slayt gösterisi

  1. G düğmesi
  2. D oynatma menüsü

Bir slayt gösterisi görüntüleyin; resimler kaydedilen sırayla görüntülenir. [ Oynatma klasörü ] ( Oynatma klasörü ) için geçerli olarak seçilen klasördeki resimler, kaydedilen sırayla birer birer görüntülenecektir.

SeçenekTanım
[ Başla ]Slayt gösterisini başlatın.
[ Resim türü ]
  • Görüntülenen resmin türünü seçin.
  • Yalnızca seçilen derecelendirmelere sahip fotoğrafları görüntülemek için [ Derecelendirmeye göre ] öğesini seçin. Derecelendirmeleri vurgulayın ve ( M ) öğesini seçmek veya seçimi kaldırmak ( U ) için 2 düğmesine basın.
[ Kare aralığı ]Her resmin ne kadar süreyle görüntüleneceğini seçin.

Slayt gösterilerini görüntüleme

Slayt gösterisini başlatmak için [ Başlat ] öğesini vurgulayın ve J düğmesine basın. Slayt gösterisi devam ederken aşağıdaki işlemler gerçekleştirilebilir:

İleTanım
Geri atla/ileri atlaÖnceki kareye dönmek için 4 , sonraki kareye atlamak için 2 basın.
Ek fotoğraf bilgilerini görüntüleyinGörüntülenen fotoğraf bilgilerini seçmek için 1 veya 3 basın. Fotoğraf bilgilerini gizlemek için [ Yok (yalnızca resim) ] öğesini seçin.
DuraklatSlayt gösterisini duraklatmak için J düğmesine basın. Yeniden başlatmak için [ Yeniden Başlat ] öğesini vurgulayın ve J düğmesine basın.
Sesi ayarlaSesi artırmak için X , azaltmak için W ( Q ) basın.
Oynatma menüsüne çıkınSlayt gösterisini bitirmek ve izleme menüsüne dönmek için G düğmesine basın.
Oynatma moduna çıkışSlayt gösterisini bitirmek ve oynatma ekranına dönmek için K düğmesine basın.
Çekime devam etÇekim moduna dönmek için deklanşöre yarım basın.

Gösteri sona erdiğinde bir iletişim kutusu görüntülenir. Yeniden başlatmak için [ Yeniden Başlat ] öğesini vurgulayın ve J düğmesine basın. Gösteriyi bitirmek için [ Çıkış ] öğesini vurgulayın ve J düğmesine basın.