Valge tasakaal

  1. G nupp
  2. C pildistamise menüü

Reguleerige valge tasakaalu, et see vastaks valgusallika värvile. Lisateabe saamiseks vaadake jaotist "Valge tasakaal" jaotises "Põhiseaded" (Valge tasakaal ) ja "Valge tasakaal" menüüs " i " (Valge tasakaal ).

Valge tasakaalu menüü: peenhäälestus

  1. Valige pildistamise menüüst [White balance], tõstke esile soovitud valik ja vajutage peenhäälestusvalikute kuvamiseks 2 nii tihti kui vaja.

    Lisateavet valge tasakaalu peenhäälestuse kohta L [ Eelseadistatud käsitsi ] vaadake jaotisest "Valge tasakaalu eelseadistamine käsitsi" ( Käsitsi eelseadistatud valge tasakaalu peenhäälestus ).
  2. Valge tasakaalu peenhäälestus.
    • Mitmikvalijat saab kasutada kursori liigutamiseks kuni kuue sammu võrra ruudustiku keskpunktist mööda A (merevaigukollane)–B (sinine) ja G (roheline)–M (magenta) telge. Valitud väärtus kuvatakse ruudustikust paremal.
    • A (merevaigukollane)–B (sinine) telg vastab värvitemperatuurile ja seda juhitakse 0,5 sammuga. Muutus 1 võrdub ligikaudu 5 mirediga.
    • Teljel G (roheline)–M (magenta) on efektid, mis on sarnased värvikompensatsioonifiltritega ja seda juhitakse sammuga 0,25. Muutus 1 võrdub ligikaudu 0,05 hajutatud tiheduse ühikuga.
  3. Salvesta muudatused.
    • Muudatuste salvestamiseks ja menüüdesse väljumiseks vajutage J
    • Kui valge tasakaal on peenhäälestatud, kuvatakse ikoonil tärn (“ U “).

Valge tasakaalu peenhäälestus

Peenhäälestustelgede värvid on suhtelised, mitte absoluutsed. Teatud teljel rohkema värvi valimine ei too tingimata kaasa selle värvi ilmumist piltidele. Näiteks kursori liigutamine asendisse B (sinine), kui on valitud “soe” säte, nagu J [ Incandescent ], muudab pildid veidi “külmemaks”, kuid tegelikult ei muuda neid siniseks.

"Med"

Väärtused mired arvutatakse, korrutades värvitemperatuuri pöördväärtuse 10 6 -ga. Iga värvitemperatuuri muutus põhjustab madalatel värvitemperatuuridel suuremat värvierinevust kui kõrgemal värvitemperatuuril. Näiteks 1000 K muutus põhjustab 3000 K juures palju suurema värvimuutuse kui 6000 K juures. Mired on värvitemperatuuri mõõt, mis võtab sellist kõikumist arvesse ja sellisena on värvitemperatuuri kompensatsioonifiltrites kasutatav ühik. .

Nt: värvitemperatuuri muutus (kelvinites): väärtus mired

  • 4000 K – 3000 K = 1000 K: 83 mired
  • 7000 K – 6000 K = 1000 K: 24 mired

Valge tasakaalu menüü: värvitemperatuuri valimine

Valige värvitemperatuur, sisestades väärtused telgedele A (merevaigukollane) – B (sinine) ja G (roheline) – M (magenta).

  1. Valige pildistamise menüüst [White balance], seejärel tõstke esile K [Choose color temperature] ja vajutage 2 .
  2. Valige värvitemperatuur.
    • Vajutage 4 või 2 , et tõsta esile numbrid teljel A–B (merevaigukollane–sinine). Samuti saate esile tõsta G–M (roheline–magenta) telje.
    • Valitud üksuse muutmiseks vajutage 1 või 3 .
      A–B (merevaigukollane–sinine) telg
      G-M (roheline-magenta) telg
  3. Salvesta muudatused.
    • Muudatuste salvestamiseks ja menüüdesse väljumiseks vajutage J
    • Kui rohelise (G) – magenta (M) telje jaoks on valitud muu väärtus kui 0, ilmub ikoonile tärn (“ U “).

Värvi-temperatuuri valik

  • Ärge kasutage fluorestseeruvate valgusallikate puhul värvitemperatuuri valikut; selle asemel kasutage valikut I [ Fluorestseeriv ].
  • Kui kasutate värvitemperatuuri valikut koos teiste valgusallikatega, tehke testpilt, et teha kindlaks, kas valitud väärtus on sobiv.

Eelseadistatud manuaal: valge tasakaalu kopeerimine fotolt

Olemasolevate fotode valge tasakaalu väärtusi saab kopeerida valitud eelseadetesse. Lisateavet käsitsi eelseadistatud valge tasakaalu uute väärtuste mõõtmise kohta leiate jaotisest „Kasutatud eelseadistus” (Eelseadistatud kasutusjuhend ).

  1. Valige pildistamise menüüst [White balance], seejärel tõstke esile L [Preset manual] ja vajutage 2 .
  2. Valige sihtkoht.
    • Kasutage mitmikvalijat, tõstke esile sihtkoha eelseadistus (d-1 kuni d-6).
    • Vajutage X ; kuvatakse kinnitusdialoog.
  3. Valige [Vali pilt].

    Tõstke esile [ Vali pilt ] ja vajutage 2 , et vaadata mälukaardil olevaid pilte.
  4. Tõstke esile lähtepilt.
    • Kasutage mitmikvalijat soovitud pildi esiletõstmiseks.
    • Esiletõstetud pildi suurendamiseks vaatamiseks vajutage ja hoidke all nuppu X
  5. Valge tasakaalu kopeerimine.
    • Vajutage J , et kopeerida esiletõstetud foto valge tasakaalu väärtus valitud eelseadistusse.
    • Kui esiletõstetud fotol on kommentaar, kopeeritakse see valitud eelseadistuse kommentaari juurde.

Käsitsi eelseadistatud valge tasakaalu peenhäälestus

Valitud eelseadistust saab peenhäälestada, valides eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüst [ Fine-tune ] ( Valge tasakaalu menüü: peenhäälestus ).

"Muuda kommentaari"

Kuni 36 tähemärgi pikkuse kirjeldava kommentaari sisestamiseks praeguse valge tasakaalu eelseadistuse jaoks valige eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüst [ Redigeeri kommentaari ].

"Kaitse"

Praeguse valge tasakaalu eelseadistuse kaitsmiseks valige eelseadistatud käsitsi valge tasakaalu menüüst [ Protect ]. Tõstke esile [ On ] ja vajutage J ; praegune valge tasakaalu eelseadistus on nüüd kaitstud. Kaitstud eelseadeid ei saa muuta.