Särikompensatsiooni ketas

Kasutage seda nuppu kaamera soovitatud särituse muutmiseks. Särikompensatsiooni saab kasutada piltide heledamaks või tumedamaks muutmiseks.

−1 EV
Ei mingit särikompensatsiooni
+1 EV

Särikompensatsiooni reguleerimine

 • Pöörake särikompensatsiooni ketast.
 • Särikompensatsiooni saab reguleerida vahemikus –3 kuni +3 EV sammuga 1/3 EV.
 • Kõrgemad väärtused muudavad objekti heledamaks, madalamad väärtused tumedamaks.
 • Särikompensatsiooni tühistamiseks seadke särikompensatsiooni ketas asendisse [ 0 ].
 • Väärtuste puhul, mis ei ole ±0,0, kuvab kaamera fotorežiimis ikooni E ja säriindikaatori ( Särituse indikaatorid ) või videorežiimis ikooni E Kompensatsiooni väärtust saate kontrollida teabeekraanilt ( nupp DISP ) või i menüüst fotode tegemisel ja i menüüst videote salvestamisel. Kompensatsiooni väärtuse kontrollimiseks menüüs i valige Custom Setting f1 või g1 [ Customize i menu ] ja määrake [ Exposurekompensation ] i menüüle ( Menüü i i ).
  Monitor
  Pildiotsija

Seadistamine muude vahenditega kui särikompensatsiooni ketas

Kui seate särikompensatsiooni ketta asendisse [ C ], saate särikompensatsiooni reguleerida muul viisil järgmiselt.
Fotode jaoks on saadaval väärtused vahemikus –5 EV kuni +5 EV ja videote jaoks vahemikus –3 EV kuni +3 EV.

Režiim M

 • Režiimis M mõjutab särikompensatsioon ainult särituse indikaatorit; säriaeg, ava ja ISO-tundlikkus ei muutu. Ka pildi üldine heledus ei muutu.
 • Kui automaatne ISO tundlikkuse juhtimine ( ISO tundlikkuse sätted , ISO tundlikkuse sätted ) on aktiivne, reguleeritakse ISO tundlikkust automaatselt vastavalt särikompensatsiooniks valitud väärtusele ja pildi üldine heledus muutub.

Välklambi kasutamine

Valikulise välklambi kasutamisel mõjutab särikompensatsioon nii välgu taset kui ka säritust, muutes nii põhiobjekti kui ka tausta heledust. Kohandatud säte e3 [ Exposure comp. välgu jaoks ] saab kasutada särikompensatsiooni mõju piiramiseks ainult taustaga.