d6: Dosya numarası dizisi

 1. G düğmesi
 2. A Ayarlar menüsü

Bir dosya numaralandırma seçeneği belirleyin.

SeçenekTanım
[ Açık ]Yeni bir klasör oluşturulduğunda veya kameraya yeni bir hafıza kartı takıldığında, dosya numaralandırma kullanılan son numaradan devam eder. Bu, birden fazla kart kullanıldığında yinelenen dosya adlarının oluşumunu en aza indirerek dosya yönetimini basitleştirir.
[ Kapalı ]Yeni bir klasör oluşturulduğunda veya yeni bir hafıza kartı takıldığında, dosya numaralandırma 0001'den yeniden başlar. Geçerli klasör zaten görüntüler içeriyorsa, dosya numaralandırma bunun yerine geçerli klasördeki en yüksek dosya numarasından devam eder.
[ Açık ]'ı seçtikten sonra [ Kapalı ]'yı seçerseniz, kamera mevcut dosya numarasını saklayacaktır. [ Açık ] seçildiğinde, dosya numaralandırma önceden saklanan değerden devam edecektir.
[ Sıfırla ][ Açık ] için dosya numaralandırmasını sıfırlayın. Geçerli klasör boşsa, dosya numaralandırma bir sonraki fotoğrafın çekildiği 0001'den yeniden başlar. Geçerli klasör resim içeriyorsa, çekilen bir sonraki resme, geçerli klasördeki en yüksek dosya numarasına bir tane eklenerek bir dosya numarası atanacaktır.

Dosya numarası sırası

 • Geçerli klasörde 9999 numaralı bir resim varken bir resim çekilirse, yeni bir klasör oluşturulur ve dosya numaralandırma 0001'den yeniden başlar.
 • Geçerli klasör sayısı 999'a ulaştığında, kamera artık yeni klasörler oluşturamayacak ve aşağıdaki durumlarda deklanşör devre dışı bırakılacaktır:
  • geçerli klasör 5000 resim içeriyor (ayrıca, kamera maksimum uzunlukta bir video kaydetmek için gereken dosya sayısının 5000'den fazla dosya içeren klasörle sonuçlanacağını hesaplarsa video kaydı devre dışı bırakılır) veya
  • geçerli klasör 9999 numaralı bir resim içeriyor (ayrıca, kamera maksimum uzunlukta bir video kaydetmek için gereken dosya sayısının 9999'un üzerinde bir dosyayla sonuçlanacağını hesaplarsa video kaydı devre dışı bırakılır).
  Çekime devam etmek için, Özel Ayar d6 [ Dosya numarası sırası ] için [ Sıfırla ] öğesini seçin ve ardından ya bellek kartını biçimlendirin ya da yeni bir bellek kartı takın.

klasör numaralandırma

 • Geçerli klasörde 5000 resim veya 9999 numaralı bir resim varken bir resim çekilirse, yeni bir klasör oluşturulacak ve mevcut klasör olarak seçilecektir.
 • Yeni klasöre, mevcut klasör numarasından bir üst numara atanır. Bu numaraya sahip bir klasör zaten mevcutsa, yeni klasöre mevcut en düşük klasör numarası atanacaktır.

A Özel Ayarlar: Kamera ayarlarında ince ayar