f4: Komut kadranlarını özelleştir

  1. G düğmesi
  2. A Ayarlar menüsü

Ana ve alt ayar kadranlarının çalışmasını özelleştirin.

Ters dönüş

Seçili işlemler için ayar kadranlarının dönüş yönünü tersine çevirin.

  • [ Pozlama telafisi ] veya [ Deklanşör hızı/diyafram ] öğesini vurgulayın ve ( M ) öğesini seçmek veya ( U ) seçimini kaldırmak için 2 düğmesine basın.
  • Değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için J düğmesine basın.

Ana/alt değiştir

Ana ve alt ayar kadranlarının rollerini tersine çevirin.

SeçenekTanım
[ Pozlama ayarı ][ Açık ] seçilirse, ana ayar kadranı diyaframı ve alt ayar kadranı deklanşör hızını kontrol edecektir. [ Açık (Mod A) ] seçilirse, sadece A modunda diyaframı ayarlamak için ana ayar kadranı kullanılacaktır.
[ Otomatik odak ayarı ][ Açık ] seçilirse ve [ Netleme modu/AF alanı modu ], Özel Ayar f2 [ Özel kontroller (çekim) ] kullanılarak bir kontrole atanırsa, kontrolü basılı tutup ana düğmeyi çevirerek AF alanı modunu seçebilirsiniz. kumandayı basılı tutup alt ayar kadranını çevirerek ayar kadranı ve odak modu.

Menüler ve oynatma

İzleme ve menüde gezinme sırasında çoklu seçici ve ayar kadranları tarafından oynanan rolleri seçin.

SeçenekTanım
[ Açık ]Geri çalma:
  • Tam çerçeve izleme sırasında görüntülenen resmi seçmek için ana ayar kadranı kullanılabilir. Alt-ayar kadranı, [ Alt kadran çerçevesi ilerlemesi ] için seçilen seçeneğe göre ileri veya geri atlamak için kullanılabilir.
  • Küçük resim oynatma sırasında, küçük resimleri vurgulamak için ana ayar kadranı ve sayfa yukarı veya aşağı gitmek için alt ayar kadranı kullanılabilir.
Menüler*:
Menü öğelerini vurgulamak için ana ayar kadranını kullanın. Alt ayar kadranını sağa döndürmek, vurgulanan seçenek için alt menüyü görüntüler. Sola döndürmek önceki menüyü görüntüler.
2[ Açık (resim incelemesi hariç) ]Resim incelemesi sırasında ayar kadranlarının oynatma için kullanılamaması dışında [ Açık ] ile ilgilidir.
[ Kapalı ]Tam çerçeve izleme sırasında görüntülenen resmi seçmek veya resimleri veya menü öğelerini vurgulamak için çoklu seçiciyi kullanın.
  1. Vurgulanan öğeleri seçmek için alt ayar kadranı kullanılamaz. Vurgulanan öğeleri seçmek için J veya 2 düğmesine basın.

Alt kadran çerçevesi ilerlemesi

Tam çerçeve izleme sırasında alt ayar kadranını döndürürken gerçekleştirilen işlemi seçin. Bu seçenek yalnızca [ Menüler ve oynatma ] için [ Açık ] veya [ Açık (resim inceleme hariç) ] seçildiğinde etkili olur.

SeçenekTanım
[ 10 kare ]Bir seferde 10 kare ileri veya geri atlayın.
[ 50 kare ]Bir seferde 50 kare ileri veya geri atlayın.
c[ Derecelendirme ]Seçilen derecelendirme ile sonraki veya önceki resimlere atlayın. Derecelendirmeyi seçmek için [ Derecelendirme ] öğesini vurgulayın ve 2 tuşuna basın.
P[ Koru ]Sonraki veya önceki korumalı resme atlayın.
C[ Yalnızca fotoğraflar ]Sonraki veya önceki fotoğrafa atlayın.
1[ Yalnızca videolar ]Sonraki veya önceki videoya atlayın.
u[ Klasör ]Bir klasör seçmek için alt ayar kadranını çevirin.

A Özel Ayarlar: Kamera ayarlarında ince ayar