Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Pildi juhtelemendid

Pildikontrolli tüübid

Nikon on ainulaadne Picture Control süsteem võimaldab jagada ühilduvate seadmete ja tarkvara vahel pilditöötlussätteid, sealhulgas teravust, kontrasti, heledust, küllastust ja tooni. Saadaval on järgmised pildikontrollid.

  • Picture Control : kaameraga kaasas olevad pildikontrollid. Põhilised pildiregulaatorid, sealhulgas [ Automaatne ] ja [ Standardne ] režiimid ( 0 'Set Picture Control ' ).
  • Creative Picture Control : kaameraga kaasas olevad pildikontrollid. Need juhtnupud pakuvad ainulaadseid toonide, toonide, küllastuse ja muude konkreetsete efektide jaoks häälestatud sätete kombinatsioone ( 0 'Määra Picture Control ' ).
  • Picture Control (HLG) : kaameraga kaasas olevad pildikontrollid. Need valitakse pildistamise menüü [ Set Picture Control (HLG) ] abil, kui pildistamismenüüs [ Toonirežiim ] on fotorežiimis seatud väärtusele [ HLG ] ( 0 'Set Picture Control (HLG)' ).
  • Kohandatud Picture Control : kaamera või NX Studio arvutitarkvaraga loodud pildikontrollid. Neid saab kaamerale eraldi lisada, lähtudes kaameraga kaasas olevatest pildiregulaatoritest. Kaameraga kohandatud pildiregulaatorite loomiseks kasutage pildistamise või videosalvestuse menüüs [ Manage Picture Control ] ( 0 Custom Picture Controls ). Kui kasutate NX Studio , looge tarkvaras kohandatud Picture Control , eksportige see failina, kopeerige mälukaardile ja importige see kaamerasse ( 0 Kopeerige kohandatud pildiregulaatorid mälukaardile ja mälukaardilt ). Lisateavet NX Studio kasutamise kohta kohandatud pildijuhtimise loomiseks ja eksportimiseks vaadake NX Studio võrguspikrist.

  • Picture Control : Pildikontrollid, mida pakub pilveteenus Nikon Imaging Cloud. Neid saab alla laadida ja kaamerasse importida pildikontrollina. Neid pildijuhte saab reguleerida, kui need on kaamerasse lisatud kohandatud pildiregulaatoritena ( 0 Cloud Picture Controls ).

Teave pildijuhtimise kohta

Picture Control valimine

  • Videorežiimis või kui fotorežiimis pildistamismenüüs on [ Tone mode ] jaoks valitud [ SDR ], valige i menüüs, pildistamise menüüs või videosalvestusmenüüs [ Set Picture Control ] jaoks Picture Controls.

  • Kui fotorežiimis on pildistamise menüüs [ Tone mode ] valitud [ HLG ], valige pildistamise menüüs [ Set Picture Control (HLG) ] jaoks Picture Controls.

  • Valitud Picture Control ikoon kuvatakse võtteekraanil.

  • Üksus [ Set Picture Control ] videosalvestusmenüüs pakub ka valikut [ Same as photo settings ], mis seab videote Picture Control samale tasemele, mida kasutatakse fotode jaoks.

" Määra Picture Control "

Võimalus Kirjeldus
n [ Automaatne ] Kaamera reguleerib toone automaatselt Picture Control [ Standard ] (fotorežiim) või [ Neutraalne ] (videorežiim) alusel.
Q [ Standard ] Standardne töötlemine tasakaalustatud tulemuste saavutamiseks. Soovitatav enamiku olukordade jaoks.
R [ Neutraalne ] Minimaalne töötlemine loomulike tulemuste saavutamiseks. Valige piltide jaoks, mida hiljem töödeldakse või retušeeritakse.
S [ Elav ] Pilte on täiustatud, et saada erksat fotoprindiefekti. Valige piltide jaoks, mis rõhutavad põhivärve.
T [ Monokroomne ] Tehke ühevärvilisi pilte.
2 [ Lame ühevärviline ] Sellel on õrnad gradatsioonid heledatest kohtadest varjudeni, luues pehmed ühevärvilised pildid.
3 [ Sügavate toonide ühevärviline ] Valige veidi tumedamate toonide jaoks vahemikus varjudest kuni keskmiste toonideni, kusjuures heledus suureneb kiiresti, kui toonid liiguvad keskmistest toonidest esile.
o [ Portree ] Sile jume loomulike portreede jaoks.
4 [ Rikkaliku tooniga portree ] Annab erksamad tulemused kui [ Portree ], jäädvustades samal ajal objekti jume üksikasju ja vältides detailide kadumist eredatel kohtadel. Valige piltide jaoks, mida hiljem töödeldakse või retušeeritakse.
p [ Maastik ] Pildistage elavaid maastikke ja linnavaateid. Valige piltide jaoks, mis rõhutavad siniseid ja rohelisi toone.
q [ Korter ] Üksikasjad on säilinud laias toonivahemikus, helgetest toonidest varjudeni. Valige piltide jaoks, mida hiljem põhjalikult töödeldakse või retušeeritakse.

k 01 k 20

[ Creative Picture Control ]
(Creative Picture Control)
Loomingulised pildikontrollid pakuvad ainulaadseid toonide, toonide, küllastuse ja muude konkreetsete efektide jaoks häälestatud seadete kombinatsioone. Valige kokku 20 valiku hulgast, sealhulgas [ Unistus ] ja [ Hommik ].

h C-1 h C-9

[ Kohandatud Picture Control ]
(Kohandatud Picture Control )
Kuvatakse, kui muudetud Picture Control on kaamerasse salvestatud kohandatud Picture Control ( 0 kohandatud pildiregulaatorid ). Vaikenimi on olemasoleva Picture Control nimi, millele on lisatud kahekohaline number. Seda saab vastavalt soovile muuta.

n o

[ Picture Control ]
( Picture Control )
Kuvatakse siis, kui pildijuhtelemendid on Nikon Imaging Cloudi pilveteenusest alla laaditud ja kaamerasse imporditud ( 0 Cloud Picture Controls ).

" Määra Picture Control (HLG) "

Võimalus Kirjeldus
c [ Standard ] Standardne töötlemine tasakaalustatud tulemuste saavutamiseks. Soovitatav enamiku olukordade jaoks.
d [ Monokroomne ] Tehke ühevärvilisi fotosid.
e [ Korter ] Valige fotode jaoks, mida hiljem põhjalikult töödeldakse või retušeeritakse.

Pildikontrolli muutmine

Pildikontrolli saab kohandada vastavalt stseenile või fotograafi loomingulistele kavatsustele.

  1. Valige Picture Control .

    Valige pildistamise või videosalvestuse menüüst [ Set Picture Control ] või pildistamise menüüst [ Set Picture Control (HLG) ], tõstke esile reguleeritav Picture Control ja vajutage 2 .

  2. Reguleerige sätteid.

    • Vajutage 1 või 3 sätete esiletõstmiseks ja 4 või 2 väärtuse valimiseks. Iga vajutus suurendab esiletõstetud väärtust 1 võrra.
    • Saadaolevad valikud sõltuvad valitud Picture Control .
    • Tasakaalustatud [ Teritamine ], [ Keskmise ulatusega teravustamine ] ja [ Selgus ] tasemete kiireks reguleerimiseks tõstke esile [ Kiire terav ] ja vajutage 4 või 2 .
    • Kõikidest muudatustest loobumiseks ja vaikeseadetest uuesti alustamiseks vajutage nuppu O

    Alamkäskude valikuketas

    Esiletõstetud väärtuse reguleerimiseks sammuga 0,25 pöörake alamkäsuvaliku nuppu.

  3. Salvestage muudatused ja väljuge.

    Muudatuste salvestamiseks vajutage J Vaikesätetest muudetud pildikontrollid on tähistatud tärniga (“ U ”).

Picture Control sätted

Võimalus Kirjeldus
[ Efekti tase ] Kuvatakse ainult siis, kui on valitud Creative Picture Control . Vaigistage või suurendage valitud Picture Control efekti.
[ Kiire terav ]

Rakendage teravust pildi kontrastsetele aladele.

  • Reguleerides [ Kiire terav ], reguleeritakse samaaegselt sätteid [ Teritamine ], [ Keskmise ulatusega teravus ] ja [ Selgus ], et saada hästi tasakaalustatud tulemusi. Valige teravuse suurendamiseks kõrgemad väärtused. Suurema pehmuse saavutamiseks valige madalamad väärtused.
  • [ Teravus ], [ Keskmise ulatusega teravustamine ] ja [ Selgus ] rakenduvad pildi erinevatele aladele. Neid parameetreid saab ka individuaalselt reguleerida.
[ Teritamine ] Kasutage teravust väikestele kontrastsetele aladele.
[ Keskmise ulatuse teravustamine ] Rakendage teravust suurematele kontrastsetele aladele kui need, mida mõjutab [ Teritamine ] ja väiksematele piirkondadele, mida mõjutab [ Selgus ].
[ Selgus ]

Rakendage teravustamist suurtele kontrastsetele aladele.

  • Peened piirjooned ning pildi heledust ja kontrasti tervikuna ei mõjuta.
[ Kontrast ] Reguleerige üldist kontrasti.
[ Esiletõstud ] Kuvatakse ainult [ Set Picture Control (HLG) ] jaoks. Reguleerige esiletõstmisi. Valige kõrgemad väärtused, et muuta esiletõstmised heledamaks.
[ Varjud ] Kuvatakse ainult [ Set Picture Control (HLG) ] jaoks. Reguleerige varje. Varjude heledamaks muutmiseks valige kõrgemad väärtused.
[ Heledus ]

Keskmiste toonide heledamaks või tumedamaks muutmine (toonid, mis jäävad esiletõstetud ja varjude vahele). Efekt ei laiene eredatele ja varjudele, tagades detailide säilimise nendes pildipiirkondades.

  • Pole saadaval, kui on valitud [ Automaatne ] või Creative Picture Control , või kui [ Set Picture Control (HLG) ].
[ Küllastus ]

Kontrollige värvide erksust.

  • Ei ole saadaval [ Monochrome ], [ Flat Monochrome ], [ Deep Tone Monochrome ] või teatud loominguliste pildikontrollide puhul.
[ Värvitoon ]

Reguleerige tooni.

  • Pole saadaval [ Automaatne ], [ Monochrome ], [ Flat Monochrome ], [ Deep Tone Monochrome ] ega teatud loominguliste pildijuhtimisfunktsioonidega.
[ Filtri efektid ] Kuvatakse ainult koos [ Monochrome ], [ Flat Monochrome ], [ Deep Tone Monochrome ] ja teatud loominguliste pildikontrollidega. Simuleerige värvifiltrite mõju ühevärvilistele piltidele.
[ Toonimine ]

Kuvatakse ainult koos [ Monochrome ], [ Flat Monochrome ], [ Deep Tone Monochrome ] ja teatud loominguliste pildikontrollidega. Valige ühevärviliste piltide jaoks toon. Valige 9 erineva tooni vahel, sealhulgas tsüanotüüpia ja vanamoodne seepia.

  • Kui vajutate 3 kui on valitud mõni muu valik peale [ B&W ] (must-valge), kuvatakse küllastusvalikud.
[ Toonimine ] (loovad pildiregulaatorid) Kuvatakse ainult teatud loominguliste pildijuhtimisfunktsioonidega. Valige kasutatud värvitoon.

j indikaator

Picture Control seadistusmenüü väärtuste kuva all olev indikaator j näitab kaamerasse salvestatud väärtust.

" A " (automaatne)

  • Mõne seadistuse jaoks saadaoleva suvandi [ A ] (automaatne) valimine võimaldab kaameral sätteid automaatselt reguleerida.
  • Tulemused sõltuvad säritusest ja objekti asukohast kaadris.

" Filtri efektid "

Valige järgmiste [ Filtriefektide ] hulgast.

Võimalus Kirjeldus
[ Y ] (kollane) * Need valikud suurendavad kontrasti ja neid saab kasutada maastikufotode taeva heleduse vähendamiseks. Oranž [ O ] tekitab rohkem kontrasti kui kollane [ Y ], punane [ R ] rohkem kontrasti kui oranž.
[ O ] (oranž) *
[ R ] (punane) *
[ G ] (roheline) * Roheline pehmendab nahatoone. Kasutage portreede jms jaoks.

Sulgudes olev termin on vastava kolmanda osapoole värvifiltri nimi must-valge fotograafia jaoks.

„Filter Effects” kasutamine koos „Deep Tone Monochrome”

[ Deep Tone Monochrome ] sisaldab tugevat sisseehitatud punase filtriefekti, mis rakendub isegi siis, kui [ Filter Effects ] jaoks on valitud [ OFF ]. Kuna [ Filter Effects ] ei saa rakendada rohkem kui üks kord, siis muu valiku peale [ OFF ] valimine lülitab sisseehitatud punase filtri efekti välja. Kontrastsust saab vähendada, lubades [ Y ], [ O ] ja [ R ].

Automaatne ” Picture Control

Sätteid saab reguleerida vahemikus [ A−2 ] kuni [ A+2 ].

Pildiregulaatorite redigeerimine menüüs i

Kui tõstate esile [ Set Picture Control ] menüüs i ja vajutate J kuvatakse Picture Control loend. Tõstke esile Picture Control , vajutage valikute kuvamiseks nuppu 3 ja seejärel muutke sätteid, vaadates efekti ekraanil eelvaateid.

  • Sama, mis siis, kui [ Set Picture Control (HLG) ] on määratud i menüüle, kasutades kohandatud sätet f1 [ Customize i menu ] ja valitud.
  • Vajutage 1 või 3 sätete esiletõstmiseks. Vajutage 4 või 2 et valida väärtus sammuga 1, või keerake alamkäsuvaliku nuppu, et valida väärtus sammuga 0,25.
  • Saadaolevad valikud sõltuvad valitud Picture Control .
  • Kõikidest muudatustest loobumiseks ja vaikeseadetest uuesti alustamiseks vajutage nuppu O
  • Muudatuste salvestamiseks vajutage J

  • Vaikesätetest muudetud pildikontrollid on tähistatud tärniga (“ U ”).

Kohandatud pildikontrollid

Salvestage muudetud pildikontrollid kohandatud pildikontrollina.

Võimalus Kirjeldus
[ Salvesta/redigeeri ] Looge uus kohandatud Picture Control olemasoleva eelseadistuse või kohandatud Picture Control põhjal või redigeerige olemasolevaid kohandatud pildikontrolle.
[ Nimeta ümber ] Nimeta kohandatud pildikontrollid ümber.
[ Kustuta ] Kustutage kohandatud pildikontrollid.
[ Laadi/salvesta ] Kopeerige kohandatud pildiregulaatorid mälukaardile ja mälukaardilt.

Kohandatud pildikontrolli loomine

  1. Tõstke pildistamise või videosalvestuse menüüs esile [ Manage Picture Control ] ja vajutage 2 .

  2. Valige [ Salvesta/redigeeri ].

    Tõstke esile [ Salvesta/redigeeri ] ja vajutage 2 et vaadata [ Picture Control valimine ] suvandeid.

  3. Valige Picture Control .

    • Tõstke esile olemasolev Picture Control ja vajutage redigeerimisvalikute kuvamiseks 2 .
    • Esiletõstetud Picture Control koopia salvestamiseks ilma täiendavate muutmisteta vajutage J . Kuvatakse valikud [ Save as ]; jätkake 5. sammuga.

  4. Reguleerige sätteid.

    • Valikud ja protseduur on samad, mis [ Set Picture Control ] puhul.
    • Vajutage J , et kuvada suvandid [ Save as ], kui seaded on lõpetatud.
    • Kõikidest muudatustest loobumiseks ja vaikeseadetest uuesti alustamiseks vajutage nuppu O

  5. Valige sihtkoht.

    Valige kohandatud Picture Control (C-1 kuni C-9) sihtkoht.

  6. Nimetage Picture Control .

    • Vajutades 2 , kui sihtkoht on eelmises etapis esile tõstetud, kuvatakse [ Rename ] tekstisisestuse dialoog.
    • Vaikimisi nimi, mis on loodud kahekohalise numbri lisamisega olemasoleva Picture Control nimele, kuvatakse tekstikuva alas. Kahekohalise numbri genereerib kaamera automaatselt.
    • Kohandatud Picture Control nimed võivad olla kuni üheksateist tähemärgi pikkused.
    • Teabe saamiseks tekstisisestuse kohta vt "Tekstisisestus" ( 0 Tekstisisestus ).

  7. Vajutage nuppu X

    • Teksti sisestamine lõpeb.

    • Uus Picture Control lisatakse Picture Control loendisse.

Algse Picture Control ikoon

Algset eelseadistatud Picture Control , millel kohandatud Picture Control põhineb, tähistatakse redigeerimiskuval ikooniga.

Kohandatud Picture Control valikud

Kohandatud pildikontrolliga saadaolevad suvandid on samad, mis kohandatud Picture Control aluseks oli.

Kopeerige kohandatud pildiregulaatorid mälukaardile ja mälukaardilt

Menüüs [ Manage Picture Control ] olevat üksust [ Laadi/salvesta ] saab kasutada kohandatud pildiregulaatorite kopeerimiseks kaamerast mälukaardile. Saate ka kohandatud pildijuhte kustutada või need mälukaardilt kaamerasse kopeerida (mälukaart tuleb sisestada esmasesse pessa, kuna fotol oleva [ Primary slot selection ] kaudu teise pesa määratud mälukaardid võttemenüüd ei tuvastata).

  • [ Kopeeri kaamerasse ]: kohandatud pildijuhtelementide kopeerimine (importimine) mälukaardilt kaamerasse. Pildiregulaatorid kopeeritakse kaamera kohandatud pildiregulaatoritesse C-1 kuni C-9 ja neid saab soovi korral nimetada.
  • [ Delete from card ]: kustutab mälukaardilt valitud kohandatud pildiregulaatorid.
  • [ Kopeeri kaardile ]: kohandatud Picture Control kopeerimine (eksportimine) kaamerast mälukaardile. Tõstke esile valitud kohandatud Picture Control sihtkoht (1 kuni 99) ja vajutage J , et eksportida see CUSTOMPC alamkausta, mis luuakse automaatselt mälukaardi kausta NIKON alla.
  • Eksporditud kohandatud pildikontrolle saab arvuti abil teisele mälukaardile kopeerida. Pildijuhte kopeerides mälukaardile kaamerasse importimiseks, salvestage need kindlasti kaardi juurkataloogi (ülemine) või kausta "CUSTOMPC" kausta " NIKON " all.

"Paindlik värv"

Pildikontrolli reguleerimisel NX Studio arvutitarkvaraga võimaldab Picture Control suvandi [ Paindlik värv ] valimine lisaks muudele reguleerimisparameetritele kasutada ka laiemat valikut Picture Control reguleerimisi Color Blenderi ja Color Grading abil. Saate salvestada [ Paindlik värv ] abil kohandatud pildisäästmed kohandatud pildiregulaatoritena ning eksportida need faili ja importida kaamerasse.

  • [ Paindlik värv ] põhinevaid kohandatud pildikontrolle ei saa kaameras reguleerida ega ümber nimetada.

Pilvepildi juhtelemendid

Kui pildijuhtelemendid kantakse Nikon Imaging Cloudist kaamerasse üle, saab need alla laadida ja kaamerasse lugeda, kasutades kaamera foto- või videosalvestusmenüüs [ Set Picture Control ] > [ Add Cloud Picture Control files ]. Neid pildijuhte saab reguleerida, kui need on valitud ja lisada kaamerasse pildistamise või videosalvestuse menüüs [ Manage Picture Control ] ( 0 Kohandatud pildiregulaatorite loomine ).

  • Kui Nikon Imaging Cloudis on pildijuhte, mida pole kaamerasse imporditud, ilmuvad pildistamise ja videosalvestuse menüü vahekaartidele ja kaameramenüü üksusele [ Set Picture Control ] teavitusmärgid.

  • Pildikontrolli allalaadimiseks ja importimiseks peavad kaamera ja Nikon Imaging Cloud olema ühendatud Wi-Fi kaudu. Kaamera võrgumenüüs määrake [ Nikon Imaging Cloud ] > [ Connect to Nikon Imaging Cloud ] väärtuseks [ ON ] ja seejärel lülitage Nikon Imaging Cloud kaamera sisselogimisseade sisse.
  • Vaadake Nikon Imaging Cloudi veebiabist, kuidas pildijuhte kaamerasse üle kanda ja kuidas Nikon Imaging Cloudis kaamera sisselogimisseadeid sisse lülitada.