Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

ŠIS SERVISS VAR SATURĒT GOOGLE NODROŠINĀTUS TULKOJUMUS. GOOGLE NESNIEDZ NEKĀDAS TIEŠAS VAI NETIEŠAS GARANTIJAS SAISTĪBĀ AR TULKOJUMIEM, TOSTARP UZ JEBKĀDAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ TULKOJUMU PAREIZĪBU, TICAMĪBU, KĀ ARĪ JEBKĀDAS NETIEŠAS GARANTIJAS ATTIECĪBĀ UZ PIEMĒROTĪBU PĀRDOŠANAI, PIEMĒROTĪBU KONKRĒTAM MĒRĶIM UN AUTORTIESĪBU IEVĒROŠANU.

Korporācijas Nikon (turpmāk „Nikon”) atsauces vadlīnijas jūsu ērtībai ir tulkotas, izmantojot tulkošanas programmatūru, ko darbina Google Translate. Ir pieliktas saprātīgas pūles, lai nodrošinātu pareizu tulkojumu, tomēr automatizētās tulkošanas sistēmas nav nedz perfektas, nedz arī paredzētas, lai ar tām aizstātu cilvēkus. Tulkojumi tiek piegādāti kā Nikon atsauces vadlīniju serviss, un tie tiek piegādāti „kā ir”. Netiek sniegtas kādas tiešas vai netiešas garantijas attiecībā uz jebkādu tulkojumu, kas veikti no angļu valodas jebkurā citā valodā, precizitāti, ticamību vai pareizību. Tulkošanas programmatūras ierobežojumu dēļ daļa satura (piemēram, attēli, video, Flash utt.) var nebūt pārtulkota precīzi un pareizi.

Oficiālais teksts ir atsauces vadlīniju angļu valodas versija. Jebkādas neatbilstības vai atšķirības nav saistošas, un tām nav juridiskas ietekmes attiecībā uz atbilstību paredzētajiem mērķiem vai to izpildi. Ja rodas jebkādi jautājumi saistībā ar tulkotajās atsauces vadlīnijā sniegtās informācijas pareizību, skatiet vadlīniju versiju angļu valodā, kas ir to oficiālā versija.

f2: pielāgotas vadīklas (fotografēšana)

G poga U A Pielāgotu iestatījumu izvēlne

Izvēlieties darbības, kas tiek veiktas fotoattēlu režīmā, izmantojot objektīva gredzenus un kameras pogas un komandu ciparripas.

  • Varat arī izvēlēties, kādas lomas spēlē kamerai pievienoto papildu akumulatoru komplektu vadīklas.
  • Izvēlieties lomas, kuras spēlē tālāk esošās vadīklas. Iezīmējiet vajadzīgo vadīklu un nospiediet J .

    Opcija
    w [ Fn1 poga ]
    y [ Fn2 poga ]
    n [ Fn poga vertikālai fotografēšanai ]
    u [ Fokusa režīma poga ]
    k [ Poga Aizsargāt/Fn3 ]
    V [ AF-ON poga ]
    8 [ Apakšatlases centrs ]
    D [ DISP poga ]
    p [ OK poga ]
    q [ Atskaņošanas poga ]
    F [ Vertikālā kursortaustiņa centrs ]
    j [ AF-ON poga vertikālai fotografēšanai ]
    z [ Video ierakstīšanas poga ]
    Q [ Ekspozīcijas kompensācijas poga ]
    R [ ISO jutības poga ]
    y [ Komandu ciparnīcas ]
    s [ BKT poga ]
    p [ WB poga ]
    S [ Objektīva Fn poga ]
    3 [ Objektīva Fn2 poga ]
    S [ Objektīva Fn gredzens (pretēji pulksteņrādītāja virzienam) ]
    R [ Objektīva Fn gredzens (pulksteņrādītāja virzienā) ]
    T [ Objektīva atmiņas iestatīšanas poga ]
    l [ Objektīva vadības gredzens ]
  • Tālāk ir norādītas lomas, kuras var piešķirt. Pieejamās lomas atšķiras atkarībā no vadības ierīces.

    Loma Apraksts
    A [ Iepriekš iestatīts fokusa punkts ]

    Nospiežot vadības pogu, tiek atlasīts iepriekš iestatīts fokusa punkts.

    • Lai izvēlētos punktu, iezīmējiet to, turiet vadīklu un nospiediet fokusa režīma pogu, līdz fokusa punkts mirgo.
    • Atsevišķus fokusa punktus var atlasīt “platai” (ainavas) orientācijai un katrai no divām “augstajām” (portreta) orientācijām, ja pielāgotajam iestatījumam a5 [ Store points by orientation ] ir atlasīta cita opcija, nevis [ Izslēgts ].
    • Atlasītās vadīklas darbību var izvēlēties, nospiežot 2 , kad ir iezīmēts [ Iepriekš iestatīts fokusa punkts ].

