Kaamera ja aku eest hoolitsemine: ettevaatusabinõud

Kaamera hooldus

Ärge kukutage maha

Ärge pillake kaamerat ega objektiivi maha ega laske neile lööke. Tugevate löökide või vibratsiooni korral võib toote töös tekkida tõrkeid.

Hoida kuivas

Hoidke kaamera kuivana. Kaamera sees oleva vee põhjustatud sisemise mehhanismi roostetamine ei pruugi olla mitte ainult kulukas parandamine, vaid võib põhjustada ka korvamatuid kahjustusi.

Vältige järske temperatuurimuutusi

Kui viite kaamera külmast kohast sooja või soojast kohast külma, võivad kaamera sees ja väljas tekkida veepiisad, mis võivad kahjustada. Kui viite kaamera temperatuuride erinevusega kohta, asetage kaamera kandekotti või kilekotti ja sulgege see eelnevalt. Kui kaamera on ümbritseva temperatuuriga kohanenud, võtke see kotist välja ja kasutage seda.

Hoida eemal tugevatest magnetväljadest

Staatilised laengud või magnetväljad, mida tekitavad seadmed, nagu raadiosaatjad, võivad häirida monitori tööd, rikkuda mälukaardile salvestatud andmeid või mõjutada toote sisemisi vooluringe.

Ärge jätke objektiivi päikese poole suunatud

Ärge jätke objektiivi pikemaks ajaks päikese või muu tugeva valgusallika poole suunatud. Intensiivne valgus võib kahjustada pildisensorit või põhjustada tuhmumist või "sissepõlemist". Kaameraga tehtud fotodel võib olla valge hägu efekt.

Laserid ja muud eredad valgusallikad

Ärge suunake lasereid ega muid väga eredaid valgusallikaid objektiivi poole, kuna see võib kahjustada kaamera pildisensorit.

Puhastamine

Kaamera korpuse puhastamisel eemaldage õrnalt tolm ja kiud puhuriga, seejärel pühkige õrnalt pehme kuiva lapiga. Pärast kaamera kasutamist rannas või mere ääres pühkige liiv või sool puhta vees kergelt niisutatud lapiga maha ja seejärel kuivatage kaamera põhjalikult.

Objektiivi ja pildiotsija puhastamine

Need klaasielemendid saavad kergesti kahjustada: eemaldage tolm ja kiud puhuriga. Aerosoolpuhuri kasutamisel hoidke purki vertikaalselt, et vältida klaasielemente kahjustada võiva vedeliku väljavoolamist. Sõrmejälgede ja muude plekkide eemaldamiseks objektiivilt kandke väike kogus objektiivipuhastusvahendit pehmele lapile ja pühkige objektiivi hoolikalt.

Ärge puudutage pildisensorit

Ärge mingil juhul avaldage pildisensorile survet, torgake seda puhastusvahenditega ega allutage seda tugevale puhuri õhuvoolule. Need toimingud võivad andurit kriimustada või muul viisil kahjustada.

Pildianduri puhastamine

Lisateavet pildisensori puhastamise kohta leiate jaotisest " Käsitsi puhastamine " ( Käsitsi puhastamine ).

Objektiivi kontaktid

Hoidke objektiivi kontaktid puhtad. Vältige nende puudutamist sõrmedega.

Hoida hästi ventileeritavas kohas

Hallituse või hallituse vältimiseks hoidke kaamerat kuivas, hästi ventileeritavas kohas. Ärge hoidke kaamerat tööstusbensiini või kamforiga koipallidega, tugevat elektromagnetilist kiirgust tekitavate seadmete läheduses või kohas, kus see puutub kokku väga kõrge temperatuuriga, näiteks küttekeha läheduses või kuumal päeval suletud sõidukis. Nende ettevaatusabinõude eiramine võib põhjustada toote talitlushäireid.

Pikaajaline ladustamine

Näiteks lekkivast akuvedelikust põhjustatud kahjustuste vältimiseks eemaldage aku, kui toodet pikemat aega ei kasutata. Hoidke kaamerat kilekotis, mis sisaldab kuivatusainet. Ärge siiski hoidke nahast kaameraümbrist kilekotis, kuna see võib põhjustada materjali riknemist. Hoidke akut jahedas ja kuivas kohas. Pange tähele, et kuivatusaine kaotab järk-järgult oma niiskuse imamisvõime ja seda tuleks korrapäraste ajavahemike järel välja vahetada. Hallituse vältimiseks võtke kaamera vähemalt kord kuus hoiukohast välja, sisestage aku ja vabastage katik paar korda.

