Yazılım

Aşağıdaki Nikon yazılımı fotoğraf makinesiyle kullanılabilir:

Bilgisayar yazılımı

Nikon bilgisayar yazılımı, Nikon Yükleme Merkezi'nden edinilebilir. Sürümü ve sistem gereksinimlerini kontrol edin ve en son sürümü indirdiğinizden emin olun.
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

  • NX Studio* : Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş fotoğrafları ve videoları görüntüleyin ve düzenleyin. Nikon'un benzersiz NEF/NRW (RAW) formatlarında çekilmiş fotoğraflarda ince ayar yapmak veya bunları JPEG veya TIFF'e (RAW işleme) dönüştürmek için NX Studio yazılımını kullanın. NX Studio, yalnızca RAW resimlerle değil, aynı zamanda ton eğrilerini düzenleme ve parlaklık ve kontrastı artırma gibi görevler için Nikon dijital fotoğraf makineleriyle çekilmiş JPEG ve TIFF fotoğrafları ile de kullanılabilir.
    1. Önceki sürümler kameradan resim indiremeyebileceğinden, mevcut kullanıcılar en son sürümü indirdiğinden emin olmalıdır.
  • Kablosuz Verici Yardımcı Programı : Kamera bir ağa bağlanacaksa, Kablosuz Verici Yardımcı Programı gereklidir. Fotoğraf makinesini bilgisayarla eşleştirin ve Wi-Fi aracılığıyla resimleri indirin.
  • Web Kamerası Yardımcı Programı : Kamerayı bir USB kablosuyla bilgisayara bağlamanıza ve kamerayı web kamerası olarak kullanmanıza olanak sağlayan bir modül. Web konferansı yazılımında harici bir kamera seçtiğinizde, “Webcam Utility” görüntülenir. Web kamerası olarak kullanmak için seçin. Uyumlu fotoğraf makineleri, kullanım, çalışma ortamı ve kullanım sırasında alınacak önlemler için Nikon İndirme Merkezi'ndeki Web Kamerası Yardımcı Programı sayfasına bakın.

Akıllı telefon (tablet) uygulamaları

SnapBridge : Fotoğraf makinesindeki fotoğrafları ve videoları kablosuz bağlantı aracılığıyla akıllı cihazınıza indirin.

  • SnapBridge uygulamaları, Apple App Store® veya Google Play 'den indirilebilir.
  • En yeni SnapBridge uygulamaları bilgileri için Nikon web sitesini ziyaret edin.