Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google fordító

EZ A SZOLGÁLTATÁS GOOGLE ÁLTAL KÉSZÍTETT FORDÍTÁSOKAT TARTALMAZHAT. A GOOGLE A FORDÍTÁSOKRA VONATKOZÓLAG NEM VÁLLAL SEMMIFÉLE GARANCIÁT, ÍGY SEM KIFEJEZETTEN, SEM HALLGATÓLAGOSAN NEM GARANTÁLJA A FORDÍTÁS PONTOSSÁGÁT ÉS MEGBÍZHATÓSÁGÁT, TOVÁBBÁ NEM VÁLLAL HALLGATÓLAGOS GARANCIÁT ANNAK FORGALOMKÉPESSÉGÉRE, EGY ADOTT CÉLRA VALÓ ALKALMASSÁGÁRA ÉS JOGTISZTASÁGÁRA.

A Nikon Corporation (a továbbiakban a „Nikon”) referencia-útmutatóit a kényelmes használat érdekében lefordíttattuk a Google fordító által működtetett fordítószoftverrel. Észszerű erőfeszítéseket tettünk a fordítás pontosságának biztosítása érdekében, azonban az automatizált fordítás nem képes tökéletesen helyettesíteni az embert. A fordításokat szolgáltatásként biztosítjuk a Nikon referencia-útmutatók felhasználóinak, olyan állapotban, „ahogy vannak”. Sem kifejezett, sem hallgatólagos garanciát nem vállalunk az angolból bármely más nyelvre lefordított útmutatók pontosságáért, megbízhatóságáért és helyességéért. A fordítószoftver korlátaiból adódóan előfordulhat, hogy bizonyos tartalmak (például képek, videók, Flash videók stb.) fordítása nem pontos.

A referencia-útmutatók hivatalos szövege az angol változat. A fordításban előforduló következetlenségek és eltérések nem kötelező erejűek, megfelelőségi vagy jogérvényesítési célból joghatással nem bírnak. Amennyiben a referencia-útmutatók fordításában tartalmazott információ pontosságával kapcsolatban kérdései merülnek fel, tájékozódjon az útmutatók hivatalos, angol változatában.

Távoli vakuegységek vezérlése

A távoli vakuegységek a fényképezőgép tartozékpapucsára szerelt, mestervakuként (optikai AWL ) működő opcionális vaku optikai jeleivel vezérelhetők. A kompatibilis vakukkal kapcsolatos információkért lásd: „A Nikon kreatív világítási rendszere” ( 0 A Nikon kreatív világítási rendszere ). Ha a szóban forgó vakuegység SB-500 , a beállításokat a fényképezőgépről lehet beállítani (lásd alább); ellenkező esetben a beállításokat a vakuegység vezérlőivel kell elvégezni az egységgel mellékelt dokumentációban leírtak szerint. A vaku elhelyezésével és egyéb témákkal kapcsolatos információkért tekintse meg a vakuegységekhez mellékelt dokumentációt. A beépített vaku nem használható fővakuként.

Az SB-500 használata

Ha az opcionális SB-500 vakuegység a fényképezőgép tartozékpapucsára van szerelve, a Vezeték nélküli vaku opciói a fotózás menü Vakuvezérlés alatt jelennek meg. Ha a Vezeték nélküli vaku beállításai menüben az Optikai AWL választja, akkor csoportos vakufotózást is végezhet.

  1. C : Válassza a Csoportos vaku opciókat .

    Jelölje ki a Vakubeállítások csoportosítása lehetőséget a vakuvezérlő kijelzőn, és nyomja meg 2 gombot.

  2. C : A fővaku beállításainak módosítása.

    Válassza ki a vakuvezérlési módot és vakuszintet a fővakuhoz és az egyes csoportokhoz tartozó vakuegységekhez:

    • TTL : i-TTL vakuvezérlés
    • q A : Automatikus rekeszérték (csak kompatibilis vakukkal érhető el)
    • M : Válassza ki manuálisan a vaku szintjét
    • – – (ki) : Az egységek nem villannak, és a vaku szintje nem állítható

    Állítsa a fővakut a 3-as csatornára.

  3. f : Állítsa a távoli vakukat a 3-as csatornára.

  4. f : Csoportosítsa a távoli vakukat.

    Válasszon egy csoportot (A vagy B) minden távoli vakuegységhez. Bár a használható távoli vakuegységek száma nincs korlátozva, a gyakorlatban a maximum három csoport lehet. Ennél nagyobb szám esetén a távoli vakuegységek által kibocsátott fény zavarja a teljesítményt.

  5. C / f : Komponálja meg a felvételt.

    Komponálja meg a felvételt, és rendezze el a vakukat. További információért tekintse meg a vakukhoz mellékelt dokumentációt. Az egységek elrendezése után nyomja meg a fővaku tesztgombját a vaku teszteléséhez, és ellenőrizze, hogy az egységek megfelelően működnek.

  6. C / f : Fénykép készítése.

    Készítse el a fényképet, miután meggyőződött arról, hogy az összes vakuegység vakukészenléti jelzőfényei világítanak.

Megjegyzés: Távoli vakufotózás

Helyezze el az érzékelőablakokat a távoli vakuegységeken, hogy felvegye a fővaku fényét (különös óvatosság szükséges, ha a fényképezőgép nincs állványra szerelve). Ügyeljen arra, hogy a távoli vakuegységek közvetlen fénye vagy erős visszaverődése ne kerüljön a fényképezőgép lencséjébe (TTL módban) vagy a távoli vakuegységek fotocelláiba ( q A mód), mert ez zavarhatja az expozíciót. Annak elkerülése érdekében, hogy a fővaku által kibocsátott kis intenzitású időzített vakuk megjelenjenek a rövid hatótávolságú fényképeken, válasszon alacsony ISO-érzékenységet vagy kis rekesznyílást (nagy f-szám). A távoli vakuegységek elhelyezése után készítsen próbafelvételt, és tekintse meg az eredményeket a fényképezőgép kijelzőjén.