Enne aku eemaldamist lülitage toode välja.

Aku eemaldamine, kui kaamera on sisse lülitatud, võib toodet kahjustada. Piltide salvestamise või kustutamise ajal tuleks olla eriti ettevaatlik, et mitte eemaldada ega lahti ühendada toiteallikat.

Monitor/pildiotsija

 • Monitorid (sh pildiotsija) on ehitatud ülimalt suure täpsusega; vähemalt 99,99% pikslitest on efektiivsed, mitte rohkem kui 0,01% on puudu või defektne. Seega, kuigi need ekraanid võivad sisaldada piksleid, mis on alati valgustatud (valged, punased, sinised või rohelised) või alati välja lülitatud (mustad), ei ole see rike. Seadmega salvestatud pilte see ei mõjuta. Palume teie mõistvat suhtumist.
 • Ekraanil olevaid pilte võib eredas valguses olla raske näha.
 • Ärge avaldage monitorile survet. Monitor võib talitlushäireid või kahjustusi saada. Monitoril tekkinud tolmu või kiudu saab eemaldada puhuriga. Plekid saab eemaldada, pühkides monitori kergelt pehme lapi või seemisnahaga. Kui monitor peaks purunema, tuleb olla ettevaatlik, et vältida klaasikildudest tulenevaid vigastusi. Olge ettevaatlik, et monitori vedelkristall ei puudutaks nahka ega satuks silma või suhu.
 • Kui teil tekib pildiotsijas võtete kadreerimisel mõni järgmistest sümptomitest, lõpetage kasutamine, kuni teie seisund paraneb:
  • iiveldus, silmavalu, silmade väsimus,
  • pearinglus, peavalu, kaela või õlgade jäikus,
  • iiveldus või käe-silma koordinatsiooni kaotus või
  • mere haigus.
 • Ekraan võib sarivõtte ajal kiiresti sisse ja välja vilkuda. Vilkuva ekraani vaatamine võib põhjustada halba enesetunnet. Lõpetage kasutamine, kuni teie seisund paraneb.

Eredad tuled ja tagantvalgustatud objektid

Müra joonte kujul võib harvadel juhtudel esineda piltidel, mis sisaldavad eredat valgust või tagantvalgustatud objekte.

Aku hooldus

Ettevaatusabinõud kasutamisel

 • Ebaõige käsitsemise korral võivad patareid puruneda või lekkida, põhjustades toote korrodeerumist. Akude käsitsemisel järgige järgmisi ettevaatusabinõusid:
  • Enne aku vahetamist lülitage toode välja.
  • Patareid võivad pärast pikaajalist kasutamist kuumad olla.
  • Hoidke aku klemmid puhtad.
  • Kasutage ainult selles seadmes kasutamiseks lubatud akusid.
  • Ärge lühistage ega võtke akusid lahti ega jätke neid leegi või liigse kuumuse kätte.
  • Kui akut ei ole kaamerasse või laadijasse sisestatud, hoidke seda kilekotis või muus mittejuhtivas mahutis, et klemmid oleksid isoleeritud.
 • Kui aku on kuum, näiteks vahetult pärast kasutamist, oodake enne laadimist, kuni see jahtub. Aku laadimise katse ajal, mil selle sisetemperatuur on kõrge, halvendab aku jõudlust ja aku ei pruugi laadida või laetud ainult osaliselt.
 • Kui akut ei kasutata mõnda aega, sisestage see kaamerasse ja tühjendage, enne kui eemaldate selle kaamerast ladustamiseks. Akut tuleb hoida jahedas ja kuivas kohas, mille temperatuur on 15 °C kuni 25 °C (59 °F kuni 77 °F) . Vältige kuuma või väga külma kohta.
 • Akud tuleb laadida kuue kuu jooksul pärast kasutamist. Pikaajalisel mittekasutamisel laadige akut ja laadige kaamera tühjaks üks kord iga kuue kuu tagant, enne kui tagastate selle hoiule jahedasse kohta.
 • Eemaldage aku kaamerast või laadijast, kui seda ei kasutata. Kaamera ja laadija laadivad minuti jooksul isegi siis, kui need on välja lülitatud, ja võivad aku tühjeneda nii palju, et see enam ei tööta.
 • Ärge kasutage akut ümbritseval temperatuuril alla 0 °C (32 °F) või üle 40 °C (104 °F) . Selle ettevaatusabinõu eiramine võib akut kahjustada või selle jõudlust halvendada. Laadige akut siseruumides ümbritseva õhu temperatuuril 5 °C–35 °C (41 °F–95 °F) . Aku ei lae, kui selle temperatuur on alla 0 °C (32 °F) või üle 60 °C (140 °F) .
 • Mahutavus võib väheneda ja laadimisaeg pikeneda aku temperatuuridel 0 °C (32 °F) kuni 15 °C (59 °F) ja 45 °C (113 °F) kuni 60 °C (140 °F) .
 • Akude laadimisvõime väheneb üldiselt madalal ümbritseval temperatuuril.
 • Madalatel ümbritsevatel temperatuuridel on akude maht üldiselt vähenenud. Võimsuse muutus koos temperatuuriga kajastub kaamera aku taseme näidikul. Seetõttu võib aku näidik temperatuuri langedes näidata võimsuse langust, isegi kui aku on täielikult laetud.
 • Patareid võivad pärast kasutamist kuumad olla. Olge kaamerast patareide eemaldamisel ettevaatlik.

Enne kasutamist laadige akusid

Laadige aku enne kasutamist. Kaasasolev aku ei ole tarnimisel täielikult laetud.

Valmis varuakud

Enne pildistamist valmistage ette varuaku ja hoidke seda täielikult laetuna. Sõltuvalt teie asukohast võib lühikese etteteatamisega asenduspatareide ostmine olla keeruline.

Pange külmadeks päevadeks valmis täislaetud varuakud

Osaliselt laetud akud ei pruugi külmadel päevadel töötada. Külma ilmaga laadige enne kasutamist üks aku ja hoidke teist soojas kohas, vajadusel valmis vahetada. Pärast soojendamist võib külm aku osa oma laetusest taastada.

Aku laetuse tase

 • Kaamera korduv sisse- või väljalülitamine, kui aku on täielikult tühjenenud, lühendab aku eluiga. Täielikult tühjenenud akud tuleb enne kasutamist laadida.
 • Täislaetud aku laetuse säilimise aja märkimisväärne vähenemine toatemperatuuril kasutamisel näitab, et see vajab väljavahetamist. Ostke uus laetav aku.

Ärge püüdke täislaetud akusid laadida

Aku laadimise jätkamine pärast täielikku laadimist võib aku jõudlust halvendada.

Kasutatud patareide taaskasutamine

Laetavad akud taaskasutage vastavalt kohalikele eeskirjadele, isoleerige kindlasti esmalt klemmid teibiga.

Laadija kasutamine

 • Ärge liigutage laadijat ega puudutage akut laadimise ajal; selle ettevaatusabinõu eiramine võib väga harvadel juhtudel põhjustada laadija näitamise, et laadimine on lõppenud, kui aku on ainult osaliselt laetud. Laadimise uuesti alustamiseks eemaldage ja sisestage aku uuesti.
 • Ärge lühistage laadija klemme. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada ülekuumenemist ja laadija kahjustamist.
 • Ühendage laadija vooluvõrgust lahti, kui seda ei kasutata.
 • Kasutage MH-32 akulaadijat ainult ühilduvate akudega.
 • Ärge kasutage laadijaid, mille sisemus jääb paljastatuks või mis tekitavad kasutamisel ebatavalisi helisid.

 • Sellel tootel olevad sümbolid tähistavad järgmist:
  m AC, p DC, q II klassi seadmed (toote konstruktsioon on topeltisolatsiooniga)

Laadimise vahelduvvooluadapteri kasutamine

 • Ärge liigutage kaamerat ega puudutage akut laadimise ajal. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib väga harvadel juhtudel põhjustada kaamera näitamise, et laadimine on lõppenud, kui aku on ainult osaliselt laetud. Laadimise uuesti alustamiseks ühendage adapter lahti ja ühendage see uuesti.
 • Ärge lühistage adapteri klemme. Selle ettevaatusabinõu eiramine võib põhjustada ülekuumenemist ja laadija kahjustamist.
 • Ühendage adapter lahti, kui seda ei kasutata.
 • Ärge kasutage adaptereid, mille sisemus jääb paljastatuks või mis tekitavad kasutamisel ebatavalisi helisid.

 • Sellel tootel olevad sümbolid tähistavad järgmist:
  m AC, p DC, q II klassi seadmed (toote konstruktsioon on topeltisolatsiooniga)