      • [ Nospiediet, lai atsauktu fokusa punktu ]: nospiežot vadības pogu, tiek atsaukts iepriekš iestatītais fokusa punkts.
      • [ Turiet , lai atsauktu fokusa punktu ]: iepriekš iestatītais fokusa punkts tiek atlasīts, kamēr tiek nospiesta vadīkla. Atlaižot vadību, tiek atjaunots fokusa punkts, kas atlasīts pirms vadīklas nospiešanas.
    K [ Atlasīt centrālo fokusa punktu ] Nospiežot vadības pogu, tiek atlasīts centrālais fokusa punkts.
    F [ Saglabāt fokusa pozīciju ]

    Turot vadību, tiek saglabāta pašreizējā fokusa pozīcija.

    • Saglabāto pozīciju var atjaunot, izmantojot vadības ierīci, kurai ir piešķirta [ Atsaukt fokusa pozīciju ] (“atmiņas atsaukšana”).
    • Saglabājot fokusa pozīciju, varat izvēlēties, vai to var atsaukt, izmantojot kādu no vadīklām, kurām ir piešķirta [ Recall focus position ] ([ Saglabāt visiem ]), vai izmantojot tikai noteiktu vadīklu ([ Saglabāt atsevišķi ]).
    • Papildinformāciju skatiet sadaļā “Fokusa pozīciju saglabāšana un atsaukšana” ( 0 Fokusa pozīciju saglabāšana un atsaukšana ).
    H [ Atsaukt fokusa pozīciju ]

    Nospiežot vadību, tiek atsaukta atmiņā fokusa pozīcija, kas saglabāta, izmantojot vadīklu, kurai ir piešķirts [ Saglabāt fokusa pozīciju ].

    z [ Mainīt acis ] Nospiediet vadības pogu, lai izvēlētos fokusēšanai izmantoto aci, kad kamera nosaka cilvēka vai dzīvnieka portreta objekta acis.
    r [ Ciklizēt AF apgabala režīmu ]

    Nospiediet vadības pogu, lai pārslēgtu AF apgabala režīmu.

    • Lai izvēlētos cikliskos AF apgabala režīmus, nospiediet 2 kad ir iezīmēts [ Cycle AF-area mode ].
    • Iezīmējiet opcijas un nospiediet J vai 2 , lai atlasītu ( M ) vai atceltu atlasi ( U ). Tikai vienumi, kas atzīmēti ar atzīmi ( M ), tiks cikliski, kad tiek nospiests vadības taustiņš.
    d [ AF apgabala režīms ]

    Turot vadību, tiek izvēlēts iepriekš iestatīts AF apgabala režīms. Atlaižot vadību, tiek atjaunots iepriekš spēkā esošais AF apgabala režīms.

    • Lai izvēlētos AF apgabala režīmu, nospiediet 2 , kad ir iezīmēts [ AF-area mode ].
    5 [ AF apgabala režīms + AF-ON ]

    Turot vadību, tiek izvēlēts iepriekš iestatīts AF apgabala režīms un tiek aktivizēts autofokuss. Atlaižot vadību, tiek atjaunots iepriekš spēkā esošais AF apgabala režīms.

