ISO jutības skala

Kameras jutību pret gaismu (ISO jutību) var regulēt atbilstoši pieejamās gaismas daudzumam. Parasti augstāku vērtību izvēle ļauj palielināt aizvara ātrumu ar tādu pašu diafragmas atvērumu.

ISO jutības regulēšana

 • Turiet nospiestu ISO jutības ciparripas bloķēšanas pogu un pagrieziet ISO jutības ciparripu.
 • Pašreiz izvēlētā opcija uzņemšanas laikā tiek parādīta displejā.

Fotoattēlu režīms

 • Izvēlieties kādu no vērtībām no ISO 100 līdz 51200. Varat iestatīt ISO jutības ciparripu uz [ H1 ] (Hi 1), lai aptuveni vienu soli augstāku vai [ H2 ] (Hi 2), lai no ISO 51200 būtu aptuveni par diviem soļiem augstāks.
 • Režīmā b iestatījums ir fiksēts uz ISO-A (AUTO), un kamera automātiski pielāgo ISO jutību.
 • Ja [ Silent photography ] fotoattēlu uzņemšanas izvēlnē ir iestatīts uz [ On ], nevar izmantot ISO jutību [ H1 ] (Hi 1) un [ H2 ] (Hi 2). Ja ISO jutības skala ir iestatīta uz [ H1 ] vai [ H2 ], ISO jutība tiks iestatīta uz ISO 51200.

Automātiska ISO jutības kontrole fotografējot

Ja iestatāt [ ISO jutības iestatījumi ] (ISO jutības iestatījumi ) > [ Auto ISO sensitivity control ] fotoattēlu uzņemšanas izvēlnē uz [ Ieslēgts ], kamera automātiski mainīs ISO jutību, ja pareizu ekspozīciju nevar iegūt ar ISO jutību, kas iestatīta režīmos P , S , A un M .

Video režīms

 • ISO jutību var pielāgot tikai tālāk norādītajos iestatījumos. Visos citos gadījumos kamera automātiski pielāgo ISO jutību.
  • Režīms: M
  • [ ISO jutības iestatījumi ] > [ Automātiskā ISO kontrole (režīms M) ] video ierakstīšanas izvēlnē: [ Izslēgts ]
 • Izvēlieties kādu no vērtībām no ISO 100 līdz 25 600. Ja ISO jutības skala ir iestatīta uz jebkuru citu vērtību, tā tiks iestatīta uz ISO 25 600.

Augsta ISO jutība

Jo augstāka ir ISO jutība, jo mazāk gaismas nepieciešams ekspozīcijai, ļaujot uzņemt attēlus vājā apgaismojumā un palīdzot novērst izplūšanu, kad objekts ir kustībā. Tomēr ņemiet vērā: jo augstāka ir jutība, jo lielāka iespēja, ka attēlu ietekmēs “troksnis” nejauši izvietotu spilgtu pikseļu, miglas vai līniju veidā.

H1 un H2

Iestatījums [ H1 ] (Hi 1) atbilst ISO jutībai, kas ir aptuveni par 1 EV augstāka nekā ISO 51200 (ekvivalents ISO 102400), un [ H2 ] (Hi 2) atbilst ISO jutībai, kas ir aptuveni par 2 EV augstāka (atbilst ISO 204800). . Ņemiet vērā, ka attēli, kas uzņemti ar šiem iestatījumiem, ir īpaši pakļauti “trokšņiem” nejauši izvietotu spilgtu pikseļu, miglas vai līniju veidā.