Rūpinimasis fotoaparatu

Sandėliavimas

Jei fotoaparato nenaudosite ilgą laiką, išimkite bateriją. Prieš išimdami bateriją įsitikinkite, kad fotoaparatas išjungtas. Nelaikykite fotoaparato tokiose vietose, kur:

 • yra prastai vėdinamos arba yra daugiau nei 60 % drėgmės
 • yra šalia įrangos, kuri sukuria stiprius elektromagnetinius laukus, pavyzdžiui, televizorių ar radijo imtuvų
 • yra veikiami aukštesnėje nei 50 °C (122 °F) arba žemesnėje nei –10 °C (14 °F) temperatūroje

Valymas

Procedūra skiriasi priklausomai nuo dalies, kurią reikia išvalyti. Toliau išsamiai aprašytos procedūros.

 • Nenaudokite alkoholio, skiediklio ar kitų lakiųjų cheminių medžiagų.

Kameros korpusas

Pūstuvu pašalinkite dulkes ir pūkelius, tada švelniai nuvalykite minkšta, sausa šluoste. Naudoję fotoaparatą paplūdimyje ar pajūryje, nuvalykite smėlį ar druską šluoste, lengvai sudrėkinta distiliuotame vandenyje, ir gerai nusausinkite fotoaparatą.
Svarbu: garantija netaikoma:

 • žalą, atsiradusią dėl dulkių, smėlio ar kitų pašalinių medžiagų patekimo į fotoaparatą ir
 • žalą, padarytą naudojant aerozolio pūstuvą per arti fotoaparato.

Objektyvas ir vaizdo ieškiklis

Šie stiklo elementai lengvai pažeidžiami: dulkes ir pūkelius nuvalykite pūstuvu. Jei naudojate aerozolinį pūstuvą, skardinę laikykite vertikaliai, kad neištekėtų skystis, galintis pažeisti stiklo elementus. Norėdami pašalinti pirštų atspaudus ir kitas dėmes, nedidelį kiekį objektyvo valiklio užtepkite ant minkštos šluostės ir atsargiai nuvalykite.

Monitorius

Pūstuvu pašalinkite dulkes ir pūkelius. Šalindami pirštų atspaudus ir kitas dėmes, paviršių švelniai nuvalykite minkšta šluoste arba zomša. Nespauskite slėgio, nes tai gali sugadinti arba sugesti.

Rankinis valymas

Nešvarumai ar dulkės, patekę į fotoaparatą keičiant objektyvus arba nuėmus korpuso dangtelį, gali prilipti prie vaizdo jutiklio paviršiaus ir paveikti nuotraukas. Jutiklį galima valyti rankiniu būdu, kaip aprašyta toliau. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad jutiklis yra labai subtilus ir lengvai pažeidžiamas; Rankinį valymą rekomenduojame atlikti tik Nikon įgaliotajam techninės priežiūros atstovui.

 1. Išjunkite fotoaparatą ir nuimkite objektyvą.
 2. Laikydami fotoaparatą taip, kad šviesa patektų į fotoaparatą, patikrinkite, ar vaizdo jutiklyje nėra dulkių ar pūkelių.

  Jei pašalinių objektų nėra, pereikite prie 4 veiksmo.
 3. Pūstuvu nuo jutiklio pašalinkite visas dulkes ir pūkelius.
  • Nenaudokite pūstuvo šepečio. Šereliai gali sugadinti jutiklį.
  • Nešvarumus, kurių negalima pašalinti pūstuvu, gali pašalinti tik „Nikon“ įgalioti techninės priežiūros darbuotojai. Jokiu būdu nelieskite ar nuvalykite jutiklio.
 4. Pakeiskite objektyvą arba pridedamą korpuso dangtelį.

Svetimkūniai ant vaizdo jutiklio

Pašalinės medžiagos, patekusios į fotoaparatą, kai išimami arba keičiami objektyvai ar korpuso dangteliai (arba retomis aplinkybėmis tepalas ar smulkios dalelės iš paties fotoaparato), gali prilipti prie vaizdo jutiklio, kur jos gali pasirodyti nuotraukose, darytose tam tikromis sąlygomis. Kad išvengtumėte pašalinių medžiagų patekimo, kai tvirtinate korpuso dangtelį arba keičiate objektyvus, venkite dulkėtos aplinkos ir būtinai pašalinkite visas dulkes ir kitas pašalines medžiagas, kurios gali prilipti prie fotoaparato laikiklio, objektyvo laikiklio arba korpuso dangtelio. Kad apsaugotumėte fotoaparatą, kai nėra objektyvo, būtinai uždėkite pridedamą korpuso dangtelį. Jei prie vaizdo jutiklio neprilipo pašalinių medžiagų, nuvalykite vaizdo jutiklį, kaip aprašyta skyriuje „Rankinis valymas“ (Rankinis valymas ), arba leiskite jutiklį išvalyti įgalioto Nikon techninės priežiūros personalo. Nuotraukas, paveiktas ant jutiklio esančių pašalinių medžiagų, galima retušuoti naudojant kai kuriose vaizdo gavimo programose esančias švaraus vaizdo parinktis.

Fotoaparato ir priedų aptarnavimas

Fotoaparatas yra tikslus prietaisas, todėl jį reikia reguliariai prižiūrėti; „Nikon“ rekomenduoja fotoaparatą tikrinti kartą per vienerius ar dvejus metus, o jo techninę priežiūrą – kartą per trejus–penkerius metus (atminkite, kad už šias paslaugas taikomi mokesčiai).

 • Ypač rekomenduojama dažnai tikrinti ir prižiūrėti, jei fotoaparatas naudojamas profesionaliai.
 • Visi priedai, reguliariai naudojami su fotoaparatu, pvz., objektyvai ar pasirenkamos blykstės, turi būti įtraukti į fotoaparato apžiūrą arba techninę priežiūrą.