    • Lai izvēlētos AF apgabala režīmu, nospiediet 2 , kad ir iezīmēts [ AF-area mode + AF-ON ].
    A [ AF-ON ] Nospiežot vadības pogu, tiek aktivizēts autofokuss, dublējot AF-ON pogas funkciju.
    F [ Tikai AF bloķēšana ] Fokuss tiek bloķēts, kamēr tiek nospiesta vadīkla.
    E [ AE bloķēšana (turēšana) ] Ekspozīcija fiksējas, kad tiek nospiesta vadīkla. Ekspozīcijas bloķēšana nebeidzas, kad aizvars tiek atbrīvots. Ekspozīcija paliek bloķēta, līdz tiek nospiests otrreiz vai beidzas gaidstāves taimera termiņš.
    N [ AWB bloķēšana (turēšana) ] Ja baltā balansam ir atlasīts [ Auto ] vai [ Natural light auto ], baltā balanss tiks bloķēts, nospiežot vadības pogu (baltā balansa bloķēšana). Baltā balansa bloķēšana nebeidzas, kad aizvars tiek atbrīvots. Tomēr bloķēšana tiks atbrīvota, kad vadības pults tiek nospiesta otrreiz vai beidzas gaidstāves taimera termiņš.
    O [ AE/AWB bloķēšana (turēšana) ] Ekspozīcija fiksējas, kad tiek nospiesta vadīkla. Baltā balanss tiks bloķēts arī tad, ja baltā balansam ir atlasīts [ Auto ] vai [ Natural light auto ]. Ekspozīcija un baltā balansa bloķēšana nebeidzas, kad aizvars tiek atbrīvots. Tomēr bloķēšana tiks atbrīvota, kad vadības pults tiek nospiesta otrreiz vai beidzas gaidstāves taimera termiņš.
    D [ AE bloķēšana (atiestatīt, atlaižot) ] Ekspozīcija fiksējas, kad tiek nospiesta vadīkla. Ekspozīcija paliek fiksēta, līdz tiek nospiests otrreiz, aizvars tiek atbrīvots vai gaidstāves taimera termiņš beidzas.
    C [ tikai AE bloķēšana ] Ekspozīcija fiksējas, kamēr tiek nospiesta vadīkla.
    B [ AE/AF bloķēšana ] Fokuss un ekspozīcija tiek bloķēta, kamēr tiek nospiesta vadīkla.
    r [ FV bloķēšana ] Nospiediet vadības pogu, lai bloķētu zibspuldzes vērtību papildu zibspuldzēm; nospiediet vēlreiz, lai atceltu FV bloķēšanu.
    h [ c Atspējot/iespējot ] Ja zibspuldze pašlaik ir iespējota, tā tiks atspējota, kamēr tiek nospiesta vadīkla. Ja zibspuldze pašlaik ir izslēgta, priekšējā aizkara sinhronizācija tiks atlasīta, kamēr tiek nospiesta vadīkla.
    K [ Pārslēgt FX / DX ] Nospiediet vadības pogu, lai pārslēgtos uz [ DX (24×16) ], ja attēla apgabalam ir izvēlēts [ FX (36 × 24) ]. Nospiežot vadības pogu, ja attēla apgabalam ir izvēlēta cita opcija, nevis [ FX (36 × 24) ], tiek atlasīts [ FX (36 × 24) ].
    a [ Fotoattēlu mirgošanas samazināšana ] Nospiediet vadības pogu, lai fotoattēlu uzņemšanas izvēlnē [ Fotoattēlu mirgošanas samazināšana ] atlasītu [ ON ]. Nospiediet vēlreiz, lai atlasītu [ OFF ].
    q [ Priekšskatījums ] Kamēr vadīkla ir nospiesta, fotografēšanas displejā tiks parādīts, kā pašreizējie fotoattēla iestatījumi ietekmē krāsu, ekspozīciju un lauka dziļumu.
    o [ Atsaukt fotografēšanas funkcijas ]

    Turiet vadības pogu, lai atsauktu iepriekš atlasītos iestatījumus.

    • Lai izvēlētos atsauktos iestatījumus, nospiediet 2 , kad ir iezīmēts [ Atsaukt fotografēšanas funkcijas ].

      • Iezīmējiet vienumus, izmantojot 1 vai 3 , un nospiediet J , lai atlasītu ( M ) vai atceltu atlasi ( U ). Kamēr poga tiek nospiesta, tiks atsaukti tikai ar ķeksīti ( M ) atzīmētie vienumi.
      • Iezīmējiet vienumus, izmantojot 1 vai 3 , un nospiediet 2 lai skatītu opcijas. Nospiediet J , lai saglabātu izmaiņas un izietu.
      • Lai saglabātu pašreizējos kameras iestatījumus vēlākai atsaukšanai, izmantojot šo opciju, atlasiet [ Saglabāt pašreizējos iestatījumus ].
    • Iestatījumus, piemēram, aizvara ātrumu un diafragmas atvērumu, var mainīt, turot vadības pogu un griežot komandu ciparripu.

      • Režīmā P varat pielāgot elastīgus programmas iestatījumus.
      • Ja pielāgotajam iestatījumam b3 [ Vienkārša ekspozīcijas kompensācija ] ir atlasīta cita opcija, nevis [ Izslēgts ], ekspozīcijas kompensāciju var pielāgot, griežot komandu ciparripu.
    L [ Atsaukt fotografēšanas funkcijas (turēt) ]

    Nospiediet vadības pogu, lai atsauktu iepriekš saglabātos fotoattēlu uzņemšanas iestatījumus (tostarp fotografēšanas režīmu un mērīšanu). Nospiežot vadības pogu otrreiz, tiek atjaunoti iestatījumi, kas bija spēkā pirms saglabāto iestatījumu atsaukšanas.

    • Lai izvēlētos atsauktos iestatījumus, nospiediet 2 , kad ir iezīmēts [ Atsaukt fotografēšanas funkcijas (turēt) ]. Iestatījumi, ko var saglabāt, ir tādi paši kā [ Atsaukt fotografēšanas funkcijas ]. Tomēr [ Atsaukt fotografēšanas funkcijas (turēšana) ] nevar izmantot, lai saglabātu vai atsauktu [ AF-ON ] iestatījumus.
    • Kamēr ir spēkā saglabātie iestatījumi, uzņemšanas displejā parādīsies ikona o .
    • Aizvara ātrumu un diafragmas atvērumu var mainīt, griežot komandu ciparripas, kamēr ir spēkā saglabātie iestatījumi.

