Pozlama telafisi kadranı

Pozlamayı kamera tarafından önerilen değerden değiştirmek için bu düğmeyi kullanın. Pozlama telafisi, resimleri daha parlak veya daha karanlık yapmak için kullanılabilir.

−1 EV
Pozlama telafisi yok
+1 EV

Pozlama telafisini ayarlama

 • Pozlama telafisi kadranını çevirin.
 • Pozlama telafisi -3 ila +3 EV aralığında 1/3 EV'lik adımlarla ayarlanabilir.
 • Daha yüksek değerler konuyu daha parlak, daha düşük değerler daha karanlık yapar.
 • Poz telafisini iptal etmek için, poz telafi kadranını [ 0 ] olarak ayarlayın.
 • ±0,0 dışındaki değerlerde, fotoğraf makinesi bir E simgesi ve pozlama göstergesi (maruz kalma göstergeleri ) veya video modunda bir E simgesi. Telafi değerini bilgi ekranından kontrol edebilirsiniz (EKRAN düğmesi ) veya i menüsünde fotoğraf çekerken ve video kaydederken i menüsünde. i menüsündeki telafi değerini kontrol etmek için, Özel Ayar f1 veya g1 [ i menüsünü özelleştir ] öğesini seçin ve i menüsüne [ Pozlama telafisi ] öğesini atayın (i menüsünü özelleştirme ).
  monitör
  Vizör

Ayarlama, pozlama telafisi kadranından başka yollarla yapılır

Poz telafisi kadranını [ C ] olarak ayarlarsanız, poz telafisini aşağıdaki gibi diğer yollarla ayarlayabilirsiniz.
Fotoğraflar için -5 EV ile +5 EV arasında ve videolar için -3 EV ile +3 EV arasında değerler mevcuttur.

Mod M

 • M modunda, poz telafisi sadece poz göstergesini etkiler; deklanşör hızı, diyafram açıklığı ve ISO duyarlılığı değişmez. Görüntünün genel parlaklığı da değişmez.
 • Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO duyarlılığı ayarları ,ISO duyarlılığı ayarları ) etkin olduğunda, ISO duyarlılığı pozlama telafisi için seçilen değere göre otomatik olarak ayarlanır ve görüntünün genel parlaklığı değişir.

Flaş kullanma

İsteğe bağlı bir flaş ünitesi kullanıldığında, poz telafisi hem flaş seviyesini hem de pozlamayı etkileyerek hem ana konunun hem de arka planın parlaklığını değiştirir. Özel Ayar e3 [ Pozlama telafisi. flaş için ], pozlama telafisinin etkilerini yalnızca arka planla sınırlamak için kullanılabilir.