baltā balanss

Baltā balanss nodrošina, ka baltie objekti izskatās balti neatkarīgi no gaismas avota krāsas. Noklusējuma iestatījums (automātiskais baltā balanss vai j ) ir ieteicams lielākajai daļai gaismas avotu; ja vēlamos rezultātus nevar sasniegt ar automātisko baltā balansu, izvēlieties citu opciju, kā aprakstīts tālāk.

Baltā balansa regulēšana

 • Baltās krāsas balansu var izvēlēties, izmantojot vienumus [ White balance ] izvēlnē i un fotoattēlu uzņemšanas izvēlni vai video ierakstīšanas izvēlni (baltā balanss ,baltā balanss ,baltā balanss ).
 • Pēc noklusējuma iestatījumiem baltā balansu var atlasīt arī, turot nospiestu Fn pogu un pagriežot galveno komandu ciparripu (Fn poga ).
 • Ja ir atlasīts 4 [ Auto ] vai I [ Fluorescent ], varat izvēlēties apakšopciju, turot nospiestu Fn pogu un griežot apakškomandu skalu.
OpcijaKrāsu temperatūra*Apraksts
4 [ Automātiski ]Baltā balanss tiek automātiski pielāgots, lai iegūtu optimālus rezultātus ar lielāko daļu gaismas avotu. Ja tiek izmantota papildu zibspuldze, baltā balanss tiks noregulēts atbilstoši apstākļiem, kas ir spēkā zibspuldzes darbības laikā.
i [ Saglabāt baltu (samazināt siltās krāsas) ]Apm. 3500–8000 KNovērsiet kvēlspuldzes radītās siltās krāsas.
j [ Saglabājiet kopējo atmosfēru ]Apm. 3500–8000 KDaļēji saglabājiet silto krāsu toni, ko rada kvēlspuldzes apgaismojums.
k [ Saglabājiet siltas apgaismojuma krāsas ]Apm. 3500–8000 KSaglabājiet silto krāsu toni, ko rada kvēlspuldzes apgaismojums.
D [ Automātisks dabiskais apgaismojums ]Apm. 4500–8000 KLietojot dabiskā apgaismojumā 4 [ Auto ] vietā, šī opcija rada krāsas, kas ir tuvākas tām, kuras var redzēt ar neapbruņotu aci.
H [ Tiešie saules stari ]Apm. 5200 KIzmantojiet ar objektiem, kurus apgaismo tieša saules gaisma.
G [ mākoņains ]Apm. 6000 KIzmantojiet dienasgaismā zem mākoņainām debesīm.
M [ ēnojums ]Apm. 8000 KIzmantojiet dienasgaismā, kad objekti ir ēnā.
J [ kvēlspuldze ]Apm. 3000 KIzmantojiet kvēlspuldzes apgaismojumā.
I [ Fluorescējoša ]Izmantojiet dienasgaismas apgaismojumā; izvēlieties spuldzes veidu atbilstoši gaismas avotam.
[ Vēsi balta fluorescējoša ]Apm. 4200 K
[ Dienas balta fluorescējoša ]Apm. 5000 K
[ Dienasgaismas dienasgaismas spuldze ]Apm. 6500 K
5 [ Zibspuldze ]Apm. 5400 KIzmantojiet fotografēšanai ar zibspuldzi.
K [ Izvēlieties krāsas temperatūru ]Apm. 2500–10 000 K
 • Izvēlieties krāsu temperatūru tieši.
 • Lai izvēlētos krāsu temperatūru, turiet nospiestu pogu Fn un grieziet apakškomandu skalu.
L [ Iepriekš iestatīta rokasgrāmata ]
 • Izmēriet objekta vai gaismas avota baltā balansu vai kopējiet baltā balansu no esošas fotogrāfijas.
 • Lai izvēlētos iepriekš iestatītu baltā balansu, turiet nospiestu pogu Fn un grieziet apakškomandu ciparripu.
 • Lai pārietu tiešās mērīšanas režīmā, nospiediet un turiet Fn pogu (Iepriekš iestatīta rokasgrāmata ).
 1. Vērtības, kad precīzā regulēšana ir iestatīta uz 0.

D [automātiskais dabiskais apgaismojums]

D [ Natural light auto ] mākslīgā apgaismojumā var nesniegt vēlamos rezultātus. Izvēlieties 4 [ Auto ] vai opciju, kas atbilst gaismas avotam.

Baltā balansa precizēšana

Citos iestatījumos, nevis K [ Izvēlieties krāsu temperatūru ], baltā balansu var precīzi noregulēt. Izmantojiet [ Baltā balansa ] vienumus izvēlnē i , fotoattēlu uzņemšanas izvēlnē vai video ierakstīšanas izvēlnē (Precīza baltā balansa regulēšana , Baltā balansa izvēlne: Precīza regulēšana ).

Studijas zibspuldzes apgaismojums

4 [ Automātiski ] var nesniegt vēlamos rezultātus ar lielām studijas zibspuldzēm. Izmantojiet iepriekš iestatīto manuālo baltā balansu vai iestatiet baltā balansu uz 5 [ Zibspuldze ] un izmantojiet precīzo regulēšanu, lai pielāgotu baltā balansu.

Krāsu temperatūra, fotografējot ar 4 vai D

 • Fotoattēlu informācijā attēliem, kas uzņemti, izmantojot 4 [ Auto ] vai D [ Natural light auto ], ir norādīta krāsu temperatūra, ko kamera izvēlējusies attēla uzņemšanas laikā. Varat to izmantot kā atsauci, izvēloties K vērtību [ Izvēlēties krāsu temperatūru ].
 • Lai atskaņošanas laikā skatītu uzņemšanas datus, atskaņošanas izvēlnē atlasiet [ Atskaņošanas displeja opcijas ] > [ Papildu informācija par fotoattēlu ] un atzīmējiet atzīmi ( M ) blakus vienumam [ Fotografēšanas dati ].

Krāsu temperatūra

Gaismas avota uztvertā krāsa atšķiras atkarībā no skatītāja; daži var būt sarkani, bet citi izskatās zili. Krāsu temperatūra ir objektīvs gaismas avota krāsas mērs, kas izteikts kelvinos (K). Jo zemāka krāsu temperatūra, jo sarkanāks ir cast ( q ); jo augstāka temperatūra, jo zilāks ir metiens ( w ).

Krāsu temperatūras izvēle

Parasti izvēlieties zemākas vērtības, ja attēliem ir sarkans tonis, vai lai tīši padarītu attēlus zilākus, augstākas vērtības, ja attēli ir zilā nokrāsā, vai lai tīši padarītu attēlus sarkanākus.