      • Režīmā P varat pielāgot elastīgus programmas iestatījumus.
      • Ja pielāgotajam iestatījumam b3 [ Vienkārša ekspozīcijas kompensācija ] ir atlasīta cita opcija, nevis [ Izslēgts ], ekspozīcijas kompensāciju var pielāgot, griežot komandu ciparripu.
    E [ Augstas frekvences mirgošanas samazināšana ]

    Nospiežot vadības pogu, aizvara ātrumu var precīzi noregulēt ar mazāku soli. Nospiediet vadības pogu otrreiz, lai atjaunotu parastā aizvara ātruma izvēli.

    1 [ Katru sērija ]
    • Ja tiek nospiesta vadīkla, kad fotoattēlu uzņemšanas izvēlnes vienumam [ Auto bracketing ] > [ Auto bracketing set ] ir atlasīta cita opcija, nevis [ WB bracketing ] nepārtrauktās atbrīvošanas režīmā, kamera uzņems visus pašreizējās kadru dublēšanas programmas uzņēmumus un atkārtojiet kadru dublēšanas sēriju, kamēr tiek nospiesta aizvara atbrīvošanas poga. Viena kadra atbrīvošanas režīmā uzņemšana beigsies pēc pirmās kadru kadru sērijas.
    • Ja vienumam [ Auto bracketing set ] ir atlasīts [ WB bracketing ], kamera uzņems attēlus, kamēr ir nospiesta aizvara atbrīvošanas poga, un katram uzņēmumam piemēros baltā balansa kadru dublēšanu.
    c [ Sinhronizēt. laidiena izvēle ]

    Ja tīkla izvēlnē [ Savienot ar citām kamerām ] ir atlasīts [ Sinhronizētā atbrīvošana ] vai ja sinhronizētai atbrīvošanai tiek izmantota bezvadu tālvadības pults, izvēlēto vadību var izmantot, lai pārslēgtos starp tālvadības atlaišanu un galveno vai sinhronizēto atbrīvošanu. Pieejamās opcijas ir atkarīgas no iestatījuma, kas izvēlēts pielāgotajam iestatījumam d4 [ Sinh. atlaišanas režīma opcijas ].

    • Tālāk norādītās opcijas ir pieejamas, ja [ Sinhronizācija ] ir atlasīta [ Sync. atlaišanas režīma opcijas ]:

      • [ Tikai galvenā atbrīvošana ] ( c ): turiet nospiestu vadības pogu, lai uzņemtu attēlus tikai ar galveno kameru.
      • [ Tikai tālvadības atlaišana ] ( d ): turiet nospiestu vadības pogu, lai uzņemtu attēlus tikai ar tālvadības kamerām.
    • Ja vienumam [ Sinhronizācija] ir atlasīts [ No sync ], ir pieejamas šādas opcijas . atlaišanas režīma opcijas ]:

      • [ Sinhronizētā atbrīvošana ] ( 6 ): turiet nospiestu vadības pogu, lai sinhronizētu galvenās un attālās kameras izlaidumus.
      • [ Tikai tālvadības atlaišana ] ( d ): turiet nospiestu vadības pogu, lai uzņemtu attēlus tikai ar tālvadības kamerām.
    L [ Ignorēt citas kameras ]

    Nospiediet vadības pogu, lai attālināti pārņemtu galvenās kameras lomu no citas kameras, kas darbojas kā galvenā kamera, kas sinhronizētas atbrīvošanas laikā vada attālās kameras.

