f4: Ayar kadranlarını özelleştirin

  1. G düğmesi
  2. A Ayarlar menüsü

Ana ve alt ayar kadranlarının çalışmasını özelleştirin.

Ters dönüş

Seçilen işlemler için ayar kadranlarının dönüş yönünü tersine çevirin.

  • [ Pozlama telafisi ] veya [ Deklanşör hızı/açıklık ] öğesini vurgulayın ve ( M ) öğesini seçmek veya ( U ) seçimini kaldırmak için 2 düğmesine basın.
  • Değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için J düğmesine basın.

Ana/alt değiştir

Ana ve alt komut kadranlarının rollerini tersine çevirin.

SeçenekTanım
[ Pozlama ayarı ][ Açık ] seçilirse, ana ayar kadranı diyaframı ve alt ayar kadranı deklanşör hızını kontrol edecektir. [ Açık (Mod A) ] seçilirse, ana ayar kadranı yalnızca A modunda diyaframı ayarlamak için kullanılacaktır.
[ Otomatik odaklama ayarı ][ Açık ] seçilirse ve [ Odak modu/AF alanı modu ], Özel Ayar f2 [ Özel kontroller (çekim) ] kullanılarak bir kontrole atanırsa, kontrolü basılı tutarak ve ana düğmeyi döndürerek AF alanı modunu seçebilirsiniz. kontrolü basılı tutarak ve alt ayar kadranını çevirerek ayar kadranı ve odak modu.

Menüler ve oynatma

Oynatma ve menüde gezinme sırasında çoklu seçici ve ayar kadranlarının oynadığı rolleri seçin.

SeçenekTanım
[ Açık ]Geri çalma:
  • Tam çerçeve izleme sırasında görüntülenen resmi seçmek için ana ayar kadranı kullanılabilir. Alt-ayar kadranı, [ Alt kadran çerçeve ilerletme ] için seçilen seçeneğe göre ileri veya geri atlamak için kullanılabilir.
  • Küçük resim oynatma sırasında, küçük resimleri vurgulamak için ana ayar kadranı ve sayfa yukarı veya aşağı gitmek için alt ayar kadranı kullanılabilir.
Menüler*:
Menü öğelerini vurgulamak için ana ayar kadranını kullanın. Alt ayar kadranını sağa döndürmek, vurgulanan seçenek için alt menüyü görüntüler. Sola döndürmek önceki menüyü görüntüler.
2[ Açık (resim incelemesi hariç) ]Resim inceleme sırasında oynatma için ayar kadranlarının kullanılamaması dışında [ Açık ] için olduğu gibi.
[ Kapalı ]Tam çerçeve izleme sırasında görüntülenen resmi seçmek veya resimleri ya da menü öğelerini vurgulamak için çoklu seçiciyi kullanın.
  1. Vurgulanan öğeleri seçmek için alt ayar kadranı kullanılamaz. Vurgulanan öğeleri seçmek için J veya 2 düğmesine basın.

Alt kadran çerçevesi ilerlemesi

Tam çerçeve izleme sırasında alt ayar kadranı döndürülürken gerçekleştirilen işlemi seçin. Bu seçenek yalnızca [ Menüler ve oynatma ] için [ Açık ] veya [ Açık (resim inceleme hariç) ] seçildiğinde etkinleşir .

SeçenekTanım
[ 10 kare ]Her seferinde 10 kare ileri veya geri atlayın.
[ 50 kare ]Her seferinde 50 kare ileri veya geri atlayın.
c[ Derecelendirme ]Seçilen derecelendirme ile sonraki veya önceki resimlere atlayın. Derecelendirmeyi seçmek için [ Derecelendirme ] öğesini vurgulayın ve 2 düğmesine basın.
P[ Koru ]Sonraki veya önceki korumalı resme atlayın.
C[ Yalnızca fotoğraflar ]Sonraki veya önceki fotoğrafa atlayın.
1[ Yalnızca videolar ]Sonraki veya önceki videoya atlayın.
u[ Klasör ]Bir klasör seçmek için alt ayar kadranını çevirin.

A Özel Ayarlar: Kamera ayarlarının ince ayarı