"C" üretici yazılımı sürüm 1.40 ile sunulan özellikler

“C” kamera donanım yazılımı sürüm 1.40 ile mevcut olan yeni özellikler aşağıda açıklanmıştır.

Güçlü yakınlaştırma lensleri desteği

Özel Ayarlar için yeni seçenekler: f7 ve g5 "Güçlü yakınlaştırma (PZ) düğmesi seçenekleri"

[ Güçlü yakınlaştırma (PZ) düğme seçenekleri ] Özel Ayarlar f7 ve g5 olarak eklendi. Güçlü yakınlaştırma ayarlarını yapın.

ÖğeTanım
[ X / W düğmelerini kullanın ][ Açık ] seçilirse, X düğmesine basarken elektronik olarak yakınlaştırabilir ve W düğmesine basarken uzaklaştırabilirsiniz (güçlü yakınlaştırma).
 • MC-N10 Remote Grip kameraya bağlıysa, [ Açık ] seçildiğinde uzaktan kumanda kolunun X ve W düğmeleriyle de yakınlaştırma yapabilirsiniz.
 • ML-L7 Uzaktan Kumanda kameraya bağlıysa, [ Açık ] seçildiğinde uzaktan kumandanın + düğmesi (telefoto) ve - düğmesi (geniş açı) ile de yakınlaştırma yapabilirsiniz.
[ Güçlü yakınlaştırma hızı ]Daha yavaş bir hız için negatif değerleri veya daha yüksek bir hız için pozitif değerleri seçerek güçlü yakınlaştırma rolüyle atanmış düğmeleri kullanarak merceğin yakınlaştırma ve uzaklaştırma hızını seçebilirsiniz.
 • Özel Ayar g5 [ Güçlü yakınlaştırma (PZ) düğme seçenekleri ]'nde, [ Kayıt öncesi/sonrası ] ve [ Kayıt sırasında ] öğelerini ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.
 • Bu seçenekler yalnızca güçlü zoom lensler için geçerlidir.
 • Bu menü öğesinin eklenmesi Özel Ayar [ Vurgu ekranı ] sayısını g5'ten g6'ya değiştirdi.

Objektif gürültüsü

Yakınlaştırma sırasında lensten gelen gürültü video çekimlerinde duyulabilir. Güçlü yakınlaştırma rolüyle atanmış düğmeleri kullandığınızda lens gürültüsünü fark ederseniz, Özel Ayar g5 [ Güçlü yakınlaştırma (PZ) düğme seçenekleri ] > [ Güçlü yakınlaştırma hızı ] > [ Kayıt sırasında ] yakınlaştırma hızlarını daha yavaş olarak ayarlamanız önerilir.

Kamera çalışma sesleri

Yakınlaştırmak için kamera düğmelerine basıldığında çıkan işlem sesleri, video çekimlerinde duyulabilir. Güçlü yakınlaştırma düğmelerini kullanırken işlem sesleriyle ilgili endişeleriniz varsa, yakınlaştırmak için aşağıdakileri kullanmanızı öneririz.

 • SnapBridge uygulamasının yüklü olduğu bir akıllı cihaz ( SnapBridge uygulamasının sürümüne bağlı olarak güçlü yakınlaştırma işlemi kullanılamayabilir)
 • ML-L7 Uzaktan Kumanda
 • MC-N10 Uzaktan Tutma Yeri

Kurulum menüsü için yeni seçenek: “Yakınlaştırma konumunu kaydet (PZ lensler)”

Kurulum menüsüne bir [ Yakınlaştırma konumunu kaydet (PZ lensler) ] seçeneği eklendi. [ Açık ] seçilirse, kamera, kamera kapatıldığında geçerli olan yakınlaştırma konumunu kaydeder ve kamera açıldığında bunu geri yükler.

 • Bu seçenek yalnızca güçlü zoom lensler için geçerlidir.
 • Lens farklı bir ürün adına sahip bir lensle değiştirilirse yakınlaştırma konumu sıfırlanır.

Çekim ekranında odak uzaklığı için yeni gösterge

Çekim ekranına bir odak uzaklığı göstergesi eklendi. Yalnızca güçlü yakınlaştırma lensleriyle görüntülenir.

Kurulum menüsü için yeni seçenek: “ USB ”

Kurulum menüsüne [ USB ] seçeneği eklendi. Bu eklemeyle birlikte, NX MobileAir akıllı telefon uygulamasını çalıştıran bir iPhone artık USB kablosuyla bağlanan kameradaki resimleri içe aktarabiliyor.

 • Bilgisayarlara veya Android cihazlara bağlanırken [ MTP/PTP ] seçeneğini seçin.
 • NX MobileAir kullanmak için yalnızca üçüncü taraf USB-C Lightning kablosu aracılığıyla iPhone'lara bağlanırken [ iPhone ] seçeneğini seçin (uyumlu USB-C - Lightning kabloları hakkında bilgi için NX MobileAir'in çevrimiçi yardımına bakın).
 • Kamera bir iPhone bağlı olsun veya olmasın, [ iPhone ] seçildiğinde aşağıda listelenen özellikler devre dışı bırakılır. Bu özelliklere erişmek için [ MTP/PTP ] seçeneğini seçin.
  • dahili kamera ağı işlevleri
  • kurulum menüsündeki [ Kablosuz uzaktan kumanda (ML-L7) seçenekleri ] öğesini seçin
  • kameraya güç sağlamak veya pili USB aracılığıyla şarj etmek (ayrıca isteğe bağlı bir AC şarj adaptörü kullanarak kameraya güç sağlayamazsınız veya pili şarj edemezsiniz)
 • NX MobileAir uygulaması Apple App Store ve Google Play 'den edinilebilir.

MC-N10 Uzaktan Tutma Desteği

Uyumlu aksesuarlara MC-N10 Remote Grip eklendi. MC-N10 , kameraya bağlandığında video kaydetme, fotoğraf çekme ve kamera ayarlarını yapma gibi görevler için kullanılabilir. Üçüncü taraf kamera ekipmanına takmak için bir rozetle donatılmıştır. ARRI uyumlu bir rozet adaptörü aracılığıyla üçüncü taraf kamera ekipmanına monte edilen MC-N10 ile, hareketlerini izlemek için kamerayı kaydırırken hareketli nesneleri odakta tutabilir veya pozlama ve pozlama gibi ayarları yapmak için uygun şekilde yerleştirilmiş kontrolleri kullanabilirsiniz. kameraya dokunmadan beyaz dengesi.