USB güç dağıtımı

  1. G düğmesi
  2. B kurulum menüsü

Fotoğraf makinesine güç sağlamak için isteğe bağlı şarj AC adaptörlerinin veya USB aracılığıyla bağlanan bilgisayarların kullanılıp kullanılamayacağını seçin (USB güç dağıtımı). USB güç dağıtımı, pilin tüketimini sınırlarken kameranın kullanılmasına izin verir.

SeçenekTanım
[ Etkinleştir ]Kamera açıkken bağlı cihazlardan güç çeker. Bağlı cihazlar, Bluetooth yüklemesi devam ediyorsa veya hafıza kartı erişim lambası yanıyorsa, kamera kapalıyken de güç sağlayacaktır.
[ Devre Dışı Bırak ]Kamera hiçbir zaman bağlı cihazlardan güç çekmez.
  • Güç yalnızca pil takıldığında kameraya sağlanacaktır.
  • Fotoğraf makinesine harici bir kaynak tarafından güç verildiğinde, çekim ekranında bir USB güç dağıtım simgesi görünür.
  • Daha fazla bilgi için, bkz. “ Fotoğraf makinesini AC şarj adaptörüyle şarj etme” ( Fotoğraf makinesini AC şarj adaptörüyle şarj etme ).

Bilgisayar USB güç dağıtımı

  • Fotoğraf makinesine güç sağlamak için bir bilgisayar kullanmadan önce, bilgisayarın Tip C USB konektörüyle donatıldığını kontrol edin. Fotoğraf makinesini bilgisayara bağlamak için bir UC-E25 USB kablosu (ayrı satılır) kullanın.
  • Modele ve ürün özelliklerine bağlı olarak, bazı bilgisayarlar kameraya güç sağlamak için akım sağlamayacaktır.

"Güç dağıtımı"na karşı "şarj"

Kamera işlemleri için güç kaynağına "güç dağıtımı" adı verilirken, yalnızca kamera pilini şarj etmek için güç sağlandığında "şarj etme" terimi kullanılır. Harici cihazlar tarafından sağlanan gücün kameraya güç sağlamak veya pili şarj etmek için kullanıldığı koşullar aşağıda gösterilmiştir.

[ USB güç dağıtımı ] için seçilen seçenekKameraiçin kullanılan harici güç kaynağı
[ Etkinleştir ]Açık*Güç dağıtımı
KapalıDoluyor
[ Devre Dışı Bırak ]Açık*-
KapalıDoluyor
  1. Güç anahtarının "KAPALI" konumda olduğu ancak Bluetooth yüklemesinin devam ettiği veya bellek kartı erişim lambasının yandığı durumları içerir.