Google fordító
EZ A SZOLGÁLTATÁS GOOGLE ÁLTAL KÉSZÍTETT FORDÍTÁSOKAT TARTALMAZHAT. A GOOGLE A FORDÍTÁSOKRA VONATKOZÓLAG NEM VÁLLAL SEMMIFÉLE GARANCIÁT, ÍGY SEM KIFEJEZETTEN, SEM HALLGATÓLAGOSAN NEM GARANTÁLJA A FORDÍTÁS PONTOSSÁGÁT ÉS MEGBÍZHATÓSÁGÁT, TOVÁBBÁ NEM VÁLLAL HALLGATÓLAGOS GARANCIÁT ANNAK FORGALOMKÉPESSÉGÉRE, EGY ADOTT CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁGÁRA ÉS JOGTISZTASÁGÁRA.
A Nikon Corporation (a továbbiakban a „Nikon”) referencia-útmutatóit a kényelmes használat érdekében lefordíttattuk a Google fordító által működtetett fordítószoftverrel. Észszerű erőfeszítéseket tettünk a fordítás pontosságának biztosítása érdekében, azonban az automatizált fordítás nem képes tökéletesen helyettesíteni az embert. A fordításokat szolgáltatásként biztosítjuk a Nikon referencia-útmutatók felhasználóinak, olyan állapotban, „ahogy vannak”. Sem kifejezett, sem hallgatólagos garanciát nem vállalunk az angolból bármely más nyelvre lefordított útmutatók pontosságáért, megbízhatóságáért és helyességéért. A fordítószoftver korlátaiból adódóan előfordulhat, hogy bizonyos tartalmak (például képek, videók, Flash videók stb.) fordítása nem pontos.
A referencia-útmutatók hivatalos szövege az angol változat. A fordításban előforduló következetlenségek és eltérések nem kötelező erejűek, megfelelőségi vagy jogérvényesítési célból joghatással nem bírnak. Amennyiben a referencia-útmutatók fordításában tartalmazott információ pontosságával kapcsolatban kérdései merülnek fel, tájékozódjon az útmutatók hivatalos, angol változatában.
Távoli vakuegységek vezérlése
A távoli vakuegységek a fényképezőgép tartozékpapucsára szerelt, mestervakuként (optikai AWL ) működő opcionális vaku optikai jeleivel vezérelhetők. A kompatibilis vakukkal kapcsolatos információkért lásd: „A Nikon kreatív világítási rendszere” ( 0 A Nikon kreatív világítási rendszere ). Ha a szóban forgó vakuegység SB-500 , a beállításokat a fényképezőgépről lehet beállítani (lásd alább); ellenkező esetben a beállításokat a vakuegység vezérlőivel kell elvégezni az egységgel mellékelt dokumentációban leírtak szerint. A vaku elhelyezésével és egyéb témákkal kapcsolatos információkért tekintse meg a vakuegységekhez mellékelt dokumentációt. A beépített vaku nem használható fővakuként.
Az SB-500 használata
Ha az opcionális SB-500 vakuegység a fényképezőgép tartozékpapucsára van szerelve, a Vezeték nélküli vaku opciói a fotózás menü Vakuvezérlés alatt jelennek meg. Ha a Vezeték nélküli vaku beállításai menüben az Optikai AWL választja, akkor csoportos vakufotózást is végezhet.
-
C : Válassza a Csoportos vaku opciókat .
Jelölje ki a Vakubeállítások csoportosítása lehetőséget a vakuvezérlő kijelzőn, és nyomja meg 2 gombot.
-
C : A fővaku beállításainak módosítása.
Válassza ki a vakuvezérlési módot és vakuszintet a fővakuhoz és az egyes csoportokhoz tartozó vakuegységekhez:
- TTL : i-TTL vakuvezérlés
- q A : Automatikus rekeszérték (csak kompatibilis vakukkal érhető el)
- M : Válassza ki manuálisan a vaku szintjét
- – – (ki) : Az egységek nem villannak, és a vaku szintje nem állítható
Állítsa a fővakut a 3-as csatornára.
-
f : Állítsa a távoli vakukat a 3-as csatornára.
-
f : Csoportosítsa a távoli vakukat.
Válasszon egy csoportot (A vagy B) minden távoli vakuegységhez. Bár a használható távoli vakuegységek száma nincs korlátozva, a gyakorlatban a maximum három csoport lehet. Ennél nagyobb szám esetén a távoli vakuegységek által kibocsátott fény zavarja a teljesítményt.
-
C / f : Komponálja meg a felvételt.
Komponálja meg a felvételt, és rendezze el a vakukat. További információért tekintse meg a vakukhoz mellékelt dokumentációt. Az egységek elrendezése után nyomja meg a fővaku tesztgombját a vaku teszteléséhez, és ellenőrizze, hogy az egységek megfelelően működnek.
-
C / f : Fénykép készítése.
Készítse el a fényképet, miután meggyőződött arról, hogy az összes vakuegység vakukészenléti jelzőfényei világítanak.
Megjegyzés: Távoli vakufotózás
Helyezze el az érzékelőablakokat a távoli vakuegységeken, hogy felvegye a fővaku fényét (különös óvatosság szükséges, ha a fényképezőgép nincs állványra szerelve). Ügyeljen arra, hogy a távoli vakuegységek közvetlen fénye vagy erős visszaverődése ne kerüljön a fényképezőgép lencséjébe (TTL módban) vagy a távoli vakuegységek fotocelláiba ( q A mód), mert ez zavarhatja az expozíciót. Annak elkerülése érdekében, hogy a fővaku által kibocsátott kis intenzitású időzített vakuk megjelenjenek a rövid hatótávolságú fényképeken, válasszon alacsony ISO-érzékenységet vagy kis rekesznyílást (nagy f-szám). A távoli vakuegységek elhelyezése után készítsen próbafelvételt, és tekintse meg az eredményeket a fényképezőgép kijelzőjén.