    • Šī opcija stājas spēkā, ja vairākas kameras vienā grupā ir norādītas kā galvenās kameras, izmantojot tīkla izvēlnē [ Connect to other cameras ].
    • To nevar izmantot, lai kameras, kas darbojas attālinātā lomā, pārceltu uz galvenās kameras lomu.
    4 [ + RAW ]
    • Ja attēla kvalitātei pašlaik ir atlasīta opcija JPEG vai HEIF, uzņemšanas displejā tiks parādīts “ RAW ” un tiks ierakstīta NEF ( RAW ) kopija ar nākamo attēlu, kas uzņemts pēc vadības pogas nospiešanas. Sākotnējais attēla kvalitātes iestatījums tiks atjaunots, noņemot pirkstu no aizvara atbrīvošanas pogas vai vēlreiz nospiežot vadības pogu, atceļot [ + RAW ].
    • NEF ( RAW ) kopijas tiek ierakstītas ar iestatījumiem, kas pašlaik atlasīti [ RAW ierakstīšana ] fotoattēlu uzņemšanas izvēlnē.
    L [ Klusuma režīms ] Nospiediet vadības pogu, lai iespējotu klusuma režīmu. Nospiediet vēlreiz, lai atspējotu.
    M [ Ceļojiet tiešā skata informācijas displeju ] Nospiediet vadības pogu, lai pārslēgtu fotografēšanas displeju. Pieejamo displeju veidu un saturu var izvēlēties, izmantojot pielāgotos iestatījumus d19 [ Custom monitor shooting display ] un d20 [ Custom viewfinder shooting display ].
    b [ Tiešā skata informācijas displejs izslēgts ] Nospiediet vadības pogu, lai fotografēšanas displejā paslēptu ikonas un citu informāciju. Nospiediet vēlreiz, lai skatītu.
    b [ Ierāmēšanas režģis ] Nospiediet vadības pogu, lai parādītu kadrēšanas režģi. Lai paslēptu režģi, vēlreiz nospiediet vadības pogu. Displeja veidu var izvēlēties, izmantojot pielāgoto iestatījumu d16 [ Grid type ].
    p [ Tālummaiņa ieslēgta/izslēgta ] Nospiediet vadības pogu, lai tuvinātu displeju apgabalā ap pašreizējo fokusa punktu. Nospiediet vēlreiz, lai atceltu tālummaiņu.
    D [ Virtuālais horizonts ] Nospiediet vadības pogu, lai iespējotu virtuālā horizonta displeju. Nospiediet vēlreiz, lai paslēptu displeju. Displeja veidu var izvēlēties, izmantojot pielāgoto iestatījumu d17 [ Virtual Horizon type ].
    k [ Starlight skats (foto Lv) ] Nospiediet vadības pogu, lai ieslēgtu zvaigžņu gaismas skatu. Nospiediet vēlreiz, lai beigtu zvaigžņu skatu.
    m [ Skatīšanas režīms (foto Lv) ] Nospiediet vadības pogu, lai pārslēgtu opciju, kas atlasīta pielāgotajam iestatījumam d9 [ Skatīšanas režīms (foto Lv) ] no [ Rādīt iestatījumu efektus ] uz [ Pielāgot, lai atvieglotu skatīšanos ] vai otrādi .
    W [ Fokusa maksimuma displejs ] Vienreiz nospiediet vadības pogu, lai iespējotu fokusa maksimumu, kad fokusa režīmam ir atlasīts MF . Nospiediet vēlreiz, lai beigtu fokusa maksimumu.
    O [ MANA IZVĒLNE ] Nospiediet vadības pogu, lai parādītu “MY MENU”.
    3 [ Piekļūstiet galvenajam vienumam MANA IZVĒLNE ] Nospiediet vadības pogu, lai pārietu uz augšējo vienumu sadaļā “MANA IZVĒLNE”. Izvēlieties šo opciju, lai ātri piekļūtu bieži lietotam izvēlnes vienumam.
    K [ Atskaņošana ] Nospiediet vadības pogu, lai sāktu atskaņošanu.
    l [ Filtrēta atskaņošana ] Nospiediet vadības pogu, lai skatītu tikai tos attēlus, kas atbilst kritērijiem, kas atlasīti [ Filtrētie atskaņošanas kritēriji ] atskaņošanas izvēlnē.
    N [ Filtrēta atskaņošana (atlasiet kritērijus) ] Nospiediet vadības pogu, lai atskaņošanas izvēlnē pārietu uz [ Filtrētie atskaņošanas kritēriji ].
    Y [ Jaudas tālummaiņa + ] Nospiediet vadības pogu, lai tuvinātu, izmantojot elektrisko tālummaiņu, kad ir pievienots elektriskais tālummaiņas objektīvs. Šī opcija tiek iespējota automātiski, ja [ Poga Fn2 ] ir atlasīta [ Power zoom − ].
    Z [ Jaudas tālummaiņa − ] Nospiediet vadības pogu, lai tālinātu, izmantojot elektrisko tālummaiņu, kad ir pievienots elektriskais tālummaiņas objektīvs. Šī opcija tiek iespējota automātiski, ja vienumam [ Fn1 button ] ir atlasīts [ Power zoom + ].
    e [ Tas pats kā AF-ON poga ] Vadība pilda AF-ON pogai pašlaik atlasīto lomu.
    n [ Fotografēšanas izvēlnes banka ] Nospiediet vadības pogu un grieziet komandu ciparripu, lai izvēlētos fotografēšanas izvēlnes banku.
    v [ Uzņemšanas režīms ] Nospiediet vadības pogu un grieziet galveno komandu ciparripu, lai izvēlētos fotografēšanas režīmu.
    J [ Izvēlēties attēla apgabalu ] Nospiediet vadības pogu un grieziet komandu ciparripu, lai izvēlētos attēla apgabalu.
    8 [ Attēla kvalitāte/izmērs ] Nospiediet vadības pogu un grieziet galveno komandu ciparripu, lai izvēlētos attēla kvalitātes opciju, un apakškomandu skalu, lai izvēlētos attēla izmēru.
    m [ Baltā balanss ] Lai izvēlētos baltā balansa opciju, turiet vadības pogu un grieziet galveno komandu ciparripu. Dažas opcijas piedāvā apakšopcijas, kuras var atlasīt, pagriežot apakškomandu skalu.
    h [ Iestatīt Picture Control ] Nospiediet vadības pogu un grieziet komandu ciparripu, lai izvēlētos Picture Control .
    g [ Iestatīt Picture Control (HLG) ] Nospiediet vadības pogu un grieziet komandu ciparripu, lai izvēlētos HLG Picture Control .
    y [ Aktīvā D-Lighting ] Nospiediet vadības pogu un grieziet komandu ciparripu, lai pielāgotu Active D-Lighting.
    h [ Ādas mīkstināšana ] Nospiediet vadības pogu un grieziet komandu ciparripu, lai pielāgotu ādas mīkstināšanu.
    i [ Portreta iespaidu bilance ]

