e1: Flaş senkronizasyon hızı

  1. G düğmesi
  2. A Ayarlar menüsü

Flaş senkronizasyon hızını seçin.

SeçenekTanım
[ 1/200 sn (Otomatik FP) ]Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon, uyumlu flaş üniteleriyle etkinleştirilir ve diğer flaş üniteleri için maksimum senkronizasyon hızı 1/200 s olarak ayarlanır.
  • Fotoğraf makinesi P veya A modunda 1/200 s deklanşör hızı gösterdiğinde, gerçek deklanşör hızı 1/200 s'den yüksekse otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon etkinleştirilecektir. Flaş, otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekliyorsa, kamera 1/4000 s kadar hızlı enstantane hızlarını seçebilir.
  • S veya M modunda, kullanıcı otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekleyen flaş ünitelerini kullanırken 1/4000 s kadar hızlı enstantane hızlarını seçebilir.
  • S veya M modunda, deklanşör hızı kadranı X olarak ayarlanırsa, deklanşör hızı 1/200 s'ye ayarlanacaktır.
[ 1/200 sn ]1/200 ila 1/60 s arasında olabilen seçili değere ayarlanmış flaş senkronizasyon hızı.
  • S veya M modunda, deklanşör hızı kadranı X olarak ayarlanırsa, deklanşör hızı senkronizasyon hızıyla aynı olacaktır.
  • S veya M modunda, deklanşör hızı kadranı senkron hızından daha yüksek bir hıza ayarlanırsa, obtüratör hızı senkron hızıyla aynı olacaktır.
[ 1/160 sn ]
[ 1/125 sn ]
[ 1/100 sn ]
[ 1/80 sn ]
[ 1/60 sn ]

Deklanşör hızını flaş senkronizasyon hızı sınırında sabitleme

S ve M modlarında, deklanşör hızı, deklanşör hızı kadranını X olarak ayarlayarak Özel Ayar e1 [ Flaş senkronizasyon hızı ] için seçilen değerde sabitlenebilir. Flaş senk hızı ile birlikte çekim ekranında bir X (flaş senk göstergesi) belirecektir.

Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon

  • Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon, flaşın kamera tarafından desteklenen en yüksek deklanşör hızında kullanılmasına olanak tanır. [ 1/200 s (Otomatik FP) ] seçildiğinde, fotoğraf makinesi flaş senk hızından daha yüksek deklanşör hızlarında otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu etkinleştirir. Bu, konu parlak güneş ışığında arkadan aydınlatıldığında bile azaltılmış alan derinliği için maksimum diyaframı seçmeyi mümkün kılar.

A Özel Ayarlar: Kamera ayarlarında ince ayar