ISO tundlikkuse ketas

Kaamera valgustundlikkust (ISO-tundlikkust) saab reguleerida vastavalt saadaolevale valgushulgale. Üldjuhul võimaldab suuremate väärtuste valimine sama ava juures suuremat säriaega.

ISO tundlikkuse reguleerimine

 • Hoidke ISO-tundlikkuse ketta lukustusnuppu all ja keerake ISO-tundlikkuse ketast.
 • Hetkel valitud suvand kuvatakse pildistamise ajal ekraanil.

Fotorežiim

 • Valige väärtuste hulgast ISO 100 kuni 51 200. Saate seada ISO tundlikkuse ketta asendisse [ H1 ] (Hi 1) umbes ühe astme võrra kõrgemaks või [ H2 ] (Hi 2) umbes kahe astme võrra kõrgemaks väärtusest ISO 51200.
 • Režiimis b on määranguks fikseeritud ISO-A (AUTO) ja kaamera reguleerib ISO-tundlikkust automaatselt.
 • Kui pildistamismenüüs [ Silent photography ] on seatud [ Sees ], ei saa kasutada ISO-tundlikkust [ H1 ] (Hi 1) ja [ H2 ] (Hi 2). Kui ISO tundlikkuse ketas on seatud asendisse [ H1 ] või [ H2 ], seatakse ISO tundlikkuseks ISO 51200.

Automaatne ISO tundlikkuse juhtimine pildistamisel

Kui määrate pildistamismenüüs [ ISO-tundlikkuse sätted ] ( ISO-tundlikkuse sätted ) > [ Automaatne ISO-tundlikkuse juhtimine ] väärtusele [ Sees ], muudab kaamera ISO-tundlikkust automaatselt, kui õiget säritust ei ole võimalik saada seadistatud ISO-tundlikkusega. režiimid P , S , A ja M .

Videorežiim

 • ISO-tundlikkust saate reguleerida ainult järgmiste sätete all. Kõigil muudel juhtudel reguleerib kaamera ISO-tundlikkust automaatselt.
  • Režiim: M
  • [ ISO tundlikkuse seaded ] > [ Automaatne ISO juhtimine (režiim M) ] videosalvestusmenüüs: [ Väljas ]
 • Valige väärtuste hulgast ISO 100 kuni 25600. Kui ISO-tundlikkuse ketas on seatud mõnele muule väärtusele, seatakse see väärtusele ISO 25600.

Kõrge ISO tundlikkus

Mida kõrgem on ISO-tundlikkus, seda vähem on säritamiseks vaja valgust, mis võimaldab pildistada kehva valgustusega ja aitab vältida hägusust, kui objekt liigub. Pange tähele, et mida kõrgem on tundlikkus, seda tõenäolisemalt mõjutab pilti „müra” juhuslikult paigutatud eredate pikslite, udu või joonte kujul.

H1 ja H2

Seade [ H1 ] (Hi 1) vastab ISO tundlikkusele, mis on ligikaudu 1 EV kõrgem kui ISO 51200 (vastab ISO 102400-le) ja [ H2 ] (Hi 2) ligikaudu 2 EV võrra kõrgemale ISO tundlikkusele (vastab ISO 204800-le). . Pange tähele, et nende seadetega tehtud pildid on eriti altid mürale juhuslikult paigutatud eredate pikslite, udu või joonte kujul.