    Nospiediet vadības pogu un grieziet komandu ciparripu, lai izvēlētos portreta iespaida līdzsvara režīmu.

    w [ Mērīšana ] Nospiediet vadības pogu un grieziet komandu ciparripu, lai izvēlētos mērīšanas opciju.
    I [ Zibspuldzes režīms/kompensācija ] Nospiediet vadības pogu un grieziet galveno komandu ciparripu, lai izvēlētos zibspuldzes režīmu, un apakškomandu skalu, lai pielāgotu zibspuldzes jaudu.
    v [ Atbrīvošanas režīms ] Turiet vadības pogu un grieziet galveno komandu skalu, lai izvēlētos atbrīvošanas režīmu. Atlasītā režīma opcijas, ja tādas ir, var izvēlēties, turot vadības pogu un griežot apakškomandu skalu.
    z [ Fokusa režīms/AF apgabala režīms ] Turiet vadības pogu un grieziet galveno komandu ciparripu, lai izvēlētos fokusa režīmu, un apakškomandu ciparripu, lai izvēlētos AF apgabala režīmu.
    t [ Automātiskā dublēšana ] Nospiediet vadības pogu un grieziet galveno komandu ciparripu, lai izvēlētos kadru skaitu, un apakškomandu ciparripu, lai atlasītu kadru dublēšanas soli vai aktīvā D-Lighting apjomu.
    $ [ Vairākkārtēja ekspozīcija ] Nospiediet vadības pogu un grieziet galveno komandu ciparripu, lai izvēlētos režīmu, un apakškomandu skalu, lai izvēlētos kadru skaitu.
    2 [ HDR pārklājums ] Nospiediet vadības pogu un grieziet galveno komandu ciparripu, lai izvēlētos režīmu, un apakškomandu skalu, lai pielāgotu HDR stiprumu.
    5 [ Uzņemšana ar pikseļu maiņu ] Nospiediet vadības pogu un grieziet galveno komandu ciparripu, lai izvēlētos pikseļu maiņas fotografēšanas režīmu, un apakškomandu ciparripu, lai izvēlētos kadru skaitu.
    z [ Ekspozīcijas aizkaves režīms ] Turiet vadības pogu un grieziet komandu ciparripu, lai izvēlētos ekspozīcijas aizkavi.
    a [ Vadības bloķēšana ]
    • Nospiediet vadības pogu un grieziet galveno komandu ciparripu, lai bloķētu aizvara ātrumu (režīmi S un M ). Lai bloķētu apertūru ( A un M režīmi), nospiediet vadības pogu un pagrieziet apakškomandu pārslēgu.
    • Lai bloķētu fokusa punkta izvēli, turiet vadības pogu, vienlaikus izmantojot kursortaustiņu, lai izvēlētos fokusa punktu.
    v [ 1 solis spd/apertūra ]

    Veiciet slēdža ātruma un diafragmas atvēruma pielāgojumus ar soli 1 EV neatkarīgi no opcijas, kas atlasīta pielāgotajam iestatījumam b2 [ EV steps forexposure cntrl ].

