

    70 – 200 mm

    Brez senc

    Za najnovejše informacije si oglejte priročnik za fotoaparat.

    Senčilo objektiva odstranjeno.

Zmanjšanje tresljajev (VR)

Vgrajeno zmanjšanje tresljajev objektiva je mogoče omogočiti ali onemogočiti s kontrolniki kamere; za podrobnosti si oglejte priročnik za fotoaparat. Ko je za možnost zmanjšanja tresljajev na fotoaparatu izbran [ Normal ], zmanjšanje tresljajev omogoča hitrosti do 5,0 stopenj * počasnejše, kot bi bile sicer, s čimer se razširi obseg razpoložljivih hitrosti zaklopa.

Merjeno po standardih CIPA. Vrednosti za objektive, ki podpirajo format FX , so izmerjene na brezzrcalnih fotoaparatih formata FX , vrednosti za objektive DX pa na brezzrcalnih fotoaparatih formata DX . Vrednosti za zoom objektive so izmerjene pri največjem zoomu.

Zmanjšanje vibracij

  • Zaradi zasnove sistema za zmanjševanje tresljajev lahko leča ob tresenju zažvenketa. To ne pomeni okvare.
  • Če želite zmanjšati zamegljenost zaradi tresenja stativa, izberite [ Normal ] ali [ Sport ] za možnost zmanjšanja tresljajev na fotoaparatu, ko je fotoaparat nameščen na stojalo. Upoštevajte pa, da so lahko primeri, ko je [ Off ] prednostna možnost, odvisno od vrste stojala in pogojev fotografiranja.
  • [ Normal ] ali [ Sport ] priporočamo, ko je kamera nameščena na monopod.

Ko je leča pritrjena

Položaj izostritve se lahko spremeni, če po ostrenju fotoaparat izklopite in ga znova vklopite. Če ste izostrili vnaprej izbrano lokacijo, medtem ko ste čakali, da se prikaže vaš motiv, priporočamo, da fotoaparata ne izklopite, dokler slika ni posneta.

Previdnostni ukrepi za uporabo

  • Objektiva ali fotoaparata ne dvigujte ali držite le s senčilom.
  • Poskrbite, da bodo kontakti procesorja čisti.
  • Če je gumijasto tesnilo nastavka za objektiv poškodovano, takoj prenehajte z uporabo in odnesite objektiv v popravilo v pooblaščeni servisni center Nikon .
  • Zamenjajte pokrovčke objektiva, ko objektiva ne uporabljate.
  • Da zaščitite notranjost leče, jo hranite stran od neposredne sončne svetlobe.
  • Objektiva ne puščajte na vlažnih mestih ali na mestih, kjer bi lahko bil izpostavljen vlagi. Rja notranjega mehanizma lahko povzroči nepopravljivo škodo.
  • Objektiva ne puščajte v bližini odprtega ognja ali na drugih zelo vročih mestih. Ekstremna vročina bi lahko poškodovala ali zvila zunanje dele iz ojačane plastike.
  • Hitre spremembe temperature lahko povzročijo škodljivo kondenzacijo znotraj in zunaj leče. Preden lečo prenesete iz toplega v hladno okolje ali obratno, jo postavite v vrečko ali plastično škatlo, da upočasnite spremembo temperature.
  • Priporočamo, da objektiv postavite v kovček, da ga med transportom zaščitite pred praskami.

Nega leč

  • Za čiščenje steklenih površin leče običajno zadostuje odstranitev prahu.
  • Element sprednje leče, prevlečen s fluorom, lahko očistite, kot je opisano spodaj.

    • Madeže, prstne odtise in druge mastne madeže lahko odstranite z mehko, čisto bombažno krpo ali robčkom za čiščenje leč; čistite od sredine navzven s krožnimi gibi.
    • Če želite odstraniti trdovratne madeže, nežno obrišite z mehko krpo, rahlo navlaženo z majhno količino destilirane vode, etanola ali čistila za leče.
    • Morebitne kapljice, ki ostanejo po tem postopku na vodo- in oljeodbojni površini, lahko naknadno odstranite s suho krpo.
  • Pri čiščenju zadnjega elementa leče, ki ni prevlečen s fluorom , odstranite madeže, prstne odtise in druge mastne madeže z mehko, čisto bombažno krpo ali robčkom za čiščenje leč, rahlo navlaženim z majhno količino etanola ali čistila za leče. Nežno obrišite od sredine navzven s krožnimi gibi, pri čemer pazite, da ne puščate madežev ali da se leče ne dotaknete s prsti.
  • Za čiščenje leče nikoli ne uporabljajte organskih topil, kot je razredčilo za barve ali benzen.
  • Za zaščito sprednjega elementa leče lahko uporabite filtre nevtralne barve (NC) (na voljo posebej) in podobno.
  • Če leče ne boste uporabljali dlje časa, jo shranite na hladnem in suhem mestu, da preprečite nastanek plesni in rje. Ne shranjujte na neposredni sončni svetlobi ali s kroglicami proti naftali ali kafre.

Dodatki

Priloženi dodatki

  • Pokrovček objektiva LC-67B (sprednji pokrovček)
  • Pokrovček objektiva LF-N1 (zadnji pokrovček)
  • Senčilo za objektiv HB-93
  • Torbica za objektiv CL-C1

Uporaba etuija za objektiv

  • Etui je namenjen zaščiti objektiva pred praskami, ne pa pred padci ali drugimi fizičnimi udarci.
  • Etui ni vodoodporen.
  • Material, uporabljen v etuiju, lahko ob drgnjenju ali mokrem zbledi, se raztegne, skrči ali spremeni barvo.
  • Odstranite prah z mehko krtačo.
  • Vodo in madeže lahko s površine odstranite z mehko, suho krpo. Ne uporabljajte alkohola, benzena, razredčila ali drugih hlapljivih kemikalij.
  • Ne shranjujte na mestih, ki so izpostavljena neposredni sončni svetlobi ali visokim temperaturam ali vlagi.
  • Etuija ne uporabljajte za čiščenje monitorja ali leč.
  • Pazite, da leča med transportom ne pade iz ohišja.

Material : poliester

Združljivi dodatki

67 mm navojni filtri

Filtri

  • Uporabite samo en filter naenkrat.
  • Odstranite sončno zaslonko, preden namestite filtre ali vrtljive krožne polarizacijske filtre.

Specifikacije

Mount Nikon Z nastavek
Goriščna razdalja 24 – 200 mm
Največja odprtost zaslonke f/4 – 6,3
Konstrukcija leč 19 elementov v 15 skupinah (vključno z 2 elementoma ED, 1 asferičnim elementom ED, 2 asferičnima elementoma in elementi s prevleko ARNEO in elementom sprednje leče, prevlečenim s fluorom)
Vidni kot
  • Format FX : 84°–12° 20'
  • Format DX : 61°–8°
Lestvica goriščne razdalje Graduirano v milimetrih (24, 35, 50, 70, 105, 135, 200)
Sistem za ostrenje Notranji sistem za ostrenje
Zmanjšanje vibracij Premik leče z uporabo glasovnih oljnih motorjev (VCM)
Najmanjša razdalja ostrenja (merjeno od goriščne ravnine)
  • Položaj zooma 24 mm: 0,5 m (1,64 ft)
  • 35 mm položaj zooma: 0,54 m (1,78 ft)
  • Položaj zooma 50 mm: 0,55 m (1,81 ft)
  • Položaj zooma 70 mm: 0,58 m (1,91 ft)
  • 105 mm položaj povečave: 0,65 m (2,14 ft)
  • 135 mm položaj povečave: 0,68 m (2,24 ft)
  • Položaj zooma 200 mm: 0,7 m (2,30 ft)
Največje razmerje reprodukcije 0,28 ×
Rezila diafragme 7 (zaobljena odprtina diafragme)
Razpon zaslonke
  • Položaj zooma 24 mm: f/4 – 22
  • Položaj zooma 200 mm: f/6,3 – 36

Najmanjša prikazana zaslonka se lahko razlikuje glede na velikost koraka osvetlitve, izbranega s fotoaparatom.

Velikost nastavka za filter 67 mm (P = 0,75 mm)
Dimenzije Pribl. 76,5 mm/3,1 palca največji premer × 114 mm/4,5 palca (razdalja od prirobnice za nastavek za objektiv fotoaparata)
Utež Pribl. 570 g (1 lb 4,2 oz)

Nikon si pridržuje pravico do spremembe videza, specifikacij in delovanja tega izdelka kadar koli in brez predhodnega obvestila.