Funkcje dostępne z oprogramowaniem sprzętowym „C” w wersji 1.40

Poniżej opisano nowe funkcje dostępne w oprogramowaniu aparatu „C” w wersji 1.40.

Obsługa obiektywów z zoomem elektrycznym

Nowe opcje ustawień niestandardowych: f7 i g5 „Opcje przycisku Power Zoom (PZ)”

Do ustawień osobistych f7 i g5 dodano opcję [ Opcje przycisku Power Zoom (PZ) . Dostosuj ustawienia elektrycznego zoomu.

PrzedmiotOpis
[ Użyj przycisków X / W ]Jeśli wybrano opcję [ Wł. ], można powiększać elektronicznie, naciskając przycisk X , i zmniejszać, naciskając przycisk W (Power Zoom).
 • Jeśli do aparatu podłączony jest zdalny uchwyt MC-N10 , możesz także zmieniać zoom za pomocą przycisków X i W na zdalnym uchwycie, gdy wybrane jest ustawienie [ .].
 • Jeśli do aparatu podłączony jest pilot ML-L7, możesz także zmieniać zoom za pomocą przycisku + (teleobiektyw) i przycisku - (szerokokątny) na pilocie, gdy wybrane jest ustawienie [ Wł. ].
[ Prędkość Power Zoom ]Można wybrać prędkość przybliżania i oddalania obiektywu za pomocą przycisków przypisanych do funkcji Power Zoom, wybierając wartości ujemne dla mniejszej szybkości lub wartości dodatnie dla większej szybkości.
 • W ustawieniu niestandardowym g5 [ Opcje przycisku Power Zoom (PZ) ] można oddzielnie ustawić opcje [ Przed/po nagrywaniu ] i [ Podczas nagrywania ].
 • Opcje te mają zastosowanie wyłącznie w przypadku obiektywów z zoomem elektrycznym.
 • Dodanie tej pozycji menu zmieniło liczbę ustawień niestandardowych [ Wyświetlanie podświetlenia ] z g5 na g6.

Szum obiektywu

Na nagraniu wideo mogą być słyszalne zakłócenia wydobywające się z obiektywu podczas korzystania z zoomu. Jeśli podczas korzystania z przycisków przypisanych do funkcji Power Zoom zauważysz szum obiektywu, zaleca się ustawienie w ustawieniu osobistym g5 [ Opcje przycisku Power Zoom (PZ) ] > [ Szybkość Power Zoom ] > [ Podczas nagrywania ] na niższą prędkość zoomu.

Dźwięki działania aparatu

Na nagraniu wideo mogą być słyszalne dźwięki obsługi podczas naciskania przycisków aparatu w celu przybliżenia. Jeśli niepokoją Cię dźwięki obsługi podczas korzystania z przycisków Power Zoom, zalecamy skorzystanie z poniższych wskazówek w celu przybliżenia.

 • Urządzenie inteligentne z zainstalowaną aplikacją SnapBridge (funkcja Power Zoom może nie być dostępna w zależności od wersji aplikacji SnapBridge )
 • Pilot zdalnego sterowania ML-L7
 • Zdalny uchwyt MC-N10

Nowa opcja w menu ustawień: „Zapisz pozycję zoomu (obiektywy PZ)”

Do menu ustawień dodano opcję [ Zapisz pozycję zoomu (obiektywy PZ) ]. Jeśli wybrano opcję [ Wł. ], aparat zapisze pozycję zoomu obowiązującą po wyłączeniu aparatu i przywróci ją po włączeniu aparatu.

 • Ta opcja ma zastosowanie tylko w przypadku obiektywów z zoomem elektrycznym.
 • Pozycja zoomu zostaje zresetowana w przypadku wymiany obiektywu na obiektyw o innej nazwie produktu.

Nowy wskaźnik ogniskowej na ekranie fotografowania

Do ekranu fotografowania dodano wskaźnik ogniskowej. Wyświetlane tylko z obiektywami z zoomem elektrycznym.

Nowa opcja w menu ustawień: „ USB ”

Do menu ustawień dodano opcję [ USB ]. Dzięki temu rozwiązaniu iPhone z aplikacją na smartfony NX MobileAir może teraz importować zdjęcia z aparatu podłączonego za pomocą kabla USB .

 • Wybierz opcję [ MTP/PTP ] podczas łączenia się z komputerami lub urządzeniami Android .
 • Aby móc korzystać z NX MobileAir wybierz opcję [ iPhone ] tylko w przypadku łączenia się z urządzeniami iPhone za pomocą kabla USB-C na Lightning innej firmy (informacje na temat zgodnych kabli USB-C na Lightning można znaleźć w pomocy online NX MobileAir).
 • Niezależnie od tego, czy aparat jest podłączony do iPhone , wybranie [ iPhone ] spowoduje wyłączenie funkcji wymienionych poniżej. Aby uzyskać dostęp do tych funkcji, wybierz opcję [ MTP/PTP ].
  • wbudowane funkcje sieciowe kamery
  • pozycję [ Opcje pilota bezprzewodowego (ML-L7) ] w menu ustawień
  • zasilanie aparatu lub ładowanie akumulatora przez USB (nie będzie można także zasilać aparatu ani ładować akumulatora za pomocą opcjonalnego zasilacza sieciowego)
 • Aplikacja NX MobileAir jest dostępna w Apple App Store i Google Play .

Obsługa zdalnego uchwytu MC-N10

Do kompatybilnych akcesoriów dodano zdalny uchwyt MC-N10 . Po podłączeniu do aparatu MC-N10 może być używany do takich zadań, jak nagrywanie wideo, fotografowanie i dostosowywanie ustawień aparatu. Jest wyposażony w rozetę umożliwiającą przymocowanie do sprzętu fotograficznego innych firm. Po zamontowaniu MC-N10 na aparacie innego producenta za pomocą adaptera rozety zgodnego z ARRI, możesz zachować ostrość poruszających się obiektów podczas przesuwania aparatu w celu śledzenia ich ruchu lub skorzystać z wygodnie rozmieszczonych elementów sterujących, aby dostosować ustawienia, takie jak ekspozycja i balans bieli bez dotykania aparatu.