A fényképezőgépet külön beszerezhető High-Definition Multimedia Interface (HDMI) kábellel (0 Egyéb tartozékok) vagy (más gyártótól külön megvásárolható) C típusú HDMI-kábellel csatlakoztathatja nagy felbontású videokészülékhez. HDMI-kábel csatlakoztatása és leválasztása előtt mindig kapcsolja ki a fényképezőgépet.

Csatlakoztatás a fényképezőgéphez

Csatlakoztatás nagy felbontású készülékhez (HDMI csatlakozójú kábelt válasszon)

HDMI-készülékek képernyője

Miután a fényképezőgépet HDMI-televízióhoz vagy képernyővel rendelkező egyéb eszközhöz csatlakoztatta, állítsa a készüléket a HDMI-csatornára, majd kapcsolja be a fényképezőgépet, és nyomja meg a K gombot. Visszajátszás közben a képek a televízió képernyőjén jelennek meg. A hangerő a televízió vezérlőivel állítható; a fényképezőgép vezérlői nem használhatók.

HDMI-felvevőkészülékek

A fényképezőgép lehetőséget nyújt arra, hogy videóit közvetlenül a csatlakoztatott HDMI-felvevőkészülékre rögzítse. Egyes felvevőkészülék azt is lehetővé teszik, hogy a felvételt a fényképezőgép vezérlőgombjaival indítsa, illetve állítsa le. A HDMI-kimenet beállításait a beállítás menü HDMI menüpontjában adhatja meg.

  • Kimenet felbontása: Kiválaszthatja a HDMI-készülékre továbbított képek formátumát. Ha az Automatikus beállítást választja, a fényképezőgép automatikusan kiválasztja a megfelelő formátumot.
  • Speciális: Megadhatja az alábbi beállításokat.

    • Kimeneti tartomány: A legtöbb helyzetben az Automatikus beállítás használata ajánlott. Amennyiben a fényképezőgép az adott HDMI-készülékhez nem képes meghatározni az RGB videojel helyes kimeneti tartományát, akkor válassza a Korlátozott tartomány beállítást azokhoz az eszközökhöz, amelyek RGB videojel bemeneti tartománya 16–235, és a Teljes tartomány beállítást azokhoz az eszközökhöz, amelyek RGB videojel bemeneti tartománya 0–255. A Korlátozott tartomány lehetőséget akkor érdemes választani, ha minőségromlást tapasztal a sötét területeken, a Teljes tartomány elemet pedig akkor, ha a sötét területek „kifakultak” vagy túl fényesek.
    • Külső eszköz rögzítésvezérlése: A külső eszköz rögzítésvezérlésének bekapcsolása lehetővé teszi, hogy a fényképezőgép vezérlőgombjai indítsák el és állítsák le a felvételt, amikor a fényképezőgép HDMI-kapcsolaton keresztül Atomos nyílt protokollt támogató, külső gyártótól származó felvevőkészülékhez csatlakozik (Atomos SHOGUN, NINJA és SUMO sorozatú monitoros felvevőkészülék). Ilyenkor egy ikon jelenik meg a fényképezőgép monitorján: videó élő nézetben A, videofelvétel rögzítése alatt pedig B. Felvétel közben a felvevőkészülék és képernyőjének ellenőrzésével bizonyosodjon meg arról, hogy a készülék ténylegesen menti a videofelvételt (a külső eszköz rögzítésvezérlése funkció használata ugyanis megszakíthatja a videofelvétel felvevőkészülékre történő továbbítását). A készenléti időzítő lejártát követően a fényképezőgép kijelzője automatikusan kikapcsol, leállítva ezzel a felvétel HDMI-készülékre történő továbbítását; amikor külső eszközre rögzít videót, nyissa meg a c3 Egyéni beállítás (Kikapcsolás késleltetése) Készenléti időzítő menüpontját, és válassza a Korlátlan lehetőséget, vagy állítson be a várható rögzítési időnél hosszabb időtartamot. A felvevőkészülék funkcióival és működésével kapcsolatban a készülékhez mellékelt használati útmutatóban tájékozódhat.
    • Kimenet adatmélysége: Választhat a 8 bites és a 10 bites lehetőség közül.
    • N-Log beállítás: A Be (kártyára nem rögzíthető) beállítás használatával videó rögzítése során megőrizheti a csúcsfényes és az árnyékos területek részleteit, valamint megelőzheti a túlságosan telített színek előfordulását. Ezt a beállítást akkor érdemes választani, amikor a rögzítésre kerülő videofelvétel színeit a későbbiekben korrigálni fogja (maga a beállítás csak akkor áll rendelkezésre, amikor a Kimenet adatmélysége menüpontot a 10 bites értékre állította). A videofelvételt közvetlenül a külső eszközre menti a készülék, a felvétel a fényképezőgép memóriakártyájára nem menthető. A videofelvétel menü ISO érzékenység beállítása > Legnagyobb érzékenység menüpontja ISO 1600 és 25600 (Z 7) vagy 51200 (Z 6) közötti értékekre, ISO érzékenység (M mód) beállítása pedig ISO 800 és 25600 (Z 7) vagy 51200 (Z 6) közötti értékekre állítható.
    • Nézetsegéd: A Be lehetőség kiválasztásával élőben megtekintheti az N-Log beállítás menüpont Be (kártyára nem rögzíthető) beállításával készülő videofelvétel előnézetét. Az előnézetben látható színek eltérnek a végső videofelvétel színeitől, de ez nem befolyásolja a ténylegesen rögzítésre kerülő felvételt.

HDMI-kimenet

A HDMI-kimenet funkció nem áll rendelkezésre 1920 × 1080 120p, 1920 × 1080 100p és 1920 × 1080 lassított videóképmérettel rögzített videók esetén, illetve amikor a fényképezőgép Camera Control Pro 2 szoftvert futtató számítógéphez csatlakozik.

10 bites kimeneti adatmélység

A 10 bites beállítás csak kompatibilis felvevőkészülékekkel használható. A kiválasztott megjelenítési módtól függetlenül a fényképezőgép monitorja bekapcsol, a kereső pedig sötét marad. Fényképek nem készíthetők; videofelvétel közben 3840 × 2160 képméret-beállítás esetén további korlátozások lépnek érvénybe:

  • A videók nem rögzíthetők a fényképezőgépbe helyezett memóriakártyára.
  • A monitoron látható ikonok és karakterek alacsony felbontásban jelennek meg.
  • Amennyiben a Z 7 készüléken a DX képterületet választja, mintegy 90%-ra csökken a látószög. A Z 6 modell látószöge mindig körülbelül 90%.

Zoom

A 3840 × 2160 képméret-beállítással rögzített videókat nagyítás során 1920 × 1080 képméretben jeleníti meg a készülék.