    • Režīmos S un M slēdža ātrumu var regulēt ar soli 1 EV, turot vadības pogu un griežot galveno komandu ciparripu.
    • Režīmos A un M diafragmas atvērumu var noregulēt ar soli 1 EV, turot vadību un griežot apakškomandu skalu.
    w [ Izvēlēties objektīva numuru bez centrālā procesora ] Nospiediet vadības pogu un grieziet komandu ciparripu, lai izvēlētos objektīva numuru, kas saglabāts, izmantojot iestatīšanas izvēlnes vienumu [ Non-CPU lens data ].
    X [ Fokuss (M/A) ] Autofokusu var pārslēgt, pagriežot objektīva vadības gredzenu (autofokuss ar manuālu ignorēšanu). Vadības gredzenu var izmantot manuālai fokusēšanai, kamēr aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz pusei. Lai atkārtoti fokusētu, izmantojot autofokusu, paceliet pirkstu no aizvara atbrīvošanas pogas un pēc tam vēlreiz nospiediet to līdz pusei.
    q [ Apertūra ] Pagrieziet objektīva vadības gredzenu, lai pielāgotu diafragmas atvērumu.
    E [ Ekspozīcijas kompensācija ] Pielāgojiet ekspozīcijas kompensāciju, turot vadības pogu un griežot komandu ciparripu vai griežot objektīva vadības gredzenu.
    9 [ ISO jutība ] Pielāgojiet ISO jutību, turot vadību un griežot komandu ciparripu vai griežot objektīva vadības gredzenu.
    t [ Apertūra (atvērta) ] Pagrieziet objektīva Fn gredzenu pretēji pulksteņrādītāja virzienam, lai paplašinātu objektīva apertūru. Šī opcija tiek iespējota automātiski, ja [ Objektīva Fn gredzens (pulksteņrādītāja virzienā) ] ir atlasīts [ Aperture (close) ].
    q [ Apertūra (aizvērt) ] Pagrieziet objektīva Fn gredzenu pulksteņrādītāja virzienā, lai sašaurinātu objektīva apertūru. Šī opcija tiek iespējota automātiski, ja [ Objektīva Fn gredzens (pretēji pulksteņrādītāja virzienam) ] ir atlasīts [ Aperture (open) ].
    i [ Ekspozīcijas kompensācija + ] Pagrieziet objektīva Fn gredzenu pulksteņrādītāja virzienā, lai palielinātu ekspozīcijas kompensāciju. Šī opcija tiek iespējota automātiski, ja vienumam [ Objektīva Fn gredzens (pretēji pulksteņrādītāja virzienam) ] ir atlasīts [ Ekspozīcijas kompensācija − ].
    h [ Ekspozīcijas kompensācija − ] Pagrieziet objektīva Fn gredzenu pretēji pulksteņrādītāja virzienam, lai samazinātu ekspozīcijas kompensāciju. Šī opcija tiek iespējota automātiski, ja vienumam [ Objektīva Fn gredzens (pulksteņrādītāja virzienā) ] ir atlasīts [ Ekspozīcijas kompensācija + ].
    B [ ISO jutība (palielinājums) ] Pagrieziet objektīva Fn gredzenu pulksteņrādītāja virzienā, lai palielinātu ISO jutību. Šī opcija tiek iespējota automātiski, ja vienumam [ Objektīva Fn gredzens (pretēji pulksteņrādītāja virzienam) ] ir atlasīts [ ISO jutība (samazināt) ].
    C [ ISO jutība (samazinājums) ] Pagrieziet objektīva Fn gredzenu pretēji pulksteņrādītāja virzienam, lai samazinātu ISO jutību. Šī opcija tiek iespējota automātiski, ja vienumam [ Objektīva Fn gredzens (pulksteņrādītāja virzienā) ] ir atlasīts [ ISO jutība (palielinājums) ].
    [ Nav ] Kontrolei nav nekādas ietekmes.

Komandu ciparnīcas

Komandu ciparripām var piešķirt šādas lomas. Lai skatītu opcijas, iezīmējiet vienumus un nospiediet 2 .

Loma Apraksts
[ Ekspozīcijas iestatījums ] Mainiet galvenās un apakškomandu ciparripas lomas atlasītajos režīmos. Nospiediet 4 vai 2 , lai iezīmētu režīmu, un 1 vai 3 lai pārslēgtu lomas.
[ Fokusa/AF apgabala režīma izvēle ] Mainiet lomas, griežot galveno un apakškomandu ciparripu, kamēr ir nospiesta fokusa režīma poga.
[ Apakškomandu skalas tālummaiņas loma ]

Izvēlieties apakškomandu skalas lomu tālummaiņas displejā.

  • Izvēlieties [ Exposure setting ], lai mainītu apakškomandu skalas lomu katrā režīmā.
  • Izvēlieties [ Tālummaiņa ], lai izmantotu apakškomandu ciparripu, lai tuvinātu vai tālinātu.

Noklusējuma iestatījumu atjaunošana

Pielāgotās vadīklas atlases displejā varat atiestatīt atlasītās vadīklas uz noklusējuma iestatījumiem. Varat atiestatīt atsevišķas vadīklas vai visas vadīklas uz noklusējuma iestatījumiem.

  • Lai atiestatītu vadīklu, iezīmējiet to un nospiediet O ( Q ); tas parādīs apstiprinājuma dialoglodziņu. Iezīmējiet [ ] un nospiediet J , lai atjaunotu atlasītās vadīklas noklusējuma iestatījumus.

  • Lai atiestatītu visas vadīklas, iezīmējiet to un nospiediet un turiet O ( Q ) apmēram trīs sekundes; tiks parādīts apstiprinājuma dialoglodziņš. Iezīmējiet [ ] un nospiediet J lai atjaunotu noklusējuma iestatījumus visām vadīklām.

Fokusa pozīciju saglabāšana un atsaukšana

Varat saglabāt pašreizējo fokusa pozīciju, nospiežot un turot nospiestu pielāgoto vadīklu, kurai esat piešķīris [ Saglabāt fokusa pozīciju ]. Saglabāto fokusa pozīciju var nekavējoties atjaunot, nospiežot pielāgoto vadību, kas piešķirta [ Recall focus position ] (“atmiņas atsaukšana”). Tas var noderēt, ja bieži atgriežaties pie objektiem fiksētā fokusa attālumā.

  • [ Atsaukt fokusa pozīciju ] var piešķirt vairākām vadīklām. Fokusa pozīcijas, kas saglabātas, atlasot [ Saglabāt visiem ] vienumam [ Saglabāt fokusa pozīciju ], var atsaukt, izmantojot jebkuru no piešķirtajām vadīklām. Tos, kas saglabāti, atlasot [ Saglabāt atsevišķi ] vienumam [ Saglabāt fokusa pozīciju ], tā vietā var atsaukt, tikai izmantojot īpašu vadīklu.
  • Fokusa pozīcijas var saglabāt jebkurā fokusa režīmā.
  • Tomēr saglabātais attālums tiek atiestatīts, kad objektīvs ir atvienots.

Brīdinājumi: saglabājiet un atgādiniet fokusa pozīcijas

  • Kamēr tiek parādīta fotografēšanas informācija, fokusa pozīcijas nevar saglabāt.
  • Fokusa pozīcija, kas atlasīta, kad tiek atsaukta saglabātā vērtība, var atšķirties no saglabātās pozīcijas apkārtējās vides temperatūras izmaiņu dēļ.
  • Tālummaiņas izmaiņas pēc fokusa pozīcijas saglabāšanas parasti maina pozīciju, kas atlasīta, kad vērtība tiek atsaukta.

“Saglabāt visiem”

  1. Piešķiriet vadīklai [ Recall focus position ].

    Atkārtojiet šo darbību katrai vadīklai, kuru plānojat izmantot atmiņas atsaukšanai.

  2. Pielāgotajā vadīklu sarakstā atlasiet citu vadīklu un, kad tiek piedāvāts izvēlēties lomu, iezīmējiet [ Saglabāt fokusa pozīciju ] un nospiediet 2 .

    Tiks parādītas saglabāšanas opcijas.

  3. Iezīmējiet [ Saglabāt visiem ] un nospiediet J

  4. Uzņemšanas displejā fokusējieties uz vēlamo objektu un nospiediet un turiet vadības pogu, kurai ir piešķirta [ Saglabāt fokusa pozīciju ].

    Ja darbība būs veiksmīga, uzņemšanas displejā parādīsies ikona F

  5. Nospiediet jebkuru no vadīklām, kurām 1. darbībā tika piešķirta funkcija [ Recall focus position ].

    • Tiks atjaunota saglabātā fokusa pozīcija.
    • Lai gan [ Recall focus position ] var piešķirt vairākām vadīklām, viena un tā pati fokusa pozīcija tiks atjaunota neatkarīgi no izmantotās vadīklas.
    • Turot vadību, kurai ir piešķirta [ Recall focus position ], tiek aktivizēts manuālais fokuss ( MF ), un kamera nefokusēs, ja aizvara atbrīvošanas poga tiek nospiesta līdz pusei, kamēr vadības svira ir nospiesta.

“Saglabāt individuāli”

  1. Piešķiriet [ Atsaukt fokusa pozīciju ] vairākām vadīklām.

  2. Pielāgotajā vadīklu sarakstā atlasiet citu vadīklu un, kad tiek piedāvāts izvēlēties lomu, iezīmējiet [ Saglabāt fokusa pozīciju ] un nospiediet 2 .

    Tiks parādītas saglabāšanas opcijas.

  3. Iezīmējiet [ Saglabāt atsevišķi ] un nospiediet J

  4. Uzņemšanas displejā fokusējieties uz vēlamo objektu un nospiediet un turiet vadīklu, kurai ir piešķirta [ Saglabāt fokusa pozīciju ].

    Uzņemšanas displejā mirgos ikona F

  5. Nospiediet pogu, kuru plānojat izmantot, lai atsauktu 4. darbībā saglabāto fokusa pozīciju.

    • No vadīklām, kurām [ Atsaukt fokusa pozīciju ] tika piešķirta 1. darbībā, nospiediet vadīklu, kuru plānojat izmantot, lai atsauktu 4. darbībā saglabāto fokusa pozīciju.
    • Ja darbība ir veiksmīga, uzņemšanas displejā tiks parādīts ziņojums.
    • Atkārtojiet 4. līdz 5. darbību, lai saglabātu papildu fokusa pozīcijas citām vadīklām, kurām ir piešķirta funkcija [ Recall focus position ].

  6. Nospiediet vēlamās fokusa pozīcijas vadības pogu.

    • Tiks atjaunota attiecīgajā vadīklā saglabātā fokusa pozīcija.
    • Turot vadību, kurai ir piešķirta [ Recall focus position ], tiek aktivizēts manuālais fokuss ( MF ), un kamera nefokusēs, ja aizvara atbrīvošanas poga tiek nospiesta līdz pusei, kamēr vadības svira ir nospiesta.