Налаштування балансу білого. Додаткові відомості наведено в розділах «Баланс білого» глав «Основні параметри» (0 Баланс білого) та «Меню i» (0 Баланс білого).

Меню балансу білого: точне налаштування

Точне налаштування доступне через меню фотокамери. Додаткові відомості про точне налаштування наведено в розділі «Точне налаштування балансу білого» (0 Точне налаштування балансу білого). Відомості про точне налаштування попереднього налаштування вручну балансу білого наведено в розділі «Точне налаштування попереднього налаштування балансу білого» (0 Точне налаштування попереднього налаштування балансу білого).

  1. Відобразіть параметри точного налаштування.

    Перейдіть до розділу Баланс білого в меню фотозйомки, виділіть один із параметрів балансу білого й натисніть 2.

  2. Виконайте точне налаштування балансу білого.

    Використовуйте мультиселектор, щоб точно налаштувати баланс білого. Баланс білого можна точно налаштувати по осі «жовтий (A) — синій (B)» з кроком 0,5 та по осі «зелений (G) — пурпуровий (M)» з кроком 0,25. Горизонтальна вісь («жовтий (A) — синій (B)») відповідає колірній температурі, а вертикальна («зелений (G) — пурпуровий (M)») дає результати, подібні до тих, яких можна досягти використанням відповідних фільтрів корекції кольору (CC — color compensation). Горизонтальна вісь має ціну поділки, еквівалентну приблизно 5 майредам, а вертикальна — приблизно 0,05 одиниці дифузної оптичної густини.

    Координати

    Налаштування

  3. Збережіть зміни та вийдіть із меню.

    Натисніть кнопку J, щоб зберегти параметри та повернутися до меню фотозйомки. Якщо було виконано точне налаштування балансу білого, на дисплеї в режимі зйомки поряд із піктограмою балансу білого буде відображено зірочку (U).

Точне налаштування балансу білого

Кольори на осях точного налаштування є відносними, а не абсолютними. Наприклад, внаслідок переміщення курсора в напрямку B (синій), коли для балансу білого вибрано «теплий» параметр, такий як J (Лампа розжарювання), знімки стануть злегка «холоднішими», але не справді синіми.

«Майред»

Зміна колірної температури на одне й те саме значення має більший вплив на колір за низьких колірних температур, ніж за високих. Наприклад, зміна на 1000 К чинить значно більший вплив на колір за колірної температури 3000 К, ніж за 6000 К. Значення в майредах, яке обчислюється множенням оберненого значення колірної температури на 10 6, є мірою колірної температури, яка враховує таку відмінність і використовується як одиниця вимірювання у фільтрах корекції колірної температури. Наприклад:

  • 4000 К – 3000 К (різниця в 1000 К) = 83 майреди
  • 7000 К – 6000 К (різниця в 1000 К) = 24 майреди

Меню балансу білого: вибір колірної температури

Колірну температуру можна вибрати за допомогою параметра меню фотозйомки Баланс білого > Вибрати колірну температуру. Введіть значення для осей «жовтий — синій» та «зелений — пурпуровий», як описано нижче.

  1. Виберіть параметр Вибрати колірну температуру.

    Перейдіть до розділу Баланс білого в меню фотозйомки, виділіть параметр Вибрати колірну температуру й натисніть 2.

  2. Введіть значення для осей «жовтий — синій» та «зелений — пурпуровий».

    Натискайте 4 або 2, щоб виділяти цифри на осях «жовтий (A) — синій (B)» та «зелений (G) — пурпуровий (M)», та натискайте 1 або 3, щоб внести зміни.

    Значення для осі
    «жовтий (A) — синій (B

    Значення для осі
    «зелений (G) — пурпуровий (M

  3. Збережіть зміни та вийдіть із меню.

    Натисніть кнопку J, щоб зберегти параметри та повернутися до меню фотозйомки. Якщо для осі «зелений (G) — пурпуровий (M)» буде вибрано значення, відмінне від нуля, поряд із піктограмою на дисплеї в режимі зйомки буде відображено зірочку (U).

Вибрати колірну температуру

Зауважте, що за освітлення люмінесцентними лампами досягти бажаних результатів не вдасться. У разі використання люмінесцентних джерел світла виберіть параметр I (Освітлення люм. лампою). У випадку інших джерел світла зробіть пробний знімок, щоб визначити, чи підходить вибране значення.

Попереднє налаштування вручну: копіювання балансу білого зі знімка

Параметр меню балансу білого Поперед. налашт. вручну можна використовувати для копіювання значення балансу білого з наявного знімка. Додаткові відомості про попереднє налаштування вручну балансу білого наведено в розділі «Попереднє налаштування вручну» (0 Попереднє налаштування вручну).

  1. Виберіть Поперед. налашт. вручну.

    Перейдіть до розділу Баланс білого в меню фотозйомки, виділіть параметр Поперед. налашт. вручну й натисніть 2.

  2. Виберіть місце призначення.

    Виділіть потрібне попереднє налаштування (від d-1 до d-6) та натисніть кнопку X.

  3. Виберіть пункт Вибрати зображення.

    Буде відображено меню попереднього налаштування вручну балансу білого. Виділіть пункт Вибрати зображення і натисніть 2.

  4. Виділіть початкове зображення.

    Виділіть початкове зображення. Щоб переглянути виділене зображення в повнокадровому режимі, натисніть та утримуйте кнопку X.

  5. Скопіюйте баланс білого.

    Натисніть кнопку J, щоб скопіювати значення балансу білого з виділеного знімка до вибраного попереднього налаштування. Якщо для виділеного знімка було створено коментар, то його буде скопійовано до коментаря для вибраного попереднього налаштування.

Точне налаштування попереднього налаштування балансу білого

Поточне попереднє налаштування можна точно налаштувати, вибравши пункт Точне налаштування та відкоригувавши баланс білого, як описано в розділі «Меню балансу білого: точне налаштування» (0 Меню балансу білого: точне налаштування).

Редагувати коментар

Щоб додати описовий коментар довжиною до 36 символів до поточного попереднього налаштування балансу білого, виберіть пункт Редагувати коментар у меню попереднього налаштування вручну балансу білого.

Захист

Щоб захистити поточне попереднє налаштування балансу білого, виберіть пункт Захист у меню попереднього налаштування вручну балансу білого, потім виділіть значення Увімкнути і натисніть кнопку J. Захищені попередні налаштування неможливо змінити, до них не можна застосувати функції Точне налаштування та Редагувати коментар.