Oprogramowanie

Z aparatem można używać następującego oprogramowania firmy Nikon:

Oprogramowanie komputerowe

Oprogramowanie komputerowe firmy Nikon jest dostępne w Centrum pobierania firmy Nikon. Sprawdź wersję i wymagania systemowe i koniecznie pobierz najnowszą wersję.
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

  • NX Studio* : przeglądaj i edytuj zdjęcia i filmy zrobione aparatami cyfrowymi firmy Nikon. Użyj oprogramowania NX Studio, aby dopracować zdjęcia wykonane w wyjątkowych formatach NEF/NRW (RAW) firmy Nikon lub przekonwertować je do formatu JPEG lub TIFF (przetwarzanie RAW). NX Studio można używać nie tylko ze zdjęciami w formacie RAW, ale także ze zdjęciami w formacie JPEG i TIFF wykonanymi aparatami cyfrowymi firmy Nikon do takich zadań, jak edycja krzywych tonalnych oraz poprawianie jasności i kontrastu.
    1. Obecni użytkownicy powinni pobrać najnowszą wersję, ponieważ wcześniejsze wersje mogą nie być w stanie pobrać zdjęć z aparatu.
  • Wireless Transmitter Utility : Narzędzie Wireless Transmitter Utility jest wymagane, jeśli aparat ma być podłączony do sieci. Sparuj aparat z komputerem i pobierz zdjęcia przez Wi-Fi.
  • Webcam Utility : Moduł umożliwiający podłączenie aparatu do komputera za pomocą kabla USB i używanie aparatu jako kamery internetowej. Po wybraniu kamery zewnętrznej w oprogramowaniu do konferencji internetowych zostanie wyświetlone „Webcam Utility”. Wybierz, aby używać go jako kamery internetowej. Sprawdź stronę Webcam Utility w Centrum pobierania firmy Nikon, aby zapoznać się z kompatybilnymi aparatami, sposobami użytkowania, środowiskiem operacyjnym i środkami ostrożności podczas użytkowania.

Aplikacje na smartfony (tablety).

SnapBridge : pobieraj zdjęcia i filmy z aparatu do urządzenia inteligentnego za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego.

  • Aplikacje SnapBridge można pobrać z Apple App Store® lub Google Play™ .
  • Odwiedź witrynę firmy Nikon, aby uzyskać informacje o najnowszych aplikacjach SnapBridge.