Yazılım

Aşağıdaki Nikon yazılımı fotoğraf makinesiyle kullanılabilir:

Bilgisayar yazılımı

Nikon bilgisayar yazılımı, Nikon İndirme Merkezi'nden edinilebilir. Sürümü ve sistem gereksinimlerini kontrol edin ve en son sürümü indirdiğinizden emin olun.
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

  • NX Studio * : Nikon dijital kameralarla çekilmiş fotoğrafları ve videoları görüntüleyin ve düzenleyin. Nikon'un benzersiz NEF/NRW (RAW) formatlarında çekilmiş fotoğraflara ince ayar yapmak veya bunları JPEG veya TIFF'e (RAW işleme) dönüştürmek için NX Studio yazılımını kullanın. NX Studio , yalnızca RAW resimlerle değil, aynı zamanda ton eğrilerini düzenleme ve parlaklık ve kontrastı iyileştirme gibi görevler için Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş JPEG ve TIFF fotoğraflarıyla da kullanılabilir.
    1. Önceki sürümler kameradan resim indiremeyebileceğinden, mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiğinden emin olmalıdır.
  • Kablosuz Verici Yardımcı Programı : Kamera bir ağa bağlanacaksa Kablosuz Verici Yardımcı Programı gereklidir. Fotoğraf makinesini bilgisayarla eşleştirin ve Wi-Fi aracılığıyla resimleri indirin.
  • Webcam Utility : Kamerayı bir USB kablosuyla bilgisayara bağlamanızı ve kamerayı web kamerası olarak kullanmanızı sağlayan bir modül. Web konferansı yazılımında harici bir kamera seçtiğinizde, “Webcam Utility” görüntülenir. Web kamerası olarak kullanmak için seçin. Uyumlu kameralar, kullanım, işletim ortamı ve kullanım sırasında alınacak önlemler için Nikon İndirme Merkezi'ndeki Web Kamerası Yardımcı Programı sayfasını kontrol edin.

Akıllı telefon (tablet) uygulamaları

SnapBridge : Kablosuz bağlantı aracılığıyla kameradaki fotoğrafları ve videoları akıllı cihazınıza indirin.

  • SnapBridge uygulamaları Apple App Store® veya Google Play üzerinden indirilebilir .
  • En son SnapBridge uygulamaları bilgileri için Nikon web sitesini ziyaret edin.