Kameras zibspuldzes izmantošana

 1. Uzstādiet zibspuldzi uz kameras piederumu pieslēgvietas.

  Sīkāku informāciju skatiet ierīces komplektācijā iekļautajā dokumentācijā.
 2. Ieslēdziet kameru un zibspuldzi.
  Zibspuldze sāks uzlādēties; zibspuldzes gatavības indikators ( c ) parādīsies uzņemšanas displejā, kad uzlāde būs pabeigta.
 3. Izvēlieties zibspuldzes vadības režīmu (Zibspuldzes vadības režīms ) un zibspuldzes režīms (Zibspuldzes režīmi ).
 4. Pielāgojiet aizvara ātrumu un diafragmas atvērumu.
 5. Fotografēt.

Slēdža ātrums

Ja tiek izmantota papildu zibspuldze, aizvara ātrumu var iestatīt šādi:

RežīmsSlēdža ātrums
bAutomātiski iestata kamera (1/200 s–1/60 s)
P , AIestata automātiski ar kameru (1/200 s–1/60 s)*
S1/200 s–30 s
M1/200 s–30 s, spuldze , laiks
 1. Ja zibspuldzes režīmam ir atlasīta lēna sinhronizācija, aizmugures aizkara sinhronizācija vai lēna sinhronizācija ar sarkano acu efekta samazināšanu, aizvara ātrumu var iestatīt līdz 30 s.

Trešās puses zibspuldzes

Fotokameru nevar izmantot ar zibspuldzēm, kas pievadītu kameras X kontaktiem vai īssavienojuma kontaktiem uz piederumu pieslēgvietas spriegumu, kas pārsniedz 250 V. Šādu zibspuldzes ierīču izmantošana var ne tikai traucēt normālu kameras darbību, bet arī sabojāt kameras un/vai zibspuldzes zibspuldzes sinhronizācijas ķēdes.

i-TTL zibspuldzes vadība

Ja ir pievienota papildu zibspuldze, kas atbalsta Nikon radošo apgaismojuma sistēmu un iestatīta uz TTL, kamera izmanto monitora priekšzibspuldzes līdzsvarotai vai standarta “i-TTL aizpildošās zibspuldzes” vadībai. i-TTL zibspuldzes vadība nav pieejama zibspuldzēm, kas neatbalsta Nikon radošo apgaismojuma sistēmu. Kamera atbalsta šādus i-TTL zibspuldzes vadības veidus:

Zibspuldzes vadībaApraksts
i-TTL līdzsvarota aizpildīšanas zibspuldzeKamera izmanto “i-TTL līdzsvarotu pildzibspuldzes” zibspuldzes vadību, lai nodrošinātu dabisku līdzsvaru starp galveno objektu un apkārtējo fona apgaismojumu. Pēc aizvara atbrīvošanas pogas nospiešanas un tieši pirms galvenās zibspuldzes zibspuldze izstaro priekšzibšņu sēriju, ko kamera izmanto, lai optimizētu zibspuldzes jaudu līdzsvaram starp galveno objektu un apkārtējo fona apgaismojumu.
Standarta i-TTL uzpildes zibspuldzeZibspuldzes jauda ir pielāgota, lai apgaismojums kadrā būtu standarta līmenī; fona spilgtums netiek ņemts vērā. Ieteicams kadriem, kuros galvenais objekts tiek uzsvērts uz fona detaļu rēķina, vai arī, ja tiek izmantota ekspozīcijas kompensācija.
 • Standarta i-TTL uzpildes zibspuldze tiek aktivizēta automātiski, kad ir atlasīts [ Spot metering ].