softvér

S fotoaparátom možno použiť nasledujúci softvér Nikon :

Počítačový softvér

Počítačový softvér Nikon je k dispozícii na lokalite Nikon Download Center. Skontrolujte verziu a systémové požiadavky a nezabudnite si stiahnuť najnovšiu verziu.
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

  • NX Tether : Používa sa na priviazané fotografovanie, keď je fotoaparát pripojený k počítaču. Expozíciu, vyváženie bielej a ďalšie nastavenia fotoaparátu je možné upraviť na diaľku pomocou ovládacích prvkov na displeji počítača.
  • NX Studio * : Zobrazenie a úprava fotografií a videí nasnímaných digitálnymi fotoaparátmi Nikon . Pomocou softvéru NX Studio dolaďte fotografie nasnímané v jedinečných formátoch NEF /NRW ( RAW ) od Nikon alebo ich konvertujte do formátu JPEG alebo TIFF (spracovanie RAW ). NX Studio možno použiť nielen s obrázkami RAW , ale aj s fotografiami vo JPEG a TIFF nasnímanými digitálnymi fotoaparátmi Nikon na také úlohy, ako je úprava kriviek tónov a vylepšenie jasu a kontrastu.
    1. Existujúci používatelia by si mali byť istí, že si stiahli najnovšiu verziu, pretože staršie verzie nemusia byť schopné sťahovať obrázky z fotoaparátu.
  • Wireless Transmitter Utility : Ak má byť fotoaparát pripojený k sieti, je potrebný Wireless Transmitter Utility . Spárujte fotoaparát s počítačom a sťahujte obrázky cez Wi-Fi .
  • Webcam Utility : Modul, ktorý umožňuje pripojiť fotoaparát k počítaču pomocou kábla USB a používať fotoaparát ako webovú kameru. Keď v softvéri pre webovú konferenciu vyberiete externú kameru, zobrazí sa „ Webcam Utility “. Vyberte ju, ak ju chcete použiť ako webovú kameru. Kompatibilné fotoaparáty, použitie, prevádzkové prostredie a preventívne opatrenia počas používania nájdete na stránke Webcam Utility na lokalite Nikon Download Center.

Aplikácie pre smartfóny (tablety).

Aplikácie pre smartfóny (tablety) sú dostupné v Apple App Store ® a Google Play . Najnovšie informácie o našich aplikáciách nájdete na webovej lokalite Nikon .

  • SnapBridge : Stiahnite si fotografie a videá z fotoaparátu do svojho inteligentného zariadenia prostredníctvom bezdrôtového pripojenia.
  • NX MobileAir (ponúka nákupy v aplikácii)*: Importujte obrázky z fotoaparátu pripojeného k vášmu inteligentnému zariadeniu cez USB a nahrajte ich bezdrôtovo na server FTP.
    1. Podporované funkcie a operačné systémy sa líšia v závislosti od krajiny a regiónu.