e1: Flaş senkronizasyon hızı

  1. G düğmesi
  2. A Ayarlar menüsü

Flaş senkronizasyon hızını seçin.

SeçenekTanım
[ 1/200 s (Otomatik FP) ]Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon, uyumlu flaş üniteleriyle etkinleştirilir ve diğer flaş üniteleri için maksimum senkronizasyon hızı 1/200 s olarak ayarlanır.
  • Fotoğraf makinesi P veya A modunda 1/200 s'lik bir deklanşör hızı gösterdiğinde, gerçek obtüratör hızı 1/200 s'den daha hızlıysa otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon etkinleştirilir. Flaş, otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekliyorsa, kamera 1/4000 s kadar hızlı deklanşör hızlarını seçebilir.
  • S veya M modunda, kullanıcı, otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekleyen flaş ünitelerini kullanırken 1/4000 s kadar hızlı deklanşör hızları seçebilir.
  • S veya M modunda, deklanşör hızı kadranı X olarak ayarlanmışsa, deklanşör hızı 1/200 s olarak ayarlanacaktır.
[ 1/200 sn ]Flaş senkronizasyon hızı, 1/200 ila 1/60 s arasında olabilen seçilen değere ayarlandı.
  • S veya M modunda, deklanşör hızı kadranı X olarak ayarlanmışsa, deklanşör hızı senkronizasyon hızı ile aynı olacaktır.
  • S veya M modunda, deklanşör hızı kadranı senkronizasyon hızından daha yüksek bir hıza ayarlanırsa, deklanşör hızı senkronizasyon hızı ile aynı olacaktır.
[ 1/160 sn ]
[ 1/125 sn ]
[ 1/100 sn ]
[ 1/80 sn ]
[ 1/60 sn ]

Deklanşör hızını flaş senkronizasyon hızı sınırında sabitleme

S ve M modlarında, deklanşör hızı kadranı X olarak ayarlanarak Özel Ayar e1 [ Flaş senk hızı ] için seçilen değerde sabitlenebilir. Çekim ekranında flaş senk hızıyla birlikte bir X (flaş senk göstergesi) belirecektir.

Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon

  • Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon, flaşın kamera tarafından desteklenen en yüksek deklanşör hızında kullanılmasına olanak tanır. [ 1/200 s (Otomatik FP) ] seçildiğinde, kamera flaş senkronizasyon hızından daha hızlı deklanşör hızlarında otomatik olarak otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu etkinleştirir. Bu, konu parlak güneş ışığında arkadan aydınlatıldığında bile azaltılmış alan derinliği için maksimum diyaframın seçilmesini mümkün kılar.

A Özel Ayarlar: Kamera ayarlarının ince ayarı