Oprogramowanie

Z aparatem można używać następującego oprogramowania firmy Nikon:

Oprogramowanie komputerowe

Oprogramowanie komputerowe firmy Nikon jest dostępne w Centrum pobierania firmy Nikon. Sprawdź wersję i wymagania systemowe oraz pobierz najnowszą wersję.
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

  • NX Studio * : przeglądaj i edytuj zdjęcia i filmy nagrane aparatami cyfrowymi firmy Nikon. Użyj oprogramowania NX Studio , aby dopracować zdjęcia wykonane w wyjątkowych formatach NEF/NRW (RAW) firmy Nikon lub przekonwertować je do formatu JPEG lub TIFF (przetwarzanie RAW). NX Studio może być używany nie tylko ze zdjęciami RAW, ale także ze zdjęciami JPEG i TIFF wykonanymi aparatami cyfrowymi Nikon do takich zadań, jak edycja krzywych tonalnych oraz poprawa jasności i kontrastu.
    1. Obecni użytkownicy powinni koniecznie pobrać najnowszą wersję, ponieważ wcześniejsze wersje mogą nie być w stanie pobrać zdjęć z aparatu.
  • Wireless Transmitter Utility : Program Wireless Transmitter Utility jest wymagany, jeśli kamera ma być podłączona do sieci. Sparuj aparat z komputerem i pobierz zdjęcia przez Wi-Fi.
  • Webcam Utility : Moduł, który umożliwia podłączenie aparatu do komputera za pomocą kabla USB i używanie aparatu jako kamery internetowej. Po wybraniu kamery zewnętrznej w oprogramowaniu do konferencji internetowych zostanie wyświetlony komunikat „Narzędzie kamery internetowej”. Wybierz go, aby używać go jako kamery internetowej. Sprawdź stronę Webcam Utility w Centrum pobierania firmy Nikon pod kątem zgodnych aparatów, sposobu użytkowania, środowiska operacyjnego i środków ostrożności podczas użytkowania.

Aplikacje na smartfony (tablety)

SnapBridge : Pobieraj zdjęcia i filmy z aparatu na urządzenie inteligentne za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego.

  • Aplikacje SnapBridge można pobrać z Apple App Store® lub Google Play™ .
  • Odwiedź witrynę firmy Nikon, aby uzyskać najnowsze informacje o aplikacjach SnapBridge .