Google Translate
SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.
Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.
Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.
HDR (suur dünaamiline ulatus)
G nupp U C (pildistamise menüü)
Kõrge dünaamiline ulatus (HDR), mida kasutatakse suure kontrastsusega objektidega, säilitab eredate ja varjude detailid, kombineerides kahte erineva säritusega tehtud võtet. HDR on kõige tõhusam, kui seda kasutatakse maatriksmõõtmisega (punkt- või keskkaalutud mõõtmise korral võrdub automaatse särituse erinevus ligikaudu 2 EV-ga). Seda ei saa kombineerida mõne kaamera funktsiooniga, sealhulgas NEF ( RAW ) või NEF ( RAW )+ pildikvaliteedi seadetega, välguga pildistamisel, kahvel, mitmiksäritusega, säriaega Bulb and Time või intervalltaimeriga või intervalltaimeriga.
Saadaval on järgmised valikud.
- HDR-režiim : valige Sees (seeria) (tegele HDR-fotode seeria, mis lõpeb, kui on valitud Väljas ), Sees (üksikfoto) (tehke üks HDR-foto) ja Off (väljub ilma täiendavaid HDR-fotosid tegemata).
- Särituse erinevus : valige kahe HDR-foto tegemiseks kombineeritud särituse erinevus. Valige suure kontrastsusega objektide jaoks suuremad väärtused või valige Automaatne , et lubada kaameral reguleerida särituse erinevust vastavalt stseenile.
- Silumine : valige, kui palju tasandada piire iga HDR-foto moodustavate võtete vahel.
- Üksikute piltide salvestamine ( NEF ) : valige Sees , et salvestada iga HDR-kujutise loomiseks kasutatud üksikvõte. Fotod salvestatakse NEF ( RAW ) failidena olenemata pildistamise menüüs pildikvaliteedi valikutest.
HDR-fotode tegemine
HDR-fotode jäädvustamiseks järgige allolevaid samme.
-
Valige HDR (suur dünaamiline ulatus) .
Tõstke pildistamismenüüs esile HDR (kõrge dünaamiline ulatus) ja vajutage 2 .
-
Valige režiim.
Tõstke esile HDR-režiim ja vajutage 2 .
Tõstke esile üks järgmistest ja vajutage J .
- HDR-fotode seeria tegemiseks valige 0 Sees (seeria) . HDR-pildistamine jätkub seni, kuni valite HDR-režiimi jaoks Väljas .
- Ühe HDR-foto tegemiseks valige Sees (üksik foto) . Tavaline pildistamine jätkub automaatselt pärast ühe HDR-foto loomist.
- Väljumiseks ilma täiendavaid HDR-fotosid loomata valige Off .
Kui on valitud Sees (seeria) või Sees (üksikfoto) , ilmub ekraanile ikoon.
-
Valige särituse erinevus.
Kahe võtte särituse erinevuse valimiseks tõstke esile Exposure differential ja vajutage 2 .
Tõstke valik esile ja vajutage J . Valige suure kontrastsusega objektide jaoks kõrgemad väärtused, kuid pange tähele, et nõutavast suurema väärtuse valimine ei pruugi soovitud tulemusi anda; kui on valitud Auto , reguleerib kaamera säritust automaatselt stseeniga sobivaks.
-
Valige silumise kogus.
Kahe pildi piiride tasandamise määra valimiseks tõstke esile Smoothing ja vajutage nuppu 2 .
Tõstke valik esile ja vajutage J . Kõrgemad väärtused loovad sujuvama liitpildi. Mõne objekti puhul võib näha ebaühtlast varjutust.
-
Valige, kas säilitada üksikud säritused.
Valimaks, kas salvestada üksikud NEF ( RAW ) pildid, millest HDR foto koosneb, tõstke esile Save individual images ( NEF ) ja vajutage 2 , seejärel vajutage soovitud suvandi valimiseks 1 või 3 ja vajutage valimiseks J
-
Kadreerige foto, teravustage ja pildistage.
Kaamera teeb kaks säritust, kui katiku vabastusnupp on lõpuni alla vajutatud. Sõltumata sellest, milline suvand on hetkel vabastusrežiimi jaoks valitud, tehakse iga kord, kui päästikut vajutatakse, ainult üks foto.
Kui on valitud Sees (seeria) , lülitub HDR välja ainult siis, kui HDR-režiimi jaoks on valitud Väljas ; kui on valitud Sees (üksik foto) , lülitub HDR pärast pildistamist automaatselt välja.
Pildi servad kärbitakse välja. Soovitud tulemusi ei pruugita saavutada, kui kaamera või objekt pildistamise ajal liigub. Soovitatav on kasutada statiivi. Sõltuvalt stseenist võivad eredate objektide ümber tekkida varjud või tumedate objektide ümber halod; seda efekti saab vähendada, reguleerides silumise kogust.