Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

SEE TEENUS VÕIB SISALDADA GOOGLE’I ABIL TEHTUD TÕLKEID. GOOGLE ÜTLEB LAHTI KÕIKIDEST TÕLGETEGA SEOTUD GARANTIIDEST, NII OTSESTEST KUI KAUDSETEST, KAASA ARVATUD MISTAHES GARANTIID TÄPSUSE JA USALDUSVÄÄRSUSE SUHTES NING MISTAHES KAUDSED GARANTIID TURUSTATAVUSE, KONKREETSEKS EESMÄRGIKS SOBIVUSE JA ÕIGUSTE MITTERIKKUMISE SUHTES.

Nikon Corporation’i (edaspidi „Nikon”) viitejuhendid on tõlgitud teie mugavuseks Google Translate’i tõlketarkvara abil. Täpse tõlke pakkumiseks on tehtud mõistlikke jõupingutusi, kuid ükski automatiseeritud tõlge pole täiuslik ega ole mõeldud inimtõlkide asendamiseks. Tõlkeid esitatakse Nikoni viitejuhendite kasutajatele teenusena ning need on esitatud valmiskujul. Puuduvad mistahes garantiid, otsesed või kaudsed, mistahes tõlgete täpsuse, usaldusväärsuse või õigsuse suhtes inglise keelest mistahes teise keelde. Teatav sisu (nagu pildid, videod, Flash Video jne) ei pruugi tõlketarkvara piirangute tõttu olla täpselt tõlgitud.

Ametlik tekst on vastavate viitejuhendite inglisekeelne versioon. Mistahes tõlkimisel tekkinud lahknevused või erinevused ei ole siduvad ega oma juriidilist mõju vastavuse või jõustamise eesmärkidel. Mistahes küsimuste kerkimisel tõlgitud viitejuhendites sisalduva teabe õigsuse suhtes vaadake vastavate juhendite inglisekeelset versiooni, mis on ametlik versioon.

Pildistamine ( b režiim)

b (automaatne) režiim saab kasutada lihtsaks "osutage ja tulistage" pildistamiseks.

Sissetõmmatava silindriga objektiivid

Sissetõmmatava silindriga objektiivid tuleb enne kasutamist pikendada. Pöörake suumirõngast, nagu näidatud, kuni objektiiv klõpsab väljatõmmatud asendis.

  1. Valige fotorežiim, pöörates nuppu foto/video valija C .

  2. Vajutades samal ajal kaamera ülaosas asuvat režiimiketta lukustusnuppu, keerake režiimiketas asendisse AUTO ( b ).

  3. Valmistage kaamera ette.

    Hoides käepidet paremas käes ja hoides vasaku käega kaamera korpust või objektiivi, suruge küünarnukid vastu rinna külgi.

    Maastiku (lai) orientatsioon

    Portree (kõrge) orientatsioon

  4. Raamige foto.

    Kadreerige oma objekt võtteekraanil.

    • Kaamera tuvastatud inimnäod tuvastatakse fookuspunkti tähistava valge äärisega. Kui kaamera tuvastab objekti silmad, ilmub fookuspunkt hoopis ühe või teise tema silma kohale.

  5. Fokuseerimiseks vajutage päästik poolenisti alla (st vajutage päästikule kergelt, peatudes, kui see on poolenisti vajutatud ).

    • Kui objekt on fookuses, kuvatakse fookuspunkt roheliselt.
    • Kui objekt on halvasti valgustatud, võib teravustamise abivalgusti süttida, et hõlbustada teravustamist.
    • Samuti saate teravustada, vajutades nuppu AF-ON .

    • Kui kaamera ei suuda teravustada, vilgub fookusest väljas indikaator punaselt.

    • Fookuspunkt muutub roheliseks, kui kaamera suudab pärast inimportreeobjekti näo või silmade tuvastamist teravustada. Kui kaamera ei suuda teravustada, vilgub teravustamispunkt punaselt.

  6. Ilma sõrme päästikult tõstmata, vajutage nupp lõpuni alla pildi tegemiseks.

AF-abivalgusti

Ärge takistage AF-abivalgustit, kui see põleb.

Ettevaatust: pildistamine

  • Pildistamise kuval võite märgata järgmist. Need nähtused on nähtavad ka kõikidel kaameraga tehtud fotodel:
    • värelus või triibud stseenides, mida valgustavad sellised allikad nagu luminofoorlambid, elavhõbedaaur või naatriumlambid,
    • moonutused liikumise ajal (üksikud objektid, nagu näiteks rongid või suurel kiirusel läbi kaadri liikuvad autod, võivad olla moonutatud või kogu kaader võib kaamera horisontaalsel panoraamimisel paista moonutatud),
    • sakilised servad, värviribad, muaree , heledad laigud või
    • heledad piirkonnad või ribad stseenides, mis on valgustatud vilkuvate märkide ja muude katkendlike valgusallikatega või kui objekti valgustatakse korraks stroboskoobi või muu ereda hetkelise valgusallikaga.
  • Pange tähele, et müra (juhuslikult asetsevad eredad pikslid, udu või jooned) ja ootamatud värvid võivad ilmneda, kui kasutate X nuppu, et suumida vaadet läbi objektiivi.
  • Vältige pildistamise ajal kaamera suunamist päikesele või muudele võimsatele valgusallikatele. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib kahjustada kaamera sisemisi vooluringe.

Mälukaardi juurdepääsu lamp

Mälukaardi juurdepääsu tuli süttib foto salvestamise ajal. Ärge eemaldage mälukaarti ega akut.

Puutepäästik

Saate pildistada ka monitori puudutades. Puudutage objekti teravustamiseks ja tõstke sõrm katiku vabastamiseks üles ( 0 Puutepäästik ).

Suumi kasutamine fotorežiimis

Ekraani suurendamiseks fotorežiimis (maksimaalselt umbes 16×) vajutage nuppu X

  • Sisse- ja väljasuumimiseks kasutage nuppe X ja W ( Q ).
  • Ekraani alumisse paremasse nurka ilmub navigeerimisaken, mis näitab hetkel nähtavat ala.
  • Kasutage mitmikvalijat, et kerida kaadri aladele, mida monitoril